Státní proti-inflační dluhopisy i / i+0,5%

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ________ 29. 5. 2022 06:00

Koupím 500 000 ks protiinflačních dluhopisů dubnové nebo červencové emise. Nabídky do SZ.
________
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod L - Core 1. 6. 2022 21:41

Nedaří se mi (asi hodinu) přihlásit se k majetkovému účtu (dluhopisy republiky). Přihlašuji se bankovní identitou, načtou se předávané údaje (jméno atd.) a po kliknutí na přihlášení se jen minuty točí kolečko "Pracuji...". Zkoušeno z aktuálního Firefoxu i Edge, Windows 10 Pro.

Nemají nějakou výluku? Funguje to někomu?
Díky za info.
L - Core
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VVNP 1. 6. 2022 22:40

Mám to stejné, zkouším se přihlásit číslem a heslem, poté Pracuji...
VVNP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 2. 6. 2022 08:00

Mně teď přihlášení (účtem dluhopisů, ne eidentitou) funguje.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod L - Core 2. 6. 2022 09:15

Ráno jsem se tam dostal, ne bankovní identitou, ale pomocí NIA ID (jméno, heslo, SMS).
L - Core
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrholecR 2. 6. 2022 10:50

Přes bankovní identitu přihlášení funguje.
DrholecR
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drummond 2. 6. 2022 18:07

Chapu a je zcela v pořádku, ze MF protiinflacni dluhopisy v bývalé podobě tj vázané na inflaci už nenabízí, ale mrzí me, ze MF nepřišlo s nějakým jiným instrumentem, na kterém by neprodelali kalhoty, ale přesto byl relativně zajímavý pro konzervativní investory. Ono by stačilo, kdyby běžné populaci umožnili naprimo nákup 10ti letych dluhopisu za +/- trzni cenu plus malý bonusek.
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 2. 6. 2022 21:53

10Y bond můžeš koupit. Třeba přes Patrii. Zkus to.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ________ 5. 6. 2022 20:57

________ píše:Koupím 500 000 ks protiinflačních dluhopisů dubnové nebo červencové emise. Nabídky do SZ.

Částečně stále aktuální.
________
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlaju 5. 6. 2022 21:20

A jak je to s daněmi v případě prodeje dluhopisů někomu cizímu? Mělo by to jít do přiznání jako příjem? Já řešil pouze převod v rodině, kde to šlo udělat jako dar bez zdanění.
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 6. 6. 2022 06:39

Příjem dle § 10. Zdaňuje se rozdíl mezi prodejní cenou a nabývací cenou.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod berta21 6. 6. 2022 07:51

tam asi nehraje roli, jestli jsem koupil za 100K a prodám (hypoteticky) za 105K nebo 120K. Danit bych ten rozdíl musel vždy?
berta21
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 6. 6. 2022 08:09

Samozřejmě, že fungují všechna osvobození. Jenomže osvobození dle § 4 odst. 1 písm. w) zákona o daních z příjmů se vztahuje na všechny cenné papíry. Takže je možné prodat dluhopisy za 70 tis. Kč a bude osvobozeno, ale pokud prodáš dluhopisy za 70 tis. Kč a akcie za 50 tis. Kč, tak už osvobozeno nebude, ale výše prodeje dluhopisů se nezměnila.
Stejně tak funguje osvobození při držbě nad 3 roky dle § 4 odst. 1 písm. x) zákona o daních z příjmů.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marknovak 10. 6. 2022 09:29

Dobrý den, koupím 200 000 - 800 000 ks protiinflačních dluhopisů. Na emisi nezáleží, ale preferuji druhý půlrok. Pište mi i při jiným množství.
Marknovak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bufalobil1 10. 6. 2022 11:03

[/img]
mikocz píše:Nová prognóza inflace od ČNB, slušné výnosy pro všechny následují tranše do konce roku. Zajímavé ještě, že předpovídají úrokové sazby nad 8% a to už dost brzo, jestli to z té prezentace dobře chápu.



Tak jestli dobře koukám těch 16% za květen neměli v prognoze ani na horní hranici. Jestli jsem odhadoval že poslední emise z ledna 22 bude mít v listopadu výnos možná až 16% tak se nyní přikláním k názoru že to může být až 20%
Přílohy
Výstřižek (1).JPG
bufalobil1
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků