P2P půjčky - investujete na Benefi?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Slonik 15. 9. 2016 14:13

Ono přiznat, že 28500 jde na jednorázovou splátku debetu (což si vykládám jako účet nepovoleně v mínusu) je taky odvážné. Nicméně se během pár minut našlo dost lidí, kteří mu ochotně půjčili a neméně ochotně se vzdali sedmdesáti procent svého potenciálního zisku ve prospěch Benefi. Svět asi zešílel :-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Benefi a.s. 20. 9. 2016 12:58

Dobrý den.

Score je posuzováno individuálně a skládá se ze dvou částí: z behaviorálního a aplikačního score. Na základě nich se vytvoří celkové score.

Aplikační score je uděleno na základě věku, pohlaví žadatele apod. a behaviorální je přiděleno podle chování (např. dle toho, zda dříve žadatel úvěry splácel včas) apod.

Abychom předešli nesplácení, nahlížíme do úvěrových registrů, jako je SOLUS, a nově od září také do nebankovního registru klientských informací. Ze zhruba 1 000 žadatelů o půjčku tak nyní projde scoringem 30 žadatelů. Ostatní neprojdou sítem registrů, případně nám nejsou schopni dodat potřebné dokumenty.

S přáním hezkého dne, Pavel Matoušek, Benefi a.s.


Slonik píše:Dneska jsem narazil na dobrý příklad ohodnocování písmenky A-F:

Zájemce o půjčku
44 let, údajně "ředitel pobočky", doložený příjem 39.865,-

Ostatní závazky: 10 závazků za 686.500,- + Hypo za 2-3 mil., měsíční splátka celkem 34.210,-

Do textu, na co chce přes Benefi půjčit 85 tisíc uvedl:

Tommy Stachi:
- splátka 2 600 Kč (zbývá 29 500 Kč)
Zaplo:
- zbývá doplatit 15 000 Kč
Ferratum:
- zbývá doplatit 6 000 Kč
Japonská půjčka:
- zbývá doplatit 3 000 Kč
Credit air:
- zbývá doplatit 3 000 Kč

56500 Kč refinancování, zbývající částka jednorázová splátka debetu

Obdržel skóre A. :D
Benefi a.s.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Greny 25. 10. 2016 20:30

Tak je to měsíc, co nám zde přímo Benefi zprostřekovalo nějakou svoji reakci .
"Ze zhruba 1 000 žadatelů o půjčku tak nyní projde scoringem 30 žadatelů. Ostatní neprojdou sítem registrů, případně nám nejsou schopni dodat potřebné dokumenty. "


Když jsem se dnes podívl na žádosti na Benefi, tak jsem se doslova zhrozil - naprostá většina půjček, které jsou tedy v aukčním módu, tak mají úrok nad 20% p.a. ... to asi bude slušnej výběr klientů :-D
Greny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vocode 27. 10. 2016 23:20

Na p2pforum.cz poslal Pavel Matoušek z Benefi toto:
Dobrý den.
Od doby, kdy jsme členem registru SOLUS, se snížil podíl nesplácených půjček na necelá 3 %, tedy na úroveň srovnatelnou s bankami. Od té doby jsme zprostředkovali více než 350 půjček, z toho je cca 11 zesplatněných půjček. Celkově na Benefi proběhlo celkem přes 800 půjček.
Nahlížíme do úvěrových registrů, jako je SOLUS nebo nebankovní registr klientských informací, právě proto, abychom předešli nesplácení od dlužníků. Ze zhruba 2 000 žadatelů o půjčku ji přes nás získá zhruba 60 žadatelů. Ostatní neprojdou sítem registrů, případně nám nejsou schopni dodat potřebné dokumenty. Tím se snažíme předcházet tomu, aby u nás byli nekvalitní dlužníci.
Hezký den, Pavel Matoušek, Benefi a.s.

PS:Aktuální míra selhání na Benefi je 18,2% (anketa na p2pfóru).
vocode
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 28. 10. 2016 03:44

Coze? Oni necerpali informace ze SOLUSu hned od zacatku? :shock:
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mrusnok 28. 10. 2016 14:08

Na Benefi neinvestuju. Myslíte si, že bych měl? :D
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Greny 1. 11. 2016 14:52

Mrusnok píše:Na Benefi neinvestuju. Myslíte si, že bych měl? :D


Pokud nevíš, co s penězma, tak je raději dej mě :-D já se za ně opiju a ty budeš žít se sladkým pocitem toho, že jsi někoho učinil spokojeným :-D 8-)
Greny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Benefi a.s. 10. 11. 2016 13:49

osobne2 píše:Coze? Oni necerpali informace ze SOLUSu hned od zacatku? :shock:


Dobrý den,

neměli jsme do SOLUSu přístup od začátku, protože není veřejný a nějakou dobu trvá, než Vám přístup umožní. Museli jsme navíc změnit náš model a stát se věřiteli u poskytnutých půjček. Díky tomu jsme mohli následně vstoupit i do nebankovního registru klientských informací.

Hezký den, Pavel Matoušek, Benefi a.s.
Benefi a.s.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JPT666 10. 11. 2016 15:13

Benefi a.s. píše:Museli jsme navíc změnit náš model a stát se věřiteli u poskytnutých půjček.


Tak to už je u Vás jako u Zonky, že vlastně já nepujčuju dlužníkům, ale Vám a pak případně, když zaniknete, tak nedostanu ani korunu, protože mezi mnou a dlužníkem nebude žádný vztah ? Nebo to máte nějak líp ošetřené pro investory, že budou dlužníci splácet investorům ?
JPT666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrusnok 10. 11. 2016 15:34

To je právě důvod, proč bych do Benefi ani Zonky nikdy nešel. Nechtěl bych být "investorem", který je připraven o možnost si to sám vymáhat.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod JPT666 10. 11. 2016 15:47

Tak já zase kvůli bezpečnosti investuju většinou vždycky to minimum, takže se rači spoléhám na vymáhání od P2P společnosti. Neumím si představit, že budu vymáhat 200 nebo 500Kč a tahat se s tím po soudech. To vymáhání od společnosti mi vyhovuje, ale u Zonky se mi to nelíbí po té co jsem zjistil, že to jinde funguje líp. A celkově už na Zonky končím. Myslím, že když to zabalí nebo zkrachujou, tak nedostanu/nemusím dostat ani korunu podle jejich podmínek a při tom dlužníci budou dál splácet Zonky a já budu moct jen přihlížet.
JPT666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrusnok 10. 11. 2016 19:04

Nemusím se tím tahat po soudech, ale mohu to někomu prodat tu pohledávku. Takhle je to ale čistě na jejich libovůli, jak s tou pohledávkou nakonec naloží.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tatar111 19. 11. 2016 20:34

Zonky je fajn, ale jako investor se tam nedostanu, v Benefi je investoru už taky nějak moc, ale zdá se že ožil Finx a jsou tam zajímavé možnosti..
tatar111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod blackwork 2. 12. 2016 16:04

Jak nedostanu?
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JPT666 4. 12. 2016 01:38

Je tam fronta jak na banány.
JPT666
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků