Sledování pohybu ceny akcie >aut. ALERT na meil

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tom brava 1. 2. 2016 16:09

Nakoupil jsem přes ISČS a něco málo přes RB několik dluhopisů, jejichž podklad tvoří koš 3 akcií, např:
http://www.nasdaq.com/symbol/cat (NYSE)
http://www.quotenet.com/stock-price/Rec ... iser_Group (LonEx)
http://www.nasdaq.com/symbol/celg (NAsdaq)
http://www.quotenet.com/stock-price/TOTAL (ParEx)
http://www.quotenet.com/stock-price/Statoil_ASA (Oslo Ex)

Z podstaty CP (fixní výnos a nominál, pokud cena nespadne pod bariéru) mě nezajímá denní kolísání těchto akcií ani to nemám čas sledovat, jen mě zajímá výrazný pokles z počáteční ceny, např pod 75% hodnoty....
Dotaz zní: Existuje ideálně český portál, kde bych si po základní registraci nastavil seznam ISINů a k nim alerty, t.z. pokud daná akcie podkročí cenu xy, odešle se mi zpráva na email?
(ISČS má taky watchlisty, ale ne na jednotlivé akcie, jen na dluhopisy, a to by při očekávané větší volatilitě na tento rok mohlo být "pozdě" na reakci. Na NASDAQ.com jsem se pokoušel založit si vlastní sledovačku, ale nějak jsem nepochopil systém - prostě se nepodařilo)
Thx
Naposledy upravil tom brava dne 2. 2. 2016 02:12, celkově upraveno 2
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 1. 2. 2016 16:59

Yahoo! Finance to umí. Ale uznávám, že to není český portál.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 1. 2. 2016 19:49

když jsi nakupoval přes RB mělo by to jít přímo v RBrokeru resp. v Prime Portalu
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 2. 2. 2016 00:05

A má to smysl sledovat? To, že dokud akcie neklesnou pod bariéru, je splácená částka dluhopisu 100%, vůbec neznamená, že momentální tržní cena dluhopisu je celou dobu 100% a najednou skokem klesne, až se bariéra prolomí. Banka bude dluhopis odkupovat zpět (pokud to vůbec bude dělat) jedině za férovou hodnotu (-spread a jiné poplatky), takže až bude akcie 1% nad bariérou, bude možné dluhopis odprodat jedině za hodnotu, která tu ztrátu víceméně realizuje.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 2. 2. 2016 01:28

retron píše:když jsi nakupoval přes RB mělo by to jít přímo v RBrokeru resp. v Prime Portalu

tak prošel jsem celý eBroker a na nic jsem nenarazil; o tom PrimePortalu, že to tam jde, to víš jistě? ať zase nehledám něco, co tam není....

fc70 píše:A má to smysl sledovat? To, že dokud akcie neklesnou pod bariéru, je splácená částka dluhopisu 100%, vůbec neznamená, že momentální tržní cena dluhopisu je celou dobu 100% a najednou skokem klesne, až se bariéra prolomí. Banka bude dluhopis odkupovat zpět (pokud to vůbec bude dělat) jedině za férovou hodnotu (-spread a jiné poplatky), takže až bude akcie 1% nad bariérou, bude možné dluhopis odprodat jedině za hodnotu, která tu ztrátu víceméně realizuje.

tak, že to nebude třeba nějak extra sledovat, jsem si (možná naivně) myslel ještě do konce loňského roku, ale poté co burzy plošně odepsaly 15% za první 2 lednové týdny, a k tomu špatný kvartální report firmy za 4Q/15, kterých je aktuálně ve výsledkové sezoně "většina" , a titul za den sletí o 10% (viz minulý týden ebay, abott apod.), tak v souběhu je (dočasně) nebezpečně blízko bariéry...... takže tou reakcí jsem neměl na mysli panický odprodej dluhopisu, ale přečíst si report, zda jde jen o přechodné ztráty s pozit. výhledem/obratem trendu do budoucnosti, t.z. posoudit, za jde opravdu jen o přechodný výkyv, a raději omrknout chování trhu/korekci na takovém titulu následující 1-2 obchodní dny....a proto bych rád ty alerty na meil.
Naposledy upravil tom brava dne 2. 2. 2016 01:53, celkově upraveno 1
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 2. 2. 2016 01:51

No dobře, tak budeš mít názor na to, jestli jde o přechodnou nebo trvalou ztrátu, ale co z toho? Pokud je to přechodná ztráta, a dluhopis neprodáš, nic se nezlepšilo. Pokud je to trvalá ztráta, a dluhopis prodáš s trvalou ztrátou, … nic se nezlepšilo?

Možná jen, že dřív realizovat ztrátu umožňuje reinvestovat za ty snížené ceny, pravda…
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 2. 2. 2016 02:10

hele jestli chceš diskutovat na témy výhody/nevýhody akciových dluhopisů, můžem si na to založit nové téma //nákupní likviditu zajišťuje emitent a s výnosností, resp. ztrátovostí při předč. odprodeji je to trošku složitější, protože záleží na konstrukci, jestli má AÚV nebo pevný roční kupon vyplácený na konci při splatnosti//; já potřebuju pořešit ty alerty.
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rochus 2. 2. 2016 09:39

ALERTY jsou dobrá pomůcka pro investory.Používám je taky ale bohužel ne v zahraničí ani ne přímo na akcie.
Rochus
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 2. 2. 2016 11:57

jistě to nevim, protože je to tam všechno tak složité, že to radši sleduju sám v reálu přes Börse Stuttgart/finanzen.net
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 2. 2. 2016 13:55

tak jsem to nakoec nabouchal do Reuters.com, celkem easy a friendly (ale kdyby někdo měl tip na CZ portál, postněte zde).....jinak díky všem, co se vyjádřili k věci
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 3. 8. 2016 17:26

z důvodu zrušení fíčury ALERTY u Reuters ( škoda už jsem si zvyknul a v poho to jelo) jsem nucen oprášit znova svůj dotaz z ledna, kde se daj (lehce / spolehlivě / zdarma / na meil) založit alerty na limitní cenu+denní % pokles na akcie? Děkuju za každý tip....

PS U Bloomberg je to placené, nepletu-li se?
Naposledy upravil tom brava dne 4. 8. 2016 14:40, celkově upraveno 1
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 3. 8. 2016 21:25

A můžu se zeptat, proč jste nedal na moji únorovou radu a nepoužíváte Yahoo Finance?
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 3. 8. 2016 21:28

v rbrokeru to jde taky
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 3. 8. 2016 23:37

radecekh píše:A můžu se zeptat, proč jste nedal na moji únorovou radu a nepoužíváte Yahoo Finance?

moje fobie ze sledování a reklamy u Google a spol.

Dneska jsem narazil na http://www.zignals.com a je tam kromě zasílání na meil i rovnou totéž formou SMS na mobil, takže super. Jsem ve fázi testování, bohužel se mi nedaří najít úplně všechny akcie - zřejmě nepodporujou menší burzy jako CZ a Swiss...UPDATE a navíc dneska už mi nejdou ani editovat včera zadané alerty ani vymazat (háže to error - je to nějaká beta verze, asi slepá ulička....no nic hledám dál.

-- 3. 8. 2016 23:43 --

retron píše:v rbrokeru to jde taky

vím o tom, ale nelze zadat notifikaci na % denní změnu, jen na dosaženou min/max konkrétní cenu - a já si dělám alerty kombi na min cenu a významný % denní pokles u vybraných akcií
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod hordubal 5. 8. 2016 13:37

Určitě to umí eBroker od FIO. Možná bude potřeba zřídit si tam účet, ale myslím že se platí jen za obchody, takže by to mohlo být bez poplatků.
hordubal
Kolemjdoucí

Další stránka