Státní proti-inflační dluhopisy i / i+0,5%

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tulum 4. 1. 2021 15:04

Jsem na tom stejně, respektive na tom jejich portálu je to beze změny za úpis z přelomu minulého roku, ale část kterou jsem z toho vypovídal dorazila dnes na účet + jako další samostatná položka k tomu přišly úroky, po zdanění to vychází na zhodnocení 2,92 %.
tulum
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A_Delarge 4. 1. 2021 16:25

peliculiar píše:Tou předčasně splacenou částí z jistiny máš na mysli, že vybíráš vše (nebo část) z té emise dřív než za 6 let?
Tedy například po roce (případně dvou, třech, ...).


Ano.
A_Delarge
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 11. 1. 2021 18:54

To nic moc teda, precetl jsem zde odkaz viz
https://zpravy.aktualne.cz/finance/zaci ... 47ab5f122/

a to teda uz i ty zbrane maji casem docela hodnotu, tedy zhodnoti uspory lepe nez tohle :(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod wit.cz 11. 1. 2021 19:18

Hm, ten článek je ale více než dva roky starý a je o úplně jiném produktu, než je toto téma!
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 11. 1. 2021 19:25

tak to sorry bylo to tu od DrumSession a ja chtel si precist ty super vyhody dluhopisu, tedy kolik realne je mozne ziskat :(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod peliculiar 11. 1. 2021 19:37

@ ripper6: České státní proti-inflační dluhopisy jsou i v roce 2020 zdaleka nejlepším způsobem krátkodobého uložení peněz. Emise 2021+ už jsou "jen" ve výši inflace, ale zas osvobozené od daně. Ale z toho co píšeš jinde je celkem jasný, že to není produkt pro tebe.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MP007 2. 2. 2021 16:45

Mám dotaz, který tu asi na 45 stránkách nejednou padl, za to se omlouvám... ale opakování matka moudrosti. Rozumím informaci na jejich stránkách správně v tom, že pokud jsem s těmito dluhopisy ještě nikdy nepracoval a chci získat elektronický přístup ke správě majetkového účtu, tak mám dvě možnosti: Buď zajdu na pobočku (např. ČSOB) a podám tam žádost o úpis Dluhopisu, uhradím a tím mi automaticky vygenerují přihlašovací údaje NEBO si na pobočce požádám čistě o zřízení elektronického přístupu? První forma je zdarma a druhá je zpoplatněná? Chápu to správně? A termín, kdy mám možnost žádost o úpis podat je nějak termínově vymezena od-do nebo lze podat kdykoliv a provede se až bude dostupná další emise (uvádí se nutnost uhradit cenu dluhopisů nejpozději do 22.3.2021)? Asi se ptám kostrbatě, ale nemám s tímto zkušenost a ptám se zkušenějších. Děkuji předem za ujasnění.
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drummond 2. 2. 2021 21:51

Jj, první část chápěš to správně. Jak říkáš zajdeš na pobočku (třeba ČSOB) a buď si necháš zřídit online přístup (zpoplatněno), nebo si objednáš rovnou úpis, v rámci čehož dostaneš ta přístupová práva taktéž (přijde ti kus SMS a kus poštou). Já to měl třeba zadarmo, někomu to sice zmenšenou částkou, ale přesto zpolatnili také. Každopádně na místě dluhopisy uhrazovat nebudeš. Dají ti doklad žádosti o úpis a v něm máš platební údaje (v příapdě žádosti v ČSOB na sběrný účet ČSOB). Uhradit to musíš (v případě emise 1.4.2021) do 19.3.2021.

To samé je pak při online obhospodařování. Vytvoříš si žádost o úpis a dostaneš info, kam a jak (variabilní a jiné symboly) peníze Ministerstvu financí poslat. O úpis můžeš žádat kdykoliv od 23.12.2020 do 19.3.2021 v případě emise 1.4.2021, obdobně analogicky pro další emise např. pro emisi 1.7.2021 bude upisovací období cca konec března až cca polovina června 2021 a takto stále dokola. Logicky se upisuje spíše až ke konci toho daného období, když jim pošleš peníze 2.2., úročit se ti začnou až 1.4.
drummond
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 3. 2. 2021 12:15

Čsob už, na rozdíl od ČS, nechce poplateček?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sniper76 3. 2. 2021 19:30

ČSOB v červnu 2019 poplatek při nákupu 1000 ks poplatek neinkasovala (Ostrava - Hollarova).
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MP007 5. 2. 2021 17:12

O těchto dluhopisech jsem četl řadu informací a v jedné z nich bylo uvedeno, že u reinvestičních dluhopisů je odkup možný po 12M, u protiinflačních po 6M. Standardně je ale jinak uvedeno u obou druhů 12M a ten článek už nedohledám. Je možné, že to tak někdy historicky bylo nebo to byla vyložená chyba autora článku?

Příští týden mám sjednanou schůzku v ČSOB a požádám o úpis z nejbližší emise, tak jsem zvědav, jestli to bude zpoplatněno (250) nebo ne. Je jedno, jestli požádám o celkovou plánovanou částku investice nebo jen část a pak ji navýším až on-line přístupem? Úhradu budu posílat až v polovině března, ale z hlediska dalšího vývoje inflace už stejně asi člověk do té doby moc nevykoumá...
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 5. 2. 2021 17:19

Aspoň v sérii „dluhopisů Republiky“ je to chyba, všechny byly aspoň 12M.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod MP007 11. 2. 2021 14:26

Úpis objednán v ČSOB, poplatek 250... co mne dostalo, tak hotově na pokladně! Jinak vše ok. Teď budu čekat na přihlašovací údaje.
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 11. 2. 2021 16:24

1) Proč sis radši nekoupil Bitkojny když ti to elon tveetnul, že je v tom :-)) Furt rostou, až na měsíc :-)))

V ČSAS se ta částka 250 platila spolu s úpisem bezhotovostně převodem na účet ČS.

V ČSOB asi vás chtějí kasírovat předem, kdybyste si to rozmysleli :-))


2) Platí EMISNÍ PODMÍNKY:
https://www.sporicidluhopisycr.cz/cs/pr ... -republiky

Ostatním informacím raději nevěřte (že lze vyzvednout za 6M apod), i na jejich webu https://www.sporicidluhopisycr.cz/ byly chyby a nejasnosti, proto si čtěte výlučně EMISNÍ PODMÍNKY, jedině ty jsou totiž závazné!
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A_Delarge 12. 2. 2021 09:37

Hrubý výnos pro CZ0001005821 (duben) bude 2,66216; čistý výnos (po dani) bude 2,26.
A_Delarge
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků