Portu

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod forzaken 26. 7. 2021 20:15

Teď co je Portu pod Air bank, je to výhodné začít investovat právě tady? Nebo je lepší zkusit nějakou jinou službu třeba Fondee?
forzaken
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baron84 31. 7. 2021 16:29

Portu není pod Airbank. Je to jen obchodní spojení...
baron84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peliculiar 31. 7. 2021 23:58

forzaken píše:Teď co je Portu pod Air bank, je to výhodné začít investovat právě tady?

Expobank už od září 2020 nabízí přes své IB investování do Portu. Nicméně zda jsou nějaké rozdíly v tom investovat přímo u Portu a nebo prostřednictvím výše uvedených bank, to vůbec netuším.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ojanumber1 15. 9. 2021 14:18

No za mě je Portu určitě lepší než Patrie/Indigo.
ojanumber1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peliculiar 20. 9. 2021 13:33

... a co Fondee? ;-)

Nic proti, ale neuvedeš-li argumenty proč, pak je to jen pouhý výkřik ...
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xixao31 13. 2. 2022 18:30

Zdravím Vás,

mám jen dotaz, jestli by jste doporučili Portu nebo Indigo. V čem jsou vlastně rozdílné. Já využívám na ETF Patrii, tak mě napadlo Indigo, ale nejsem si jistý. Jednalo by se jen o částku tak tisíc/ měs. Máme také dlouho akciové fondy od ČS, ale tam už nic vybírat pro ženu nechci.

díky....
xixao31
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kockopes 13. 2. 2022 19:56

https://finex.cz/rubrika/investicni-pla ... investice/
tady máte srovnání jednotlivých platforem. Pro registraci Vám mohu zaslat můj affilate, přes který oba dva dostaneme na tři měsíce nulové poplatky.
kockopes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DoubleSix 14. 2. 2022 11:25

xixao31: také přes Patrii nakupuji ETF (pravidelná investice), ale pro někoho, kdo chce měsíčně poslat 1000Kč do ETF, a neví, který si vybrat a nechce to řešit, mi přijde Portu asi o kousek lepší jak Indigo (i když sám Indigo mám, manželce asi udělám Portu).
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 2. 2022 15:09

V Portu si lze navíc investice do akcií/nemovitostí/komodit skrz ETF zpestřit přes jejich druhý projekt, nazvaný Portu Gallery, tedy investicí do sběratelských předmětů (investiční alkohol typu víno či whisky, obraz, veterán auta, drahé kameny, známky...). Každý týden ve čtvrtek je nově upisován nový předmět, investice do každého už od 1 Kč, typický investiční horizont 3-8 let, o prodeji případnému zájemci pak spoluvlastníci hlasují. I já si tam zpestřuji akciové portfolio (zatím jen pár předměty od Vánoc) - u řady věcí (třeba ta whisky) byly historicky výnosy i vyšší než akciové (proto třeba sud whisky minulý čtvrtek byl upsán už v první základní čtvrthodině úpisu, kdy se berou objednávky od všech a při překročení se úměrně krátí). Detaily přímo na https://gallery.portu.cz/
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod milanBrno 15. 2. 2022 01:22

Osobne mi prijde zajimavejsi ta treti moznost investice, kterou Portu nabizi (https://o.portu.cz/)
Navic oproti Indigu ma az polovicni poplatky...(ikdyz i Indigo ma sve kouzlo)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 2. 2022 06:32

Ano opPortunity je také zajímavý doplněk, nicméně nemá tolik nabídek jako Gallery (Gallery každý týden ve čtvrtek zahájení úpisu na nějaký zajímavý fyzický investiční předmět, který v historii nesl slušné zhodnocení, opPortunity jen tak jedna nová nabídka za 1-3 měsíce). Na opPortunity (coby třetí část projektu Portu) dávají typicky úpisy českých korporátních dluhopisů (teď je tam především několik realitních developerů) a IPO českých akcií (třeba Pilulka), na kterých se Wood & company coby majitel Portu emisně podílí. Před vznikem Portu se Wood soustředila v podstatě jen na firemní klientelu, projekt Portu je přiblížil i drobným investorům - přitom Wood & co. je největším Tvůrcem trhu na pražské burze (větší než Fio či jiné české banky), tedy žádný drobeček ve světě investic v ČR.
A závěrem: zatímco do investičních předmětů na Gallery je možné (pravidelně či jednorázově) investovat už od 1 Kč a do mixu ETF na akcie, nemovitosti a komodity (základní Portu portfolio či vlastní vytvořený mix ETF strategie) od 1000 Kč, tak u těch dluhopisů/IPO začíná dolní hranice nejčastěji na 10 tisících Kč - takže tam je vytvoření diverzifikovaného mixu horší (dražší, méně možností), beru to jako doplněk.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod PULPANM 15. 2. 2022 09:38

To Portu Gallery vypadá zajímavě..Díky za tip
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod bozenkakozena 16. 2. 2022 10:49

minarjo píše:proto třeba sud whisky minulý čtvrtek byl upsán už v první základní čtvrthodině úpisu
tak jistě, protože lidi investují slepě do všeho. Lidi, kteří se investičnímu alkoholu věnují, tu cenu celkem rozcupovali jako přestřelenou.
bozenkakozena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 16. 2. 2022 10:58

@bozenkakozena: Cenově přestřelených je v současnosti většina investic (nemovitosti, pozemky, akcie, ...). Je to všechno otázka poptávky a nabídky.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod tom brava 23. 2. 2022 21:20

dotázek (zatím nula zkušeností s Portu):
Když chcu zainvestvat do dluhoopisů Direct přes Portu, musím kromě služby opportunity, která je gratis, sjednat i obhospodařovatelskou smlouvu za poplatek 1% ročně z objemu investic a/nebo Komisionářskou smlouvu s popl. 0,89 % - 1,89 % p.a. ??
tom brava
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků