P2P půjčky - investujete na Benefi?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod osobne2 4. 7. 2016 15:36

Aha, to je ale vychytrale vymyslene. :lol:
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod vocode 6. 7. 2016 00:08

Jakj si vedeme na Benefi?
Kolik procent tvoří zesplatněné úvěry?
Na http://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=19&t=3&p=236#p236 můžete vidět aktuální stav našich investic.
Zúčastněte se ankety!
vocode
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Liquidair 6. 7. 2016 08:33

No, tak 70% je uz silne kafe.
Od te doby co to zavedli, tak ten zajem o investice klesa.
Spise bych rekl ze ti co se tam o tu provizi "bili" zrejme netusili o co se biji a ted kdyz jim treba zacinaji chodit prvni splatky tak se divi, proc tak malo :-) a kdyz to zkombinuji s investicemi po splatnosti, tak zjistuji, ktera bije.
Blbost se holt neda lecit.
Mimochodem nevim kdy to bylo ale cca par mesicu zpatky zmenilo Benefi pravidlo, ze lze investovat i mensi castky (od 200 KC). Tohle jsem tehdy chapal jako vstricny krok k tem co nemaji na vyssi investici anebo se boji dat 1000 a vic.
Kdyz nad tim zpetne premyslim, tak to byl vyborny tah, kde si Benefi znacne rozsirilo zakladnu investoru, aby nedlouho na to zacalo zdimat ve velkem. (drazba provize)
Ono spousta tech tahu byla vyborna, ale strategicky jen pro Benefi, zisk zisk a zase jen zisk.
Kdyz jsem do toho sel, tak jsem si rikal ze by to mohlo mit budoucnost a myslim si to i dnes, ale bohuzel uz ne ve spolupraci s Benefi. Ti se tvari, jakoby tu byli pro nas, ale opak je pravdou.
Liquidair
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bigboban 11. 7. 2016 10:59

Tak tady je vidět příklad dalšího zaoufalce. Na spotřebácích má rozpůjčováno přes 600 litrů ale i tak si "musí" půjčit na dovolenou. Má samozřejmě majetek za nula, bydlí v nájmu takže exekuce bude celkem k ničemu.

Benefi je to fuk, ty potřebujou jen nahrabat za provize a je jim ukradený že ten člověk bude splácet pár měsíců a pak se na to vybodne!

Do Benefi už prostě ani kačku! >:-(
Přílohy
benefi.png
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 07Petr 11. 7. 2016 11:33

I takový pěchovač uhelné vsázky si snad může za cizí peníze dovolit pěknou dovolenou. :-) :-)
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 11. 7. 2016 12:41

Má někdo odsud investici / reálné zkušenosti s https://www.ferratump2p.cz/ - inv. podíl 12M na bloku úvěrů?

Zaujalo mě, že garantují -s 15% diskontem pro investora - automatický odkup zesplatněných úvěrů (více než 60 dny v prodlení)...jen škoda že nositelem garance odkupu je české eséročko a ne přímo matka - finská akciovka, ale i tak je to plus - má to v česku aktuálně ještě někdo z P2P ?).... Výnosnost deklarují 9-10%pa. Poplatek 1,5% z jistiny (další snad už ne, nestudoval jsem to detaiilně). Takže sumasumárum teor. výnosnost investice při lineárních splátkách po započtení poplatku někde okolo 7-7,5% při 100% návratnosti úvěrů, ale z praxe bude (optimisticky) min. 10% pohledávek nedobytných, takže pak výnos pro investora 5,5-6%.pa. docela bída na to jak je to celé risky....

Jsou takoví tajuplní s procesy ratingu, nic víc kromě "máme dostatek vlastních zkušeností" a "výnos odpovídá riziku úvěrové série" se člověk nedozví.....ta aktuálně nabízená úvěrová serie vmá vlastně jaké ratingová riziko ???
V popisku u předpokládaného výnosu 9,66%p.a. je uvedeno:
Průměrný přepočtený roční výnos, tedy předpokládaný zisk Vaší investice. Jedná se o ukazatel předpokládaný IRR. Tento ukazatel zahrnuje časovou složku výnosu. Výpočet výnosu je založený na historických datech a jsou v něm již započítány pravděpodobné očekávané kapitálové ztráty. Skutečný zisk je však závislý na konkrétních dlužnících a jejich platební morálce a proto se může lišit. Jedná se tedy pouze o předpověď, nikoliv o garanci.
....opět kolik odhadují ztrátovost se člověk nedozví. Chtělo by to více faktů...
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 12. 7. 2016 11:52

Myšlenka P2P půjček je dobrá, ale provedení je katastrofa. Místo bonitních dlužníků maj o to zájem jen bankrotáři. Holt asi bonitní klienti raději zajdou do banky...
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tom brava 12. 7. 2016 14:26

Jsou k dispozici nějaké statistiky ztrátovosti sektoru nebankovních P2P půjček za poslední 2-3 roky v česku? Nebo nemají povinnost vůči ČNB vykazovat kapitál. přiměřenost resp. objemy klasifikovaných úvěrů a tím pádem informace o ztrátovosti půjček není a nebude veř. známa???
Naposledy upravil tom brava dne 12. 7. 2016 14:31, celkově upraveno 1
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 12. 7. 2016 14:30

Proboha copak to jsou banky? Vždyť jen zprostředkovavají uzavírání smluv mezi fyzickými osobami.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tom brava 12. 7. 2016 14:35

vlastně jo, sorry asi to horko na mě působí :)) A neprosáklo nějaké insider info od P2P zprostředkovatelů (organizátorů - nevím jak je nazvat) ?? ANpadá mě - jak je dneska moderní - mít na všechno asociaci - nezaložili něco podobného, že by se "pochlubili" navzájem 8-D ?
Naposledy upravil tom brava dne 12. 7. 2016 14:56, celkově upraveno 1
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod bigboban 12. 7. 2016 14:48

Pořádný info ti nikdo nedá. Zonky občas nějaký info pustí Benefi to krutě tají.

Mimochodem co chceš za statistiky na často 6 letých půčjkách když ten business jede reálně půl roku? Já mám ve zpoždění naprostou většinu půjček na Benefi. Tedy po pár měsících splácení z mnoha let. věštím si tedy neblahou budoucnost - podle mě ještě minimálně půlka těch co teď platí pozdě skončí v krachu.
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slonik 14. 9. 2016 13:46

Dneska jsem narazil na dobrý příklad ohodnocování písmenky A-F:

Zájemce o půjčku
44 let, údajně "ředitel pobočky", doložený příjem 39.865,-

Ostatní závazky: 10 závazků za 686.500,- + Hypo za 2-3 mil., měsíční splátka celkem 34.210,-

Do textu, na co chce přes Benefi půjčit 85 tisíc uvedl:

Tommy Stachi:
- splátka 2 600 Kč (zbývá 29 500 Kč)
Zaplo:
- zbývá doplatit 15 000 Kč
Ferratum:
- zbývá doplatit 6 000 Kč
Japonská půjčka:
- zbývá doplatit 3 000 Kč
Credit air:
- zbývá doplatit 3 000 Kč

56500 Kč refinancování, zbývající částka jednorázová splátka debetu

Obdržel skóre A. :D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 14. 9. 2016 16:46

Njn, ředitel, mistr světa....
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 14. 9. 2016 18:53

Ředitel pobočky s téměř 40k čistého se musí financovat drahými krátkodobými půjčkami? :hm To se rozvádí s manželkou? :hm
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Liquidair 15. 9. 2016 12:19

Tohle je krasny priklad. Pak si muzes domyslet, jaky musi byt zoufalec, ktery dostane score F :-)
Jestli to teda je nejaky pan reditel (ja tomu neverim), tak jestli jeho firmu ridi tak jako sve soukrome finance tak potes panbuh !
Ja nevim, chtel pujcit cca dvojnasobek sveho platu.......to bych mohl chtit jen v nenadalem zoufalstvi, ale tady ten pan (viz co ma napujcovano) je zoufaly permanentne.
Liquidair
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků