Státní proti-inflační dluhopisy i / i+0,5%

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 12. 6. 2020 09:57

Dluhopisy budou vydány a připsány na majetkové účty upisovatelů k datu emise, a to 1. 7. 2020.“
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 12. 6. 2020 16:09

Potřeboval bych křištálovou kouli na predikování budoucnosti.
Jeden z komentátorů New York Times napsal nedávno článek s příznačným názvem „Budoucnost neexistuje“. Tím chtěl vyjádřit ten současný stav a obavy o celou lidskou populaci, protože jestli jsme dřív něco mohli předvídat, tak teď nevíme už vůbec nebo téměř nic.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xls 12. 6. 2020 19:23

To chce klid. Lidstvu prostě měkne z mobilů a internetu mozek. Dřív při nový chřipce umřely miliony a nikdo nic neřešil. Teď to budou tak dlouho opakovat v médiích, že se ty následky poškozením ekonomiky znásobí. Všechno to jsou ale v podstatě události, které tu byli i minulosti, jen neměl nikdo čas to měsíce řešit. Chce to neřešit, nepředvídat, užívat si.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 13. 6. 2020 15:39

Tramvaj píše:Kdy se koupené dluhopisy objeví v majetkovém účtu?

Požadavek na úpis Zaplaceno
Celkem vlastněných SSD: 0

To naskočí, až po konci upisovacího období, nebo je tam nějaký problém? Mám to takhle od úterý.


A proc platis driv nez musis? Prostredky budou urocene az od 1.7.

-- 13. 6. 2020 16:41 --

bigzachod píše:tak jsem byl dneska ve spořce to upsat (byl jsem na to objednaný, první návštěva nedopadla, jelikož né každý to může dělat), celkem hladký průběh za 20 minut hotovo, ani mi nic jiného nenutili... hru otázky a odpovědi jsme absolvovali bleskově, a teď nevím jestli na otázku vystavení pamětního listu jsem neměl odpovědět ano, já odpověděl ne (jelikož, co jsem si pamatoval tak v ceníku na stránkách ministerstva je pamětní list zpoplatněn, ale dle papírů od český tam je poplatek 0 Kč bez DPH... teď mi ten kus papíru vrtá hlavou :D, jestli náhodou není on v ceně?


Zaslání je zdarma, vydání je za 100, takže bys platil k hodnotě dluhopisů ne 250 ale 350 ;-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 14. 6. 2020 19:46

Pošlu do ČNB další míč a uvidím, bud se stačí připsat zítra nebo ne , a přijde na zpět. Ale počítám, že jej rádi přijmou na PSSD. :D
Nebudu peří sušit na sotva 1% u lichvo bank. :D
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vpe 14. 6. 2020 20:55

Tak pripsat se jiste staci, ale to se nemusi objednavka podat do 12.6. a staci jen tak poslat penize ? :-))

V https://www.sporicidluhopisycr.cz/asset ... is-III.pdf se pise cosi o tom, ze vsechny preplatky se vraceji.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 15. 6. 2020 07:16

Objednavky jsem mel a hned dve :@)
Jen jsem v platbach nevyplnil zpravu pro prijemce, ale sparovat by se mely dle vs a ss, takze takove test platby
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod fc70 15. 6. 2020 09:29

Nové dluhopisy: Proti-inflační zůstává, fixní (minule 1,3% každý rok) není, reinvestiční má 1. rok 0,5%, průměr za 6 let 1% p.a.

On-line lze nově vyplnit to čestné prohlášení pro investici nad 300k, a je tam i nějaký formulář pro generování PDF pamětního listu (ale podle ceníku by snad pořád měly být placené).
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 15. 6. 2020 10:43

S tím prohlášením je to super, rád půjdu do 0,5 M, zatím jsem se kvůli tomu držel 0,3 M.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod PULPANM 15. 6. 2020 13:40

Váhám
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod A_Delarge 15. 6. 2020 13:58

fc70 píše:Nové dluhopisy: Proti-inflační zůstává, fixní (minule 1,3% každý rok) není, reinvestiční má 1. rok 0,5%, průměr za 6 let 1% p.a.


Tohle by měla být poslední emise před zrušením daně?
A_Delarge
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 15. 6. 2020 16:15

Máte TED aktuálně, již připsány na PSSD dnes zaplacené dluhopisy ?
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bodyczech 15. 6. 2020 17:04

Stačí se podívat hned nad tvůj příspěvek, nahoře na této stránce...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tom brava 15. 6. 2020 17:38

A_Delarge píše:
fc70 píše:Nové dluhopisy: Proti-inflační zůstává, fixní (minule 1,3% každý rok) není, reinvestiční má 1. rok 0,5%, průměr za 6 let 1% p.a.


Tohle by měla být poslední emise před zrušením daně?


https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove ... revo-38598
mno, myšlenka dobrá, ale ANO bude líp mezitím zaťali sekyru 500mld, takže se to vyvíjí hodně nedobře a prostor na další danové výpadky je omezený, tak třeba nastaví odklad účinnosti o rok na 2022 (vyhodit to z návrhu asi už nebudou moct, když je příští rok supervolební...)
Jinak se domnívám, že od data účinnosti nebudou podléhat zdanění ani starší emise SSD.
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vladimir99 15. 6. 2020 17:50

Nebudou, je to v přechodných podmínkách návrhu zákona. Novou úpravou se budou řídit jen dluhopisy emitované po 1.1.2021.
Vladimir99
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků