Plus500

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vojtisek14 11. 3. 2016 18:04

Dobrý den,

začínám se zajímat o investování.Narazil jsem na aplikaci Plus500,máte s ní někdo nějaké zkušenosti?Taky by mě velmi zajímalo jak to chodí na Pražské burze můžu se tam vůbec jako "normální" člověk dostat?

Předem díky za pomoc :-)
vojtisek14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 3. 2016 18:15

Na BCPP jako normální člověk přes brokera.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 11. 3. 2016 18:37

Jestli se začínáš zajímat, 1) jdi do banky, kup si za 300 Kč fond, který ti doporučí (ale jednorázově! nezavazuj se k žádným dalším investicím / poplatkovým plánům) 2) přečti si celé SKI a statut toho fondu, 3) Až z toho bude vidět, čemu všemu nerozumíš, kup si nějakou knihu. Osobně bych doporučil asi nějaké základy mikro- a makroekonomie pro VŠ, Benjamin Graham: The Intelligent Investor, a pak celý web Vanguardu, ale asi tu někdo doporučí něco stručnějšího s podobným efektem. 4) Podle výsledku tohoto studia, a objemu k investování, si buď vyber podílový fond v bance, nebo otevři účet u spolehlivého low-cost brokera a vyber ETF, a v obou případech kup a drž.

CFD, daytrading, opce, komodity apod. nebrat, aspoň dokud si nebudeš 100% jistý, že tahle rada se tě netýká a proč ne. Takže Plus500 taky teď nebrat.

Ideální pořadí by bylo 3) 4), ale na to lidi nemívají trpělivost; takže sázím na to, že 1) odradí od Plus500 a bude motivovat k 2) což bude motivovat k 3). Ale přiznávám, že je to experiment.

(Neměli bychom tu někde mít standardní odkaz pro nově příchozí o radách o investování, proti daytradingu, proti letadlům, na který se jen odkazovat?)
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod vojtisek14 11. 3. 2016 18:58

Podle mě by to knihou mělo začínat.Takže se hned do toho pustím.Dekuji k mnohokrát za rady ;-)

-- 11. 3. 2016 20:09 --

Ještě jen teda,mohl bys mi nějak v kostce vysvětlit ten fond prosím pěkně?
vojtisek14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 11. 3. 2016 20:47

Dobře :) Ten fond za 300 je sám o sobě naprosto zbytečný, navrhl jsem ho čistě jen jako důvod těch 20 stránek prospektu pečlivě číst.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod vojtisek14 11. 3. 2016 20:57

Trošku jsem koukal jak to s těmi fondy je.Ono se to ve finále asi vlastně moc nevyplatí.Nebo alespoň z toho mám takovej pocit.Nic méně až budu mít volno naběhnu do knihkupectví a pořádně se do toho ponořim.
Mě hrozně táhnou ty akcie resp. komodity.Na tom Plus500 jsem dostal 500,- za ověření všech údajů atd.A zjistil jsem že se na tom dá dobře vydělávat.Za týden jsem se z toho dostal na 10k.Vím že to je nic moc.Ale tím víc se o tom chci naučit a vědět.Protože když jako naprostý amatér v tomhle směru jsem byl schopen vydělat 9 500,- s dobrými znalostmi a rozvahou to přece musí jít mnohem líp.Na druhou stranu jsem si vědom že je to to nejrizikovější co snad vůbec může být.A že vlastně s těmi penězi co do toho budu cpát ze svého spíš nemám počítat.
No a teď vlastně úplně nevím jestli je to vůbec správný směr... :-/
vojtisek14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 11. 3. 2016 21:24

No je velká otázka, jestli chování obchodu za 500 je reprezentativní pro chování obchodu za 100k (vlastní obchodování mění tržní cenu víc ve větších objemech), ale budiž.

Tu rizikovost je možné docela snadno, a v jistém smyslu relativně levně, otestovat: Zkus následujících 20 týdnů začít s 500 (a na ostatní peníze tam vydělané nesahej!) a podívej se, kolik z nich skončíš vůbec v plusu, v mínusu, v zisku 10k.

Kdo ví, třeba zjistíš, že to fakt nějak umíš. Nebo zjistíš, že jsi měl napoprvé náhodou štěstí.

(A nebo si Plus500 výsledky úplně vymýšlí a snaží se tě motivovat k vložení větší částky? Vůbec nevím, co je to zač, CFD „brokeři“ mě nelákají.)

Ale přece, co je tohle?
https://www.cnb.cz/cs/verejnost/pro_med ... ikani.html (hodně staré)
http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-b ... ou-1199579

-- 11. 3. 2016 21:25 --

Jinak hlavní důvod pro fond nebo ETF je široká diverzifikace; jinak ji jednotlivý investor může velice těžko dosáhnout.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod vojtisek14 12. 3. 2016 09:29

Děkuji ;-)
S tím o tom plus 500,jsi mě dostal.Dnešní doba je fakt moc.
Nemáte s tím někdo osobní zkušenost?Neznáte někdo nějakou českou aplikaci,tohoto typu?

...co jsem četl aktuálnější informace už by to s tou Plus500 mělo být v pořádku
vojtisek14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gigi 12. 3. 2016 15:19

CFD brokerů je plný internet. Vzhledem k tomu, že se obchoduje s pákou, tak časem na to dojede každý.

Pokud to myslíš s obchodováním vážně, tak si najdi nějakého solidního brokera typu Interactive Brokers (minimální vklad pro otevření účtu je 10 000 USD), Saxo, Dukas, atd. nebo se na to vykašli. Pro přístup na pražskou burzu je dobrá Fio Banka nebo nízkonákladový broker Degiro (popř. Patria, Coloesseum, XTB, ...).

Na Plus500, eTorro,... a další podobné brokery zapomeň, to ztráta času a peněz...
Gigi
Návštěvník