Státní proti-inflační dluhopisy i / i+0,5%

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod noi2 2. 6. 2020 20:39

Trochu jste mne s tím prohlášením vyděsili, protože mám nakoupené poslední 4 emise, pokaždé výrazně nad 300k a žádné prohlášení jsem neposílal. A u poslední emise jsem po zadlání peněz ani nekontroloval, zda to proběhlo. Teď jsem tam raději kouknul a všechno se nakoupilo jak mělo, tak to asi nebude s tím prohlášením tak žhavý...
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fox21 2. 6. 2020 20:49

vpe
ČS nemá žádnou splatnost. Platí datum dle webu MF - 15.6.2020, ke kterému musí být peníze na účtu.

Marek Lutonský
Ano, minimální nákup v ČS je 1000 + 250 poplatek.
Fox21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod meme1255 5. 6. 2020 16:45

ČSOB už umí upsat za těch 250 taky všechny druhy. Tj. za 1250 majetkový účet.
meme1255
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filas81 5. 6. 2020 17:26

včera jsem nakupoval v ČS, šlo to celkem rychle (na to že to dělala poprvé), trvalo to asi 25 minut. Tak to v pondělí radši pošlu ať to tam do 15.6. je;
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hunter80 5. 6. 2020 18:10

Ahoj, to čestné prohlášení o původu peněžních prostředků vyplňují všichni nebo až od nějaké hranice ? Díky
hunter80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fanyn3 5. 6. 2020 19:10

Od 300tis
fanyn3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 5. 6. 2020 22:11

Má tu někdo v těchto státních cenných papírech nakoupeno nad řekněme 2 miliony celkem ? Přemýšlím o rizicích. Případně cca kvantifikujte nad kolik milionů cca máte.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod noi2 6. 6. 2020 00:49

10 ve 4 posledních emisích a teď ještě něco málo dokoupím, ale už pomaleji.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 6. 6. 2020 07:55

Já tam přes ty 2 mám, postupně něco po 300 dokupuju, něco plánuju vypovědět a znovu nakoupit, abych tam měl cca 10 edicí pod hranicí pro výpověď.

Rizika jsou, ale stejně je to v ČR asi nejbezpečnější finanční investice, stát má vyšší nebo stejný rating v porovnání s českými subjekty, odpadají i kurzová rizika. Zbytek nemovitosti, akcie....
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod redhaven 6. 6. 2020 08:02

Asi nejistější bude zakopané zlato 0,7M hluboko. Jen zda lépe na vlastním nebo někde v lese, vše má svá rizika.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vpe 6. 6. 2020 08:26

Jojo má to výhodu, když bude inflace nula nebo deflace, tak je stále 0,5 % p.a.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod branator 6. 6. 2020 10:48

redhaven píše:Asi nejistější bude zakopané zlato 0,7M hluboko. Jen zda lépe na vlastním nebo někde v lese, vše má svá rizika.

Zakopat své zlato můžeš i na mém pozemku, nabízím ti to kvůli diverzifikaci rizik :-)
branator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod noi2 6. 6. 2020 13:43

Ono fyzické zlato má poměrně velké vstupní a výstupní náklady. Takže smysl má jen při očekávání nějaké apokalypsy.
A pak je tu riziko ukradení, buď ho dáš do banky a pak už se riziko tak neliší od elektronické verze (ETF apod.) nebo ho někam schováš či zakopeš a budeš se strachovat, že na to někdo přijde. A větší množství zlata jen tak nepojistíš.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod redhaven 8. 6. 2020 20:38

https://echo24.cz/a/SQnVW/tak-zly-vyvoj ... .sznhp.box

Kolik let nám bude stačit na propadnutí do dluhové bažiny jako Itálie ? 3 roky?! při nejméně! 500 miliardové sekeře Bureše a zhroucení zdejšího dominantního automontovacího průmyslu ..?

Zlato se pojištovalo vždy hluboko do země. Nejlíp na dvou místech, na jedno málo, aby když nějaká banda hrdlořezů bude vlastníka mučit aby to prozradil, prozradí jen menšinovou skrýš a druhou zakopat tak dobře, že i vlastník bude mět problém jej nalézt. :D :D :D Jistí to zápůjčka hloubkového radaru půdního profilu, klasický půdní detektor kovů tak hluboké zlato nenajde.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Inev 9. 6. 2020 07:33

xls píše:Rizika jsou, ale stejně je to v ČR asi nejbezpečnější finanční investice, stát má vyšší nebo stejný rating v porovnání s českými subjekty, odpadají i kurzová rizika. Zbytek nemovitosti, akcie....


Při daném výnosu a riziku jsou v dluhopisové složce bezkonkurenční.
Inev
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků