Prašule do Creditas??

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod gore.m 23. 1. 2017 14:54

Potřebuji mít finance kdykoli k dispozici na koupi nemovitosti (což člověk ninkdy neví kdy daná chvíle přijde)... rád bych je v mezičase (který díky situaci na trhu nemovitostí zřejmě nebude krátký) alespoň trochu zhodnotil, zaujala mě tedy nabídka nové banky Creditas.
Mám jen jednu otázku, jsou na místě nějaké obavy - rizika?

Díky
gore.m
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Smurfik 23. 1. 2017 15:02

Jedná se o stejnou banku, která už tady má své vlákno?
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gore.m 23. 1. 2017 15:55

Ano, jedná ale ne o banku jako takovou. Jedná se o investici...
gore.m
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Smurfik 23. 1. 2017 16:52

Asi jsi mě nepochopil. Banka Creditas už zde má své vlákno, takže logicky bys svůj dotaz měl směrovat tam...
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gore.m 23. 1. 2017 17:20

Já tě pochopil, jsi si jistý, že jsi pochopil ty mě? :-)
gore.m
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Smurfik 23. 1. 2017 17:39

Úplně, chceš investovat do banky Creditas, koupit si ji asi nemůžeš, tudíž se ti jedná o jejich dluhopisy. Pokud bys chtěl spořit, tak bys měl zájem o jejich spořicí účet. Tohle vše se probírá ve vláknu s názvem Creditas (banka).
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gore.m 23. 1. 2017 17:46

Mám zájem o jejích spořící učet, ale jak jsem psal, nejedná se čistě o Creditas, předpokládám, že se po zodpovězení původní otázky budeme bavit i o investování, které je smyslem mé otázky a tak bylo dle mého názoru vlákno zvoleno správně...
gore.m
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Smurfik 23. 1. 2017 17:51

Tak ti nevím, psal jsi, že máš zájem o investici, teď zase píšeš, že máš zájem o spořicí účet, to jsou 2 rozdílné věci. Každopádně to nic nemění na tom, že o bance Creditas se tady diskutuje v jiném vlákně a vše co by tě mohlo zajímat je tam možná i několikrát zodpovězeno. Dle tvých znalostí bych si to být tebou tedy pročetl celé, začít můžeš tady:
viewtopic.php?f=316&t=1256188&st=0&sk=t&sd=a
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vasek06 23. 1. 2017 19:20

to gore.m - nic ve zlém, ale takové jako ty banka Creditas potřebuje a hlavně jejich sest. společnost.
Dobrá rada - ujasni si základní pojmy. Pokud považuješ spořící účet za investování, tak to určitě potřebuješ.
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gore.m 23. 1. 2017 22:26

Ano, je jednodušší chytat za slovo, než prostě odpovědět, nebo se zamyslet nad tim, co někdo píše.
gore.m
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Smurfik 24. 1. 2017 08:27

Nikdo tě za slovo nechytá, ukážu ti, jak velký je rozdíl v tom, co jsi napsal:

gore.m píše:Mám jen jednu otázku, jsou na místě nějaké obavy - rizika?


gore.m píše:Ano, jedná ale ne o banku jako takovou. Jedná se o investici...

Ano, rizika jsou. Investice je vždy riziko, můžeš přijít o značnou část investice nebo i o celou.

gore.m píše:Mám zájem o jejích spořící učet

Riziko je minimální, vklad v bance je pojištěn Fondem pojištění do částky 100000 EUR.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gore.m 24. 1. 2017 10:33

Díky za odpověd. Ted tedy druhá část dotazu, (mimo Creditas). Dala by se má situace, řešit jinak, viz. nějakou formou investování?

Vasek06: Mohl by jsi mi nějak objasnit, jak jsi tohle myslel?:
"nic ve zlém, ale takové jako ty banka Creditas potřebuje a hlavně jejich sest. společnost."

Díky
gore.m
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomason87 24. 1. 2017 11:03

Otázkou je, co myslíš nabídkou Creditas. Pokud to jsou dluhopisy Unicapitalu, potom to investice je, ale rozhodně ne na krátkou dobu a nikoliv bez rizika.
Pokud myslíš spořicí účet, potom to investice není, ale je to pravděpodobně řešením tvého dilematu, ze kterého vyplývá, že potřebuješ mít peníze případně rychle k dispozici a v daném momentu minimálně beze ztrát. To ti žádná investice nezaručí, spořák ano.
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gore.m 24. 1. 2017 11:20

Aha OK.
Jedna doplňující: nabízí někdo v ČR výhodnější "spořák"?
gore.m
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomason87 24. 1. 2017 11:45

ne, zatím je nejlepší, ale zítra může být vše jinak...
Tomason87
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků