Státní proti-inflační dluhopisy i / i+0,5%

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tulum 1. 10. 2020 21:48

Může mi někdo prosím potvrdit nebo nemá někdo přímo zkušenosti s následujícím postupem? Rád bych emisi z 01.01.2020 na 1mil. tzv. zlikvidnil na 2x 500tis. tak, aby se celý ten milion dal vypovědět nyní (09.10.) a byl tedy již po roce (k 01.01.2021) komplet vyplacen. Kvůli tomu si další člen rodiny založil rovněž majetkový účet (dneškem již aktivní), na ten hodlám nyní přes svůj majetkový účet zaslat (darem) 500tis. Následně do 09.10. na obouch účtech zažádat o předčasné (po tom jednom roce) vypovězení - vyplacení.
Zajímalo by mne pro:
*datum 09.10. je nejzažší možný termín pro žádost pro vypovězení emise z 01.01.2020 a vypovězení je plně v gesci majetkového účtu bez následné nutnosti navštívit pobočku ČS či ČSOB, souhlasí?
*zda již někdo darem přes majetkový účet takto přesouval a jestli se to skutečně obejde bez nutnosti navštívit pobočku ČS či ČSOB. Předpokládám, že když to bude darem, tak je to osvobozeno od jakékoliv daně či poplatku nebo je z nějakého důvodu lepší volit prodej za nominální hodnotu? Např. pro daňové přiznání apod.
*zda bude nutné, aby obdarovaný odeslal na MF prohlášení ohledně původu peněz, když se stane vlastně najednou držitelem emise nad 300tis (možnost odeslat prohlášení by mělo jít přímo z majetkového účtu, u sebe jsem to řešit z neznalosti poštou)
*zda nám budou vyplaceny s jistinou současně i úroky, když se bude vypovídat 2 x 500tis nebo se úroky reinvestují, kvůli tomu pravidlu max 500tis + 50% ze zbytku nebo nedej bože, zda obdarovaný neztratí na úroky za první rok nárok, když jako obdarovaný to vzápětí komplet vypoví.
*jak dlouho vlastně trvá ten samotný převod (darem), aby se ještě vůbec dalo reálně uvažovat o tom vypovězení do nejzažšího termínu, tj. toho 09.10.
Případně na co je potřeba si ještě dát pozor či při tomto postupu zohlednit.
Předem díky za postřehy a rady.
tulum
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 2. 10. 2020 02:10

Kdyz chces spekulovat a informace se zarukou, tak si prostuduj emisni podminky nebo se zeptej u zdroje (vydavatele), takovehle speky tady asi, kvuli tem par korunam, nikdo nezkousel, nebo se pletu? :-)

Ale ze by slo takto snadno “ojebat” a vybrat treba 5 milionu najednou jo? :-))
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tulum 2. 10. 2020 16:15

@vpe
v plánu dotaz na distributora napsat sice mám, ale současně mě zajímala i samotná praxe, moc dobře znám ty moudra z "infolinek",chjo..
tulum
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 8. 10. 2020 11:22

Ne z infolinek, pisu o vydavateli, tedy MFCR, dotaz na podatelnu. Kdybys ho formuloval obecne a podal dle InfZ, museji ho zpracovat a odpovedet do 15 dnu a mel bys to nejpresneji.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter80 8. 10. 2020 13:21

Dobrý den,

chtěl bych předčasně splatit část dluhopisů, které mám upsané od Ledna. Datum posledního možného podání žádosti je 6.11.2020. Datum předčasného splacení je 2.1.2021.

Kdo máte zkušenost, s jakým předstihem pro jistotu žádost podat ? Peníze "přistanou" na účet hned 2.1.2021 ? Díky za info
hunter80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 8. 10. 2020 17:59

Podle toho co pises, at to podas kdykoliv do 6.11., tak ti to pristane v pondeli 4. ledna 2021, nebo mozna az 5. ledna.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas3 9. 10. 2020 20:54

Včera jsi ještě neměl pravdu, dnes ji už máš. První možné podání pro předčasné splacení je možné od 9.10.2020 viz emisní podmínky.
Tomas3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 10. 10. 2020 06:31

Podstata sdeleni byla,ze at to poda kdykoliv ve lhute i v posledni den, tak vyplatu dostane ve stejny cas.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 10. 10. 2020 08:50

Jaká je likvidita, obchodovatelnost státních dluhopisů ? Dají se prodávat nad svoji jmenovitou hodnotu a kde?
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vpe 10. 10. 2020 10:11

asi kdekoliv, na ulici i na nadrazi :-) Jen bude drobny problemek vyhednat aktualni cenu a poresit platbu mezi cizimi lidmi, kteri si neveri.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepano 10. 10. 2020 14:21

Je k něčemu ještě smlouva o investičních službách od distributora ČS? Při zakládání majetkového účtu u MF mi ČS vnutila i nějakou smlouvu o investičních službách a dle měho už to není potřeba.. rušil jste to někdo už?
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peliculiar 10. 10. 2020 14:46

stepano píše:Je k něčemu ještě smlouva o investičních službách od distributora ČS?

Mám za to, že bez toho by nebylo možné zprostředkovat nákup státních proti-inflačních dluhopisů. To je jediný smysl.
Taky jsem si kvůli tomu instaloval George klíč - jen na hloupé potvrzování. Už mi šel z telefonu pryč.
Smlouvu nemám důvod rušit, v ničem mi nevadí.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A_Delarge 11. 10. 2020 12:21

stepano píše:Je k něčemu ještě smlouva o investičních službách od distributora ČS? Při zakládání majetkového účtu u MF mi ČS vnutila i nějakou smlouvu o investičních službách a dle měho už to není potřeba.. rušil jste to někdo už?


Myslím, že jsem něco takového musel založit, když jsem chtěl zřídit přístup k majetkovému účtu na MF. Ale byla to údajně jen nějaká systémová věc, aby ji to pustilo k založení. Tuším, že jsem nakonec stejně požádal o zrušení, ale nic by z toho nemělo plynout, pokud bys to nechal aktivní.
A_Delarge
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stepano 11. 10. 2020 14:57

No u ČS je lepší věci které nejsou potřeba zrušit. V pátek mi volala nějaká moje "bankéřka" z ČS a začala mě vrtat dodalších produktů a domlouvat schůzku, což se mi příčí - evidentně jsem veden jako jejich klient díky tomuto jedinému aktivnímu produktu. Navíc nikdy nevíš kdy se v tichosti změní sazebník a vím že tenhle produkt "Investování přes ČS" nikdy nevyužiji. Je to prostě jen pohrobek nákupu protiinflačních dluhopisů. Takže ruším. Díky.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 11. 10. 2020 15:02

Lepší zrušit.
suram
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků