Nejvyšší zhodnocení peněz za přesně 4 roky?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod anonym 15. 4. 2016 18:05

Zdravím, přesně za 4 roky a 2 měsíce mi končí fixace hypotéky. Na konci fixace chci úspory využít na předčasné částečné splacení hypotéky (během fixace to nejde, resp. jde, ale za pokutu 10% z jistiny, na což se jim můžu..).
Rád bych znal Váš názor, jak co nejvíce zhodnotit úspory v řádu 300 000,- Kč, když je přesně za 4 roky musím mít k dispozici. Dále pak mohu každý rok vložit jednorázově 100 000,- Kč.

Zatím mi asi nejlepší řešení připadá nějaký termínovaný vklad na 4 roky, ale moc tomu nerozumím (jsem laik). Našel jsem třeba termínovaný vklad ANO spořitelní družstvo, ale tam je potřeba nějaký povinný členský vklad ve výši 10% vkladu.

No budu rád za rady zkušenějších a nějaké nasměrování, díky :-] :-)
anonym

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 4. 2016 20:22

Produkt, u něhož bys neriskoval víc, než onen sankční poplatek 10 % za předčasné splacení jný než spořicí účet a terminovaný vklad není - do kampeličky ale ne, tam bys musel vložit zase 10 % jako nepojištěný členský vklad. Jinak nevím, kdy by měla začít platit novela, podle níž by mělo jít splatit i mimo fixace určitou část - pak by nemělo smysl peníze termínovat vůbec a použít jen spořicí účet.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonym 15. 4. 2016 20:27

A nevíš, jestli se to bezsankční období bude týkat až nových smluv, nebo i těch starých?
Co se týče toho členského vkladu, chápu to správně, že bych musel 30 000,- Kč vložit jako členský vklad a zbylých 270 000,- Kč na termíňák. Z toho úročeno by bylo pouze těch 270 000,- Kč. Po ukončení termíňáku mi bude vklad ve stejné výši, tedy 30 000,- Kč, vrácen zpět?
Ve fondu pojištění vkladů je jen těch 270 000,- Kč nebo i těch 30 000,- Kč?
anonym

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 4. 2016 20:58

Po ukončení členství (resp. po určité době od ukončení členství, která se může natáhnout cca na 1,5 roku) ti bude členský vklad vrácen zhodnocený nebo také znehodnocený dle hospodaření dané záložny.

-- 15. 4. 2016 19:59 --

Členský vklad nijak pojištěn není a v případě krachu se vyplácí až jako poslední - až po zaplacení všech dluhů záložny.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 4. 2016 22:20

A nevíš, jestli se to bezsankční období bude týkat až nových smluv, nebo i těch starých?

Bohužel nevím, nečetl jsem ten návrh novely. Můžeš se zkusit podívat do knihovny připravované legislativy, mělo by to tam být...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 15. 4. 2016 22:41

Pokud si to pamatuju dobře, tak je to takhle:
Bezsankční období se bude týkat i starých smluv, ale až po první fixaci v době platnosti zákona. Což by bylo i logické, poněvadž při fixaci můžeš refinancovat už podle nových pravidel.
Tj. si nijak nepomůže.
Dr.D
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 16. 4. 2016 07:14

... Našel jsem třeba termínovaný vklad ANO spořitelní družstvo, ale tam je potřeba nějaký povinný členský vklad ve výši 10% vkladu. ...

Me by to tedy za to nestalo, riskovat 10% vkladu kvuli tak malemu rozdilu mezi uroky bank a zalozen.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 16. 4. 2016 08:42

a co dluhopisy?
urok se pohybuje okolo 5%
(DRFG, Smart Capital, Arca Capital)
milanBrno
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 16. 4. 2016 10:32

Kolik těch dluhopisů si tazatel od těch firem muže koupit, aby z toho bylo diverzifikovane portfolio?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 16. 4. 2016 11:50

Nejjistejsi a nejspolehlivejsi bude standardni sporici ucet u banky. Napr. Airbank nyni 1,2 % do 250000 Kc pri splneni podminek.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 18. 4. 2016 09:49

Mit rozjety stavebko s dostatecnou cilovkou, tak mohl byt vysmatej.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod novotpat 18. 4. 2016 13:25

Nastavil bych si pravidelnou investici na 4 roky do nějakých podílových fondů :)

-- 18. 4. 2016 13:31 --

S474N píše:Mit rozjety stavebko s dostatecnou cilovkou, tak mohl byt vysmatej.

Jasně stavebko, které je na 6 let a ještě 1% poplatek z cílové částky a další poplatky za vedení účtu. Úrok 1% p.a. to je terno :)
novotpat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod osobne2 18. 4. 2016 13:52

Jaksi jsi zapomněl zakalkulovat státní podporu.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod novotpat 18. 4. 2016 14:02

nezapomněl, protože pán potřebuje peníze za 4 roky a kdyby stavební spoření vybíral dříve, jak za 6 let, tak o státní podporu příjde. :)
novotpat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Smurfik 18. 4. 2016 14:18

Však taky psal "Mít rozjetý stavebko". Z toho my bystřejší chápeme, že už by jej měl uzavřené ty 2 roky a pak by jej za 4 roky mohl ukončit bez sankcí.
Smurfik
Diskutér

Další stránka