Investování do podílových fondů - kde?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tmx643 17. 3. 2020 20:08

Pokud z prodeje nebudeš mít zisk, nemáš z čeho platit daň, ne?
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlsal 17. 3. 2020 20:21

J&T Money a Bond nemají tak dlouhou historii, abysme věděli, jak se to bude chovat.

Podobný fond Generali Fond korporátních dluhopisů poklesl v krizi 2008 o 30% a za rok byl zpět na původní hodnotě.

Tak jestli má smysl panikařit. V krizi se má nakupovat a ne prodávat.
mlsal
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 17. 3. 2020 21:02

Rychle prodat, pak čekat, až to klesne nejníž, a jak to přestane klesat, zase nakoupit.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 17. 3. 2020 23:30

suram, ty jsi genius, vazne.
Tak prosim nezapomen napsat, kdy ze to bude to nejniz (prestane klesat), protoze mi "obycejni" to nevime...
Dik moc
Telekomunikace: Mobilni internet 20GB za 500kc/mes. + volani za 1kc/min. (neomezene za 200kc)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Richee, Twisto, ING, Curve)
milanBrno
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 17. 3. 2020 23:55

Já to také neumím poznat, ale radit, to umím.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 18. 3. 2020 11:49

To Milan405 : Ten fond jsi kupoval proč? To ti někdo "výhodně" doporučil nebo jedeš podle nějakého svého plánu.

-- 18. 3. 2020 10:54 --

K těm daním. Pokud v rámci daňového období překročí tvůj příjem z prodeje cenných papírů 100 tis Kč, jsi povinen podat daňové přiznání.

1. Je to příjem ! Ne zisk.
2. Je zcela jedno zda máš zisk nebo ztrátu. To už dále řešíš v tom daň. přiznání.
Inev
Diskutér

Odeslat příspěvekod Anna858 22. 3. 2020 20:00

Zdravim,

pred 3mi lety jsem investovala do podiloveho fondu u Erste Asset a do dvou let bych penize nejspis potrebovala vybrat. Logicky to nyni ze 7% spadlo na -3% a padat to bude dal. Jak se na to divate vy? Bylo by lepsi penize vybrat, nebo zainvestovat a cekat az to pujde opet nahoru? Dekuji za rady!
Anna858
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlsal 22. 3. 2020 21:16

1) o jaký fond se jedná
2) je to pravidelná investice nebo jednorázová
3) peníze budete potřebovat za 2 roky - nejspíš, ale jistě to nevíte - tak je úplně jedno jak se to vyvíjí teď.
mlsal
Diskutér

Odeslat příspěvekod Anna858 22. 3. 2020 21:41

Popravde tomu moc nerozumim, nechala jsem se tenkrat premluvit bankovnim poradcem, je to optimum-otevreny podilovy fond, zalozeny pres Ceskou sporitelnu. Jednorazovy vklad pred 3mi roky. Penize budu potrebovat do 2 let, ted nedokazi predpoved, zda to bude za pul roku, za rok, nebo za dva. Planuji koupit nemovitost, netusim jak se tyto podilove fondy mohou projevovat, kdy to muze opet byt v plusu.
Anna858
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 22. 3. 2020 22:54

Přečti si poslední 4 zprávy v https://cz.products.erstegroup.com/Reta ... ndex.phtml .

Konkrétně Optimum vypadá dost konzervativní, pravděpodobnost, že to spadne o desítky procent jako akciové fondy, je zásadně nižší. Ale je to investice, tzn. -10% není nijak nemožné, a doporučený investiční horizont je 3 roky, tzn. na držení peněz k utracení „za půl roku“ spíš nevhodný. Není žádný objektivní důvod, proč by to nemohlo spadnout třeba o dalších 10% – ale když je 55%? ve státních? dluhopisech a 20%? v nemovitostech, to je řekněme 75% aspoň krátkodobě dost bezpečných aktiv.

První krok je ujasnit si ten investiční horizont, jestli je to 2 roky nebo 6 měsíců.

Druhá věc je pak nějaké taktizování – prodávat v hloubi paniky s sebou nese extra ztrátu kvůli té davové psychologii. Tady těžko radit, rychlost poklesu je téměř bezprecedentní, tak už by se to mohlo lepšit – nebo to může snadno být ještě horší.

S dvouletým horizontem bych to asi nechal ležet – je tedy napováženou, jak fond s 1,33% TER bude výnosný s repo sazbou 1,75%, ale jestli by jinak ležely v ČS na spořicím účtu… S šestiměsíčním horizontem fakt těžko říct, systematicky správně by asi bylo akceptovat ztrátu, prodat, a nechat ležet na spořicím účtu / termínovaném vkladu. Ale tam je víc na zvážení, jestli vůbec bude možné za 6 měsíců kupovat nějakou nemovitost, když teď nějaké prohlídky nebo jednání moc nepřichází v úvahu.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 25. 3. 2020 11:30

No já mám duo profit a ztrátu 20% za měsíc denně to sice kolísá ale končí v hlubším Prosek.Prodávat se mi nechce, chtěl jsem investice na 3 roky min zase když prodám tak ta ztráta mne nijak nezabije a možná ušetřím na dalším propadu a ztrátu snížím úroky 1,7% co mám na rok u Wustenrot.Také tedy váhám a rada je těžká.Zamotat se do investic v podstatě poprvé a za týden přijde krize.No to je pech tedy.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 25. 3. 2020 12:06

Krize už se ti do cen promítla. Teď už si prodejem nijak nepomůžeš.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 25. 3. 2020 12:09

Jojo taky si myslím že to smysl nemá proto jsem do toho šel ale je to mrzuté
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 25. 3. 2020 12:25

Jasně, všichni jsou na tom stejně, propad je prostě nepříjemný. Úděl akcionáře. :) V dobrých časech si to vynahradíme.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 25. 3. 2020 12:45

V to pevně věřím.
PULPANM
Diskutér

Předchozí stránka