Státní proti-inflační dluhopisy i / i+0,5%

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod A_Delarge 29. 2. 2020 18:39

Aha, díky, už to čtu. Nechápu, jak se mi tam dostal ten duben. Pro 6. období je to tedy leden.

//S tímhle obdobím to teda bude složitější. Inflace v lednu šla hodně vysoko. Přemýšlím, že bych upsal alespoň 1/5 z předchozího období.
A_Delarge
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stepano 9. 3. 2020 11:47

Měsíční míra inflace v lednu byla 3,6% , t.j. za současných podmínek výnos za nadcházející období asi nebude žádné terno, nicméně vzhledem k riziku krize se dá očekávat že ČNB nevydrží držet základní sazbu na stejné výši tak dlouho, ceny zas porostou a mimo jiné to negativně ovlivní i sazby na spořicích účtech -> pokud se toto stane, protiinflační dluhopis z toho nemusí (v porovnání se spořákem) vyjít zas tak špatně co se konzervativních investic týká.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tom brava 9. 3. 2020 23:12

Min. týden jsem online požádal o úpis protiiflačního SSD z akt.6-emise, ale s dnešním kolapsem na burzách ještě do pátku (posl. den úpisu) budu váhat, zda nepreferovat více akcie před SSD. T.z. chtěl bych investovat menší částku než upsanou...mám asi založit novou žádost o úpis na menší částku, že? a ta stará upsaná ale neuhrazená nebude problém?
Naposledy upravil tom brava dne 10. 3. 2020 10:22, celkově upraveno 1
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 10. 3. 2020 10:21

...tak už jsem našel povídání k tomu přímo vespod žádosti o úpis:
Beru na vědomí, že žádost o úpis spořicích státních dluhopisů se stává ze strany upisovatele platnou, závaznou a neodvolatelnou okamžikem připsání ceny upisovaných spořicích státních dluhopisů na platební účet určený pro úhradu ceny upisovaných spořicích státních dluhopisů za předpokladu, že připsání ceny upisovaných spořicích státních dluhopisů bude provedeno nejpozději k datu, které je určeno příslušnými emisními podmínkami spořicích státních dluhopisů a za předpokladu, že variabilní symbol a specifický symbol zaslané platby je shodný s variabilním symbolem a specifickým symbolem, který mi bude oznámen po odeslání požadavku na úpis v instrukci pro zadání platebního příkazu.

Škoda, že ta žádost neobsahuje i to datum, dokdy nejpozději možná úhrada...
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 10. 3. 2020 15:44

Musí být připsáno do 16.3.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A_Delarge 10. 3. 2020 15:47

To datum je 16., resp. k 16. 3. 2020 již musí být peněžní prostředky připsány na daném platebním účtu. Taky jsem si asi před týdnem podal žádost, ale nakonec jsem peníze neposlal, nechám to prostě "propadnout". Mezitím jsem si podal další žádost o úpis (nižší počet dluhopisů) a rovnou poslal peníze (k platbě se generuje unikátní variabilní symbol, takže problém nebude).
A_Delarge
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bodyczech 10. 3. 2020 18:06

tom brava píše:Ten přístup byl zřizován gratis, ale od 7/2019 se za to platí popl.500Kč?
viz Příloha 1 - ceník MF (pol. 12)
https://www.sporicidluhopisycr.cz/cs/pr ... ovozni-rad

EDIT: Aha, tak už jsem to dohledal - buď bezplatně s úpisem DL u distributora nebo za 500 bez úpisu u distributora.
https://www.sporicidluhopisycr.cz/cs/ja ... e-maj-uctu
Takže rozumim tomu procesu správně, na pobočce ČS přijdu, upíšu dluhopis a o přístup ke správě extra nežádám=dostanu jej automaticky (aby mě nevypálili poplatek 500)?
ch\ystám se zítra vyrazit do CS....

Není u ČS i s úpisem ten poplatek 250?
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tom brava 10. 3. 2020 23:15

za úpis=250, za online přístup=0 s úpisem/500 bez úpisu
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 16. 3. 2020 11:29

NOVÁ 7.EMISE vyd.k 1.7.2020 (s úpisem do 12. 6. 2020 vč.)
podmínky u proti-inf. vypadaj beze změny
https://www.sporicidluhopisycr.cz/cs/ak ... -dluh-1215
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod A_Delarge 18. 3. 2020 15:09

Tohle období to pro mě osobně bude ještě o něco větší dilema než to předchozí. Asi si počkám jestli a jak moc klesnou úroky na SÚ a podle toho se rozhodnu.
A_Delarge
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 18. 3. 2020 16:37

Jojo, nejlepší bude asi Proti-inflační dluhopis - přesně kopíruje vývoj spotřebitelských cen a navíc je navýšen o marži 0,50 % p. a. s tím, že vlastník dluhopisů má garantován minimální výnos ve výši 0,50 % p. a.

Otázka je, zda to stát bude poctivě splácet, nebo něco vymyslí a za 6 let můžeme mít EUR a kdo ví jak to převedou.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aldapo 18. 3. 2020 16:40

Mno já být tím státem tak....ale stačí Schillerka s Babišem :D .
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 18. 3. 2020 16:41

Vy, co máte zkušenost z předchozích emisí: Za jak dlouho se v uživatelském profilu na portálu PSSD objeví, že objednané dluhopisy byly přiřazeny?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A_Delarge 18. 3. 2020 16:48

Tuším, že to bylo až ke dni emise. U šestého upisovacího období by to mělo být k 1. 4.
A_Delarge
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stepano 20. 3. 2020 21:54

Pokud jsi objednané dluhopisy již zaplatil, tak až do dne emise tam svítí zaplaceno.
stepano
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků