Bitcoin - vyplatí se do něj investovat?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod devy_ 14. 12. 2017 23:14

Zdravím, prosím může někdo doporučit cestu, jak nejbezpečněji (nemyslím z pohledu spekulací) obchodovat s virtuální měnou? Nemám zálusk na bitcoiny. Dříve jsem testoval klasický obchod měn přes IQ Option. Je možné nyní nakoupit a držet volně dle libosti, pouze prodej nastavit na určitou hodnotu indexu? Příklad - nakoupím za 10, chci držet do doby, než uznám. V případě že půjde ze zisku do ztráty, chci mít nastaven prodej na hranici 9, pak prodat. Může mě někdo slušně a věcně popsat, jaké nástroje využít? Děkuji moc.

Další věc jsou samotné poplatky za zprostředkování, což také ocením tipy, kde "levně a bezpečně". Zatím jsem četl o IQ option vesměs chválu.

Poslední dotaz je obchodovací platforma - zkouším teď i bitstamp.net, můžete doporučit? Prý jsou menší poplatky. Děkuji za tipy.
devy_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tuann 18. 12. 2017 19:41

Binance prý funguje i když na jiných burzách padaji servery kvůli přetížení, ale dají se tam kupovat crypto jen za btc. Možná ještě za eth. Musíš někde nakoupit btc nebo eth za Eura nebo USD, převést na binance.com a tam směňovat btc nebo eth za jiné crypto.

Bohužel za peníze tam přímo nic nenakoupíš, přitom se to prý ve skutečnosti vůči penězům chová:
Bitcoin roste > všechno padá.
Bitcoin padá > všechno padá.
Bitcoin stagnuje > něco vyroste trochu a něco hodně.

Sám tam nejsem, ale chci to zkusit.
tuann
Návštěvník

Odeslat příspěvekod adrinaka 19. 12. 2017 12:30

Jé, také jsem zaregistrována na CoinBase zde https://www.onebitcoinbuy.com/

Do Litecoinů, Bitecoinů a Ethereum šťourám cirka půl roku, ale teprve nyní jsem se rozhodla zaregistrovat na Coin base, přidala kreditní kartu a pomalu začínám nakupovat.

Držet Litecoin bych si představila tak do roku 2025.. a pokud to bude skákat z nynějších 300 USd za 1 LTC, tak za 7 let bude Litecoin za 30 000 USD a následně to prodám.

co vy na to ? :-|

napište mi do vlákna, co si o tm myslíte.
adrinaka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod taylor729 19. 12. 2017 12:48

Osobne: ty ted nastupujes do kryptomen?
taylor729
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 20. 12. 2017 08:00

Nemá smysl kupovat 10 BTC protože každý desátý je kradený. :-) :-)
http://byznys.ihned.cz/c1-65995880-kazd ... enu-vyprat
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 20. 12. 2017 12:43

Proč je to z toho důvodu nemá smysl?
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 20. 12. 2017 12:53

Zase ti ho ukradnou. ;)
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod tuann 20. 12. 2017 13:02

taylor729 píše:Osobne: ty ted nastupujes do kryptomen?

No dokud se jeste porad bublina nafukuje ... :hm
Nebo uz je pozde? 8-S
tuann
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 20. 12. 2017 13:15

Ja prave nevim. Ted uz se zdraham. Jeste chvili to pojefe, ale chce to tomu nepropadnout a odhadnout kdy vyskocit. Spis ted premyslim nad nejakym altcoinem. Btc uz zacina byt na muj vkus moc provareny.
taylor729
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tuann 20. 12. 2017 13:44

No BTC je uz moc drahy a hlavne drahe a pomale jsou i jeho prevody, to je pravda, asi uz je skoro pozde naskocit do letadla.
tuann
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.D 20. 12. 2017 14:26

No, přesně to samý říkala spousta lidí, když bitcoin dosáhl 1000 USD.
A kde jsme teď.
Ale netvrdím, že se historie bude opakovat, to se fakt nedá předvídat, za rok může být za 100 nebo za 100 000 USD.
Dr.D
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tuann 20. 12. 2017 14:49

Spise spekulovat na jine coiny. Na druhou stranu se ty alternativni coiny daji malokde koupit bez BTC.
tuann
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivo_2 20. 12. 2017 17:00

Cena je dost vysoko .
A některé obchody ji přestaly používat na placení .
Časté změny kurzu .
Stát se může oboje.
Co už četl některé "obecné rady" . Je doba na prodej
Pokud bych v tom měl větší peníze.
Tak bych spíš prodal určitou část, která mě zaplatí ty peníze za které sem nakupoval . Aby se mě zaplatily "náklady" . Nebo trochu navíc pro zisk.
Zbytek nechat .
Pokud to bude "letadlo " a spadne . Nepřijdu už o "svoje peníze" .
ivo_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radecekh 20. 12. 2017 18:52

Jestli je cena vysoko, se nedá moc posoudit.
Když jsem kupoval své setinky bitcoinu, stál bitcoin cca 5000x víc, než v okamžiku, kdy se s ním začalo obchodovat. Dneska stojí 60x víc, než v době, kdy jsem ho kupoval. A jestli bude za rok stát 10x víc je ve hvězdách, ale rozhodně bych to nevylučoval.
A ano, já se bitcoinu pomalu zbavuju. Ale ne proto, že si myslím, že je vysoko cena, ale proto, že si myslím, že je moc vysoko moje pozice v bitcoinu. Dívám se na to tak, že dneska (ani nikdy jindy) bych do takto rizikových aktiv nedal svoji měsíční mzdu, takže se snažím, aby ta moje pozice tuto mzdu moc nepřesahovala.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 20. 12. 2017 19:48

Takhle z tebe ten miliardář nebude ;)
avathar
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka