Bitcoin - vyplatí se do něj investovat?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lodgy 7. 3. 2018 19:31

Naposledy upravil Lodgy dne 8. 3. 2018 05:43, celkově upraveno 2
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 7. 3. 2018 23:47

Cítím potřebu zveřejnit svoji reakci na SZ od administrátora "miho", protože je absolutně za hranou volné diskuse a vyhrožuje mi banem - po mých iks příspěvcích, které mají aspoň podle mého soudu přidanou hodnotu, na rozdíl od zdejších nesmyslů, že je rozumné mít v portfoliu 5 % BTC, ačkoliv autority tvrdí opak. A mimochodem - tohle vlákno se jmenuje "Bitcoin - vyplatí se do něj investovat" a mám velké obavy, že spousta lidí udělá přesný opak toho, před čím (nejen já) velmi důrazně varuju, tedy že bude investovat do kryptoměn kvůli nesmyslné extrapolaci "spiku" současných výnosů:

Nehorázná zpráva od miho:

"Tohle uz je podruhe. Nikdo na vase troleni neni zvedavy. Pokud v tom budete pokracovat, bude nasledovat okamzite ban."

Moje reakce:

"Miho,

Jsi normální? Ten člověk tam píše absolutní hovadiny, nechápeš to? Nenechám tam psát do vlákna o kryptoměnách, že mají nějaký vysoký očkávaný reálný výnos, když prostě nemají. Krypto prostě nemá vysoký očekávaný reálný výnos - klidně si to někde přečti. Jestli penězům nerozumíš, tak nedělej admina na finančním fóru. A laskavě mi neříkej, že mě zabanuješ proto, že píšu do vlákna o kryptoměnách na téma kryptoměny.

A taky laskavě si pořádně přečti, o čem tam píšu. Je to jen a pouze o krypto. Nemáš absolutně žádné právo označovat takové příspěvky jako off-topic. Ty jsou úplně normálně on-topic, jenom se ti asi nelíbí, ale to je tvůj problém."

-- 7. 3. 2018 23:26 --

fagot,
Odpovím, že klasických měn si také může každý vytvořit kolik chce a že to nemá na hodnotu těch zavedených žádný vliv.

Cochrane:
Now to support a high price, you need restricted supply as well as demand. There are only so many bitcoins, as there are only so many gold bars, at least for now. But that will change. The Achilles' heel of bitcoin's long term value is that there is nothing to stop people from creating bitcoin substitutes -- there are already hundreds of other similar competitors. And there is nothing to stop people from creating private claims to bitcoin -- bitcoin futures -- to satisfy speculative demand. But all that takes time. And none of my demands were from people who want to hold bitcoin for very long. Ice cream is also a fast-depreciating asset, but people hold it for a while. In this view, however, Bitcoin remains a terrible buy-and-hold asset, especially for an investor who plans to pay taxes.

Jestli mě někdo zabanuje proto, že cituju článek poměrně velmi významného profesora financí, který působil v Chicagu, nyní je fellow v Hoover Institution a kdysi byl prezidentem American Finance Association, tak už fakt nevím. A docela mě pobaví, jestli i tahle citace bude označená za off-topic.
Naposledy upravil jednadva dne 8. 3. 2018 08:57, celkově upraveno 2
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 8. 3. 2018 01:04

jednadva, hele, já Váma věcně souhlasím, ale na argument „klasických měn si taky může vytvořit každý kolik chce“ EDIT odpovědět citací někoho, že kryptoměn si někdo může každý vytvořit kolik chce (což nikdo nerozporuje) je opravdu na hranici trollingu.

Jestli ten rozdíl považujete za důležitý, tak místo navádějících otázek rovnou napište mechanismus, který brání neomezenému forkování státních peněz (a víc už napovídat nebudu), a bude po problému, ne?
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 8. 3. 2018 01:24

fc70,

Teď jste mě tak dokonale zmátl, že už se v tom vůbec neorientuju. Měl jsem za to, že jsem vysvětlil, že když se může vytvořit nekonečně mnoho bitcoinů nebo jemu podobných kryptoměn, tak je jasné, že jednou se převis poptávky uspokojí a žádný výnos se nekoná.

Analogii se státními penězi nejspíš vůbec nechápu: pokud za jinak stejných podmínek zdvojnásobíte peněžní zásobu korun, tak kupní síla jedné koruny klesne. Pokud budete mít 20 milionů BTC a někdo vytěží 20 milionů (téměř) dokonalého substitutu, který nazve třeba ABC, tak BTC ztratí část hodnoty. To je z hlediska tématu tohoto vlákna poměrně relevantní informace.

Ale možná že v té analogii se státními penězi šlo o to, že se v nějaké ekonomické oblasti, kde se dřív platilo národní měnou X, zavede nová národní měna Y. Pokud nemůžete směnit X za Y, znamená takové opatření ztrátu 100 % hodnoty původní měny X. Nebo by bylo možné uvažovat, že se nová měna Y zavede jen na části původní měnové oblasti X. V takovém případě by při nezměněné peněžní zásobě X ztratila jednotka měny X hodnotu o tolik, o kolik menší část (co do objemu výroby) původní ekonomické oblasti nově pokrývá, a to i v případě volné směnitelnosti za Y.

Anebo by mohly obě měny X i Y ve stejné ekonomické oblasti koexistovat, ale to pak není případ klasických národních měn, které nejsou substituty a v konkrétní měnové oblasti se téměř výhradně používat jako vzájemná náhražka nemůžou (výjimkou jsou např. příhraniční oblasti). Nominální ceny vyjádřené v X, resp. Y by se od sebe nejspíš lišily podle toho, jak se liší peněžní zásoby X, resp. Y. Každopádně přidáním souběžné měny Y by se zvýšila celková peněžní zásoba pro danou ekonomickou oblast a odpovídajícím způsobem by klesla hodnota jednotky původní měny X.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 9. 3. 2018 13:32

Neboli když si někdo na stejném trhu vytvoří novou měnu, tak to má při nezměněné peněžní zásobě té původní měny vliv na hodnotu té původní.

Co se ještě týče srovnání se zlatem, tak to v dlouhém období taky pokulhává, zase právě proto, že kryptoměny nemají v dlouhém období omezenou zásobu, kdežto zlato ano. Takže krátkodobě to srovnání asi sedí (krypto je "electronic version of gold"), ale dlouhodobě ne.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Marcel Stojka 12. 3. 2018 18:31

Myslíte si, že se stále vyplatí investovat, respektive nechávat si Bitcoin, které už mám? Loni se mi podařilo v kasinech, kde je možném sázet Bitcoin (pro nevěřící: https://kasinoguru-cz.com/nejlepsi-onli ... inate_by=1) vydělat pár Bitcoin a chtěl bych se zeptat kdy si myslíte, že by bylo nejlepší se jich zbavit, protože to vypadá tak, že Bitcoin brzy bude už jen klesat.
Marcel Stojka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jednadva 12. 3. 2018 18:41

Prodat hned.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 10. 4. 2018 08:48

Nově vzniklé kryptoměny a jejich první prodej = ICO = z 81% podvody okrádající lidi o peníze

Satis Group LLC publikovala analýzu kvality kryptoprojektov, ktoré prostredníctvom populárnej metódy získavania zdrojov pre novovznikajúce projekty - Initial Coin Offering, v skratke “ICO“ - vyzbierali viac ako 50 miliónov dolárov. Na základe analýzy aktuálneho stavu týchto projektov sa zistilo, že približne 81% projektov boli podvody, 6% projektov zlyhalo, 5% projektov uskutočnilo zamýšľaný projekt, ale nikdy sa nezačali obchodovať na kryptoburzách. Len 8% z projektov vytvorilo produkt/token, ktorý sa začal aj reálne obchodovať. Z týchto 8% len 3,8% je možné podľa metodiky výskumu označiť za úspešné (majú transparentnú roadmap projektu na web stránke, majú pravidelnú aktivitu na GitHub, majú minimálne test/beta verziu blockchainu alebo produkt/platformu vo forme aplikácie alebo tokenu). Aj táto analýza tak ukazuje oprávnené obavy regulátorov a zákazy ICO reklám na Google, Facebook, Twitter a iných spoločností v snahe ochrániť investorov a verejnosť pred investovaním do podvodných ICO projektov.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 8. 5. 2018 19:41

Nejsem si tím tak úplně jistý, ale připadá mi, že poměrně dost narostla kapitalizace největších krypto za bitcoinem.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod eL Ká 8. 5. 2018 21:54

jednadva píše:Co se ještě týče srovnání se zlatem, tak to v dlouhém období taky pokulhává, zase právě proto, že kryptoměny nemají v dlouhém období omezenou zásobu, kdežto zlato ano. Takže krátkodobě to srovnání asi sedí (krypto je "electronic version of gold"), ale dlouhodobě ne.


Dovolím si částečně nesouhlasit. Zlata je ve vesmíru opravdu dost a možnosti jeho těžení z asteroidů budou komerčně rentabilní do 20 let.
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 12. 5. 2018 07:59

pred 60 lety o jaderne fuzi (tokamak) v rusku tvrdili to same :-))) no a co myslis, za dvacet let v 2040 uz ma byt testovaci prototyp - tokmak ITER ... Takze to mame 80 let celkem...

Ve vesmiru je dost vseho, problemem je nedostatek znalosti... Pak si libovolny prvek muzeme vyrobit i na Zemi

Ps: https://m.penize.cz/komodity-a-futures/ ... ve-vesmiru pobavilo, verit Goldman Sachs :-)
vpe
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xela1586 17. 9. 2018 17:05

Někdo se zapojil do přidávání ICO trackerům s hodnocením (icomarks, icopulse, icobench)?
xela1586
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cohen_S 13. 11. 2018 20:04

Taky zdravim,

Na diskuzi jsem narazil náhodou, tak bych se chtěl podělit o můj, až neuvěřitelný příběh.

Při klasické práci si přivydělávám kurzovým sázením. Využíval jsem české sázkové kanceláře, ale jelikož nabízejí nižší kurzy, zbytečně schvalují sázky a nebo se snaží limitovat úspěšné hráče, upřednostňoval jsem dva účty v zahraničí (Pinnaclesport a Bet365). V průběhu roku 2016 bylo avizované, že se připravuje novela, která zamezí používat zahraniční sázkové kanceláře. Jelikož jsem věděl, jaká je tu situace, hledal jsem různá řešení. Nakonec jsem narazil na společnosti, které zřizují účty u asijských sázkovkách pro hráče, kteří tyto omezení mají. Udělal jsem si peněženku Skrill, zřídil účet a někdy kolem 16. ledna 2017 se musel rozhodnout, jestli tam převedu peníze v Dolarech, Librách a nebo v Bitcoinech. O virtuální měně jsem neměl ani ponětí, tak jsem se podíval na Googlu, o co vůbec jde a nakonec se rozhodl pro Bitcoin. Čísla si nevybavuji přesně, ale za 480 000,- jsem měl nějakých 22 Bitcoinů. (900 dolar§ byl 1 Bitcoin) Na nově založeném účtu jsem sázel 1 až 2 zápasy měsíčně a nějaký livka, především kvůli širší nabídce jsem dával na české sázkovce. Těm Bitcoinům jsem nijak nevěnoval pozornost, týdny a měsíce plynuly a najednou se o nich začlo víc a víc psát. Začal jsem sledovat grafy a nevěřil svým očím. Nakonec jsem se rozhodl že tuhle jízdu k 16. prosinci 2017 ukončím.

Počítal jsem že z těch investovaných peněz vyhraju alespoň 20 tisíc měsíčně a nakonec jsem z částky 480 tisíc vydělal něco málo přes 9 milionů. 1 Bitcoin jsem měl za nějakých 900 dolarů a nakonec se zhodnotil až na 19 000 dolarů.

Usmálo se na mě štěstí aniž bych se o to něčím zapříčinil, každopádně teďka už Bitcoin sleduju důkladněji.
Cohen_S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 16. 11. 2018 20:10

Tak tos zaplatil dobre dane :-)

Aktualne BTC propadl na $5500, nekdo vyprodaval
Přílohy
354EB046-4598-4228-A895-82B126F18D24.jpeg
vpe
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 1. 12. 2018 21:43

Dneska nam bitcoin pomerne skace, pouzivate nejakou appku na rychle obchody?
vpe
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků