Státní proti-inflační dluhopisy i / i+0,5%

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 3. 12. 2019 10:59

Havers píše:
Elektronický přístup ke správě majetkového účtu je automaticky zřízen každému, kdo podá žádost o úpis Dluhopisu Republiky prostřednictvím distributora, a to po uhrazení ceny pořizovaných dluhopisů. Přihlašovací údaje jsou vygenerovány a zasílány do 14 dnů po připsání ceny pořizovaných dluhopisů na platební účet smluvního distributora.

:arrow: https://www.sporicidluhopisycr.cz/cs/ja ... e-maj-uctu


V noci jsem 1000ks zaplatil a uz rano prislo osobni cislo v sms, sice v kodove zprave, ale pritel googl pomohl.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tulum 6. 12. 2019 12:38

aw10 píše:Jen pro info. U České spořitelny je možné koupit proti-inflační dluhopis přímo. Nemusí se kupovat reinvestiční. Současně je zřízen i elektronický přístup k majetkovému účtu. Poplatek za úpis 250 Kč.


Chystám se dnes rovněž do Spořitelny, jen mám strach, aby se to ještě do 20.12. stihlo na účet ČNB připsat.
Měl jsem totiž v úmyslu si u Spořky nakoupit zatím jen 1000 ks a po zřízení majetkového účtu pak investovat v klidu ten zbytek. Četl jsem tady, že přístupy k majetkovému účtu dorazí zpravidla cca do dvou týdnů, což je už na riziko.
Chápu správně, že když bych přes Spořitelnu objednal kompletní balík hned dneska, tak je to co do termínu (20.12.) naprosto bez nervů?
Současně by mě zajímalo, zda se s tím dá bez poplatků manipulovat (poplatek 250 Kč) co do poměru investování, vyčetl jsem, že do 500tis Kč včetně se to dá jednou ročně případně celé vybrat. Jde mi tedy o to rozložení celé částky, možno po 500tis Kč za jeden poplatek 250 Kč?
tulum
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 6. 12. 2019 14:43

Když jsem to zřizoval v ČSOB, tak přišly přihlašovací údaje tak za den po zaplacení toho výpalného v podobě těch reinvestičních dluhopisů. Takže by se to mělo stihnout v pohodě.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vlaju 6. 12. 2019 14:50

tulum: rozložit částku na jedno jméno v rámci jedné emise nelze, vše se sčítá. Musela by investovat jiná osoba (manželka..), nebo byste musel čekat na emisi za další 3 měsíce. Já chtěl čekat a rozložit to, ale zase jsem nenašel nikde jistotu, že budou v další emisi zase v nabídce. Zřejmě to ministerstvo vydává na poslední chvíli.
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aw10 7. 12. 2019 08:51

Měl jsem to podobně jako xls. SMS s osobním číslem PSSD přisla 2 dny po zaslání peněz. Takže v tu dobu už byl majetkový účet asi zřízen. Druhá část přihlašovacích údajů dorazila asi taky za 2 dny poštou. Důležitý je, co nejdřív zaslat peníze, aspoň těch 1000 Kč, aby ti ten účet zřídili. Zbytek musí být připsán do 23. 12. Mělo by to klapnout. Kdyby náhodou ne, tak peníze v plné výši distributor vrací (jestli i poplatek, to nevim).
Uvažujete o založení účtu u Lynx? Nabízím $50 bonus na poplatky za obchody. Piště do zpráv.
aw10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tulum 8. 12. 2019 14:26

Díky za rady. V pátek jsem tedy koupil jen těch startovacích 1000 ks, hned na pobočce mi z účtu, který u Spořky mám strhnuli 1000 Kč + 250 Kč ten jejich poplatek. SMSkou zatím nic nepřišlo, tak snad přijde během pondělka. Pošta snad bude brzy následovat. V bankignu u spořky vidím majetkový účet, ale předpokládám, že tam pak bude vidět jen ta tisícovka, když ten zbytek už proženu přes majetový účet u MF.
tulum
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Korzaik 9. 12. 2019 17:46

Když mám účet u ČSOB a u Spořky nic, je lepší řešit dlohopisy v ČSOB, nebo je to jedno? U ČSOB bych musel koupit i reinvesticni, které nechci, ale zase by mohlo být míň papírování? Zakládají kvůli tomu ve Spořce přístup do internet bankingu?
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fanyn3 9. 12. 2019 18:59

SSD nemaj s bankovním účtem nic spolecneho
fanyn3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Korzaik 9. 12. 2019 19:15

Nějaké údaje ale jistě té bance nalít musíš, ne?
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qwdan 9. 12. 2019 20:42

Kvůli tomu, že jsem reinvestiční dluhopisy nechtěl, jsem dnes dorazil do Spořky a pořídil protiinflační dluhopisy (opravdu mi není jasné, proč to u ČSOB nejde). Překvapilo mne, že si člověk u nich musí zřídit majetkový účet, byť ty dluhopisy jsou depozitovány u MF, ale budiž. Jinak jsem musel pánovi vysvětlit, že opravdu o žádné investiční produkty od Spořky nemám zájem (hodně se snažil), a taky, že ty dluhopisy lze nakoupit přimo bez vytvoření majetkové účtu, který se tím nákupem automaticky vytvářil (nejdřív se tvářil, že to bude za 500+250 Kč). Návštěva, která jsem čekal, že bude na 15 minut, trvala více než hodinu, protože se svým počítačem docela zápasil... A taky jsem jej překvapil, když jsem zakázal veškeré marketingové zpracování mých osobních údajů.
qwdan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Korzaik 9. 12. 2019 21:12

Teď jsem to nepochopil, takže jsi ten majetkový účet ČS musel zřídit, nebo ne?
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fanyn3 9. 12. 2019 23:47

Majetkový účet je vedený v samostatné evidenci státních dluhopisů u MF a zřídí se automaticky při prvním nákupu SSD. CS a CSOB jsou jen zprostredkovatele.
fanyn3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Korzaik 10. 12. 2019 19:49

Tak jsem byl v ČS a je s nima potřeba uzavřít smlouvu o investičních službách.
https://cz.products.erstegroup.com/Reta ... ndex.phtml

Má někdo vyzkoušeno, kolik stojí vystavení pamětního listu?
Na webu píšou 100 Kč, ale v žádosti o úpis je pak tohle:
Obrázek
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qwdan 11. 12. 2019 02:20

Korzaik píše:Teď jsem to nepochopil, takže jsi ten majetkový účet ČS musel zřídit, nebo ne?


Ptal jsem se, proč má být nutné mít majetkový účet ČS, když jsou dlouhopisy evidované u MF, ale oni trvali na tom, že je bez toho počítač dál nepustí... Ale podařilo se mi mu vysvětlit, že správný postup není nejdřív zřídit majetkový účet u MF (za 500 Kč) a pak nakoupit dluhopisy (za 250 Kč), ale stačí jen to druhé.
qwdan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stepano 11. 12. 2019 21:15

Tak já jsem dneska navštívil pobočku ČS v Hradci Králové, a ačkoliv je to uvedené na webu MF jako místo kde lze dluhopisy pořídit, paní nebyla proškolena a vůbec se mi zdálo že se jí do toho moc nechce. Prosím doporučte pobočku kde už to aspoň párkrát dělali. Ideálně Praha nebo východní Čechy. Ten letošní úpis už asi nestihnu, ale na ten příští chci už mít ten majetkový účet zařízený.
stepano
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků