Portu

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 2. 3. 2020 18:35

Můžete mi prosím poslat pozvánku (3 měsíce obchodování zdarma pro oba stále platí? ) nebo ani nedoporučujete zkoušet? Obchoduji aktivně krypto a akcie ... tady bych chtěl pravidelné "spoření" na delší horizont (spíše alternativní záležitosti než dluhopisový fond)
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Honza512 3. 3. 2020 12:26

Portu není špatné, mám to také jako další alternativní nástroj investování, ideální do začátku, než se člověk více "nachytří" . Poplatky nejsou nikterak vysoké, dají se samozřejmě najít levnější, případně nakupovat etf napřímo (některé lze i zdarma)
Honza512
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OnderCZ 3. 3. 2020 21:07

Zkontrolujte si daňové výpisy, které portu připravilo. Bohužel se stala chyba a u některých dividend je uveden špatný kurz EUR, je tam něco mezi 22-23 Kč, což je blbost. Může to celkem rozhodit daňové přiznání, které potom nebude pravdivé.
Stačí napsat mail na portu a vygenerují vám nové podklady. ;)
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Feodaron 4. 3. 2020 14:18

Portu na rozdíl od ostatních platforem vůbec neupozorňuje na to, že součástí poplatku není TER. Může se tedy jevit, že ve srovnání s třeba fondee (0,9%+TER) jsou levnější, ale není tomu tak, TER samozřejmě součástí není, tak se nenechte napálit. I přesto jsem se rozhodl, že to taky zkusím s účtem pro dítě, kde je snížený poplatek na 0,25%+TER.

Aktivní portfolio ještě nemám, tak nevím, do jakých ETF budou investovat, ale četl jsem, že údajně investují i do některých fondů vedených nějakými subjekty s jejich skupiny s vysokým TER, takže je dost možné, že se tímto skrytě dále zvyšují poplatky ve prospěch W&C. Až mi aktivují účet, tak prověřím. //EDIT: Tak to asi pravda s těmi spřátelenými ETF s vysokým TER pravda nebyla, tady je seznam instrumentů a podle mě to vypadá ok (jsem amatér, možná se pletu) https://www.portu.cz/strategie/seznam-instrumentu/
Feodaron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 4. 3. 2020 15:34

Postrádám tam nejlevnější akciová ETF na rozvinuté země (EUNL, XDWD aj.).
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod chovanecm 29. 3. 2020 17:51

OnderCZ píše:Zkontrolujte si daňové výpisy, které portu připravilo. Bohužel se stala chyba a u některých dividend je uveden špatný kurz EUR, je tam něco mezi 22-23 Kč, což je blbost. Může to celkem rozhodit daňové přiznání, které potom nebude pravdivé.
Stačí napsat mail na portu a vygenerují vám nové podklady. ;)

Chyb tam bylo víc. Například forwardy se splatností 2020 započítané do výpisu 2019 a další.
chovanecm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qsubt 11. 4. 2020 03:05

nemam portu, ale zkousim indigo, 1% poplatek, neberu to seriozne nejak, posilam za malo, spis ze zvedavosti jak to "umi" hospodarit. Posilam pravidelne tydne neco malo, necekam na nejake dno, davam jejich "robotovi" moznost sanci se ukazat, za 35 dnu cca jsem v plusu.. coz... nic neznamena :-D

proti portu to ma jeste min nastaveni, vsechno se nastavi v dotazniku pri registraci a pak to ridi (investuji a preskladavaji) oni s tim ze takto je to cilene myslene aby ti zacatecnici do toho nekafrali - volny preklad :-D
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Feodaron 17. 4. 2020 14:31

Chtěl jsem investování s Portu.cz zkusit, ale jejich nesmyslné požadavky při registraci vedly k tomu, že účet u nich nemám ani mít nikdy nebudu.

Požadovat kopii dokladu totožnosti pro uzavření smlouvy o poskytování finančních služeb v online prostředí je zcela běžná záležitost a je to dokonce s ohledem na AML pro poskytovatele povinné. Zcela běžné ale taky je, že poskytovatel akceptuje kopii opatřenou vodoznakem nebo vpiskem obsahujícím název služby, aby se zabránilo zneužití kopie dokladu totožnosti třeba pro uzavření smlouvy u jiné služby.

Všichni rozumní brokeři i jiní poskytovatelé tohle akceptují, naposled jsem měl zkušenost třeba u Degiro. Chápou běžně totiž, že k únikům dat prostě dochází i u těch nejlépe zabezpečených firem a kopie dokladů se zneužívají pro krádež identity zcela běžně. Úniků dat od velkých firem byly v posledních době desítky, zcela namátkou třeba https://www.e15.cz/zahranicni/british-a ... ku-1360440 Portu to ale nechápe a i přes to, že jsem s nimi vyměnil spousty emailů, trvají na tom, že jim mám nahrát kompletní občanku, řidičák a pak i rodný list dítěte. Nadepsat kopii slovy "Portu.cz" nesmím, protože by prý pak smlouva nebyla platná. Jednak hloupost, pokud o právu něco víte, jinak přinejmenším úsměvné.

Děkuji, nechci a totéž doporučuji všem, jejichž není lhostejno jejich soukromí. Co se dá lehce udělat s kopií dokladu totožnosti viz třeba tři dny stará zpráva https://refresher.cz/83402-Tato-zena-si ... -vzal-uver
Naposledy upravil Feodaron dne 17. 4. 2020 15:04, celkově upraveno 1
Feodaron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 17. 4. 2020 14:50

O takové paranoie slyším poprvé, ale z druhé strany si nemyslím, že by to byla "must have" služba, takže buďte rád.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod qsubt 17. 4. 2020 15:00

AI ty vodoznaky dneska umi odstranit takze je to jedno. Sam to ale taky tak delam (z principu) a vsude to posilam po me gimp uprave.

Naposledy mne takto OP neuznali vvv Creditas, tak jsem si tam ucet tim padem nezalozil a zalozil u Hello, kde s tim nebyl problem, ostatne tak jako vsude jinde.

Vážený pane xxx,
mrzí mě, že je založení účtu on-line komplikovanější, avšak dokumenty je zapotřebí nahrát bez vodoznaků. Doklady, na kterých je uveden vodoznak není možné akceptovat.
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radoch1 2. 5. 2020 06:22

Portu má nové instrumenty do vlastních strategií:

https://www.portu.cz/blog/jak-v-dobe-kr ... -jak-na-to
radoch1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radoch1 26. 3. 2021 22:12

Portu zveřejnilo nový slevový program na poplatky:

https://www.portu.cz/blog/snizujeme-pop ... te-levneji
radoch1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PULPANM 27. 3. 2021 14:30

I DEGIRO chce k registraci 2 doklady
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 9. 4. 2021 18:23

Využíváte někdo té fixace? Je výhodnější zvolit delší i v případě dřívějšího výběru, přičemž ušetřená částka mezitím vydělá víc díky úročení?
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smajlik2 10. 4. 2021 08:31

Mají 40 tisíc uživatelů a 2,5 miliardy Kč
https://www.czechcrunch.cz/2021/04/port ... -jeho-sef/
smajlik2
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků