Investování do podílových fondů - kde?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jednadva 4. 3. 2020 15:00

mlsal:

Můžete nám to spočítat?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 10. 3. 2020 12:05

Začíná to vypadat na prodej investic/akcií...nějak se to sere a vypadá, dle analytiků, že propad nebude malý.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 10. 3. 2020 12:08

Začíná to právě vypadat na nákup.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ nižším, než má Tomáš Marný.
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod antonsek 10. 3. 2020 13:09

Na prodej už je pozdě. Na nákup ještě brzo.
antonsek
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 10. 3. 2020 14:24

Asi jo...uvidíme, co se stane.
S nákupem - je brzy - také souhlasím
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 10. 3. 2020 17:41

Traderi se radujou.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 12. 3. 2020 10:27

Hejbe se to denně co hodinu
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod JacobSv 16. 3. 2020 09:45

Chci se zeptat zkusenejsich, je idealni doba zacit investovat do fondu jako je napriklad Fidelity World u ING ktery tady byl doporuceny? Diky
JacobSv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlsal 16. 3. 2020 10:21

Ideální doba na investování je, když v ulicích teče krev. Pokud na to máš žaludek a peníze, které nebudeš
pár let potřebovat.

Jestli myslíš dlouhodobé pravidelné investování na důchod, tak na to je vhodná doba (skoro) vždycky.

Už jsem myslel, že do toho taky praštím, ale ....

... včera FED snížil sazby na nulu a slíbil pumpovat likviditu do bankovního systému.
Spread 10y/2y je 0,45
Na Silvestra jsem tipoval, že po překročení spreadu nad 0,5 začne v USA recese. Bude se jednat v souvislosti s koronavirem o celosvětovou recesi. Tak uvidíme.

Investice ještě trochu pozdržím. Dnes v noci futures na S&P500 tvrdě v mínusu a Evropa dopoledne -7,7%. Potvrzuje to můj předpoklad.
mlsal
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 16. 3. 2020 11:54

To JacobSv : je třeba mít plán, aby jsi věděl co a kam a kolik investovat. Ale daná chvíle je určitě dobrá pro výhodnější start pro dlouhodobé investování. Pokud máš vetší sumu, tak určitě investovat po částech.

A já doporučuji ETF. Fondy ne.

To Mlsal : já koupil akorát ETF a taky čekám. Hlavně sháním peníze na dokoupení :-) Počítáš s tím, že až to dorazí plně do USA, že to ještě půjde dolů?
Inev
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 16. 3. 2020 12:25

JacobSv:

Zvážil bych spíš IWDA přes Degiro. Poplatek je desetkrát nižší než Fidelity World. Pokud máš portfolio v hodnotě jeden milion, tak IWDA ti za rok ušetří cca 17 000 Kč. Pokud dva miliony, tak úspora cca 34 000 Kč za rok. Atd. Prostě v IWDA šetříš konstantní poplatek cca 1,7 % ročně bez ohledu na hodnotu portfolia.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 16. 3. 2020 13:34

jednadva : nemám přehled, ale asi ten vstupní poplatek 1% u ING je v rámci nějaké akce zdarma, že. Průběžný je 1,89% - 0,2% u ETF je 1,69% rozdíl.

Jen se ještě zeptám zda je u Degira nějaký poplatek za držení ETF. Díky.

Jinak souhlas s nákupem IWDA přes Degiro.
Inev
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 16. 3. 2020 13:50

jednadva: To není tak úplně pravda, níže píšou, že tento fond dokonce poráží benchmark, že by ty tvoje vzorečky a odborné termity byly rozbité?
https://www.investujeme.cz/clanky/fond- ... orld-fund/
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 16. 3. 2020 13:56

Kolem.jdouci: Proč by Fidelity World neměl mít vyšší výnos než IWDA? Libovolné portfolio z akcií v IWDA může na dlouhém nebo krátkém horizontu vydělat víc než IWDA.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 16. 3. 2020 14:09

To jsem nějak nepochopil... Vysvětli mi, kde je ta tvoje úspora, když ten Fidelity World má stejnou výkonnost jako IWDA.
Kolem.jdouci
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka