Státní proti-inflační dluhopisy i / i+0,5%

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod deepman 1. 4. 2021 16:22

Mně se aktuálně taky nedaří přihlásit. Ačkoliv zadávám správné přihlašovací údaje, systém mi píše, že jsou špatné. :hm Vám ostatním se jde přihlásit?
deepman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod A_Delarge 1. 4. 2021 17:50

Přihlásit jsem se zvládl, ale nevidím ani připsaný úrok, ani nově upsané dluhopisy.
A_Delarge
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deepman 1. 4. 2021 19:09

Už se mi taky podařilo se přihlásit. Mně to zobrazovalo data k 31.3., což by vysvětlovalo, proč jsi neviděl úrok ani upsané dluhopisy.
deepman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod A_Delarge 1. 4. 2021 20:48

Jo, toho jsem si nevšiml. Tak je vše v pořádku.
A_Delarge
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peliculiar 4. 4. 2021 22:06

deepman píše:Mně se aktuálně taky nedaří přihlásit. Ačkoliv zadávám správné přihlašovací údaje, systém mi píše, že jsou špatné. :hm Vám ostatním se jde přihlásit?

Na NTB s W7 a Firefoxem se mi přihlásit šlo, na stolním PC s LMDE ne. Psal jsem jim a potvrdili mi, že mají nějaké problémy a pracují na řešení.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A_Delarge 11. 5. 2021 08:35

Příští hrubý výnos CZ0001005904 bude 3,56 %, tj. čistý výnos 3,02 %.
A_Delarge
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomas3 11. 5. 2021 22:33

Tak když se teď očekávala inflace výrazně pod 3%, tak jsem zvědav na vývoj do konce roku, kdy je predikována přes 3%. Že by jsme se podívali až ke 4% ?
Tomas3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 12. 5. 2021 05:09

Jo, ve srovnání se spořicími a obyčejnými účty to tak smutně nevypadá.

Řeším ale teď s větším množstvím peněz otázku, jestli dluhopisy ještě trochu navýšit, nebo se nato vykašlat a dát to spíš do akcií. Zatím to mám podělené tak půl na půl.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomas3 22. 5. 2021 15:59

Docela by mne zajímalo jak dlouho budou tyto dluhopisy ještě nabízené, při těchto aktuálních hodnotách inflace. Tak taky váhám, zda ještě něco neupsat.
Tomas3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drummond 23. 5. 2021 18:30

Myslím, ze budou. Pro stát to záhy muže byt výhodné. 10ti lety dluhopis se brzy podívá nad 2%, případné snížení ratingu, které není úplně nereálné, by je poslalo ještě výše. Půjčovat si od lidi za 3% muže byt výhra. Navíc zájmem státu je to mít doma.
drummond
Nadšenec

Odeslat příspěvekod saabik 23. 5. 2021 18:40

Zájmem státu by mělo být především řádné hospodaření. Když si můžou na 10 let půjčit za 1,7 %, tak proč by měli někomu dávat víc. Největší trapas byl teď naposledy s pokladniční poukázkou. Jestli je to pravda, tak ji stát vydal a koupil sám sobě. Ti lidé na minfinu jsou šašci. A ne jen na minfinu vlastně.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drummond 23. 5. 2021 20:47

Ono byt dobrým hospodařem neni tak jednoznačné. Pro stát je podstatně výhodnější vnitřní dluh než vnější. Už jenom proto, že výnosy zůstávají doma. Proto se vyplatí trosku připlatit. Navíc to nevytváří tlak na kurz CZK při expiraci dluhopisu.
drummond
Nadšenec

Odeslat příspěvekod saabik 23. 5. 2021 21:51

1) Ta souvislost s tlakem na kurz při expiraci dluhopisu je velmi zajímavá věta. Bohužel ji ale ani v nejmenším nechápu. Mohu poprosit alespoň o základní tezi?
2) Výnosy zůstávají doma zpravidla i při tržní cestě. Proč? Protože většina poptávky dluhopisů spadá do českých podílových fondů, jejichž konečným podílníkem je český rezident. Už jen ta úvaha o výnosech doma je ale eufemisticky řečeno zvláštní.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drummond 24. 5. 2021 01:36

České státní dluhopisy kupuji zahraniční investoři a fondy, právě proto, ze tam vnímají i možnost kurzového zisku. Dluhopis je emitovan v CZK a ta vůči eur a dalším měnám posiluje. Jestliže však nastane jakákoliv panika a důvěra v rozvíjející trhy klesne, což se děje docela často, tito investoři kvůli kurzovemu riziku z těchto dluhopisů prchaji. Koruna pak pod takovým tlakem oslabuje. Pokud si myslis, ze toto vliv na kurz nemá, OK.
Jinak zahraniční investoři v roce 2019 drželi 36% všech státních dluhopisů, v roce 2020 to bude o trochu více. Zisky z těchto dluhopisů míří do zahraničí. O tom, ze zisky z dluhopisů vlastněných českými podilovymi fondy zůstane “doma” jelikož klienty jsou čeští rezidenti je pravdivá tak na pul. Hodně si toho ukousnou poplatky a správa těchto fondu. A tyto zisky jdou kam?
drummond
Nadšenec

Odeslat příspěvekod saabik 24. 5. 2021 08:05

Pokud se bavíme o dluhopisech koupených zahraničními fondy. V investičním světě v případě aktivně řízených dluhopisových fondů nebo dluhopisových složek smíšených fondů zpravidla bývá samozřejmé, že se tyto dluhopisové operace měnově zajišťují. Právě kvůli riziku kolísání měny. To, o čem píšeš, byla stará událost spojená se závazkem ČNB o fixaci koruny u 27kč/eur. V tomto případě docházelo ke spekulacím ohledně měny i na dluhopisových obchodech. V běžných dobách jako je tato se dluhopisové obchody zajišťují. takže vliv na měnu tu není.
Druhý odstavec za komentář ani nestojí.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků