Státní proti-inflační dluhopisy i / i+0,5%

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tom brava 21. 8. 2020 14:31

z cizího krev neteče, protože vlády si osvojily inflační práci z vládním dluhem...
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/447 ... eriky.html
jen doufám, že to Amíci i tentokrát zvládnou, neb mám už skoro 10% úspor alok. v dolaru
tom brava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod sirius1983 27. 8. 2020 15:22

Nechával jste si někdo v poslední době zřizovat majetkový účet?
Dnes jsem to podstoupil v ČS a nechtěli po mě ani žádný poplatek ani nákup žádného dluhopisu, což mě překvapilo. Otázkou je, jestli bankéřka věděla, co dělá...
sirius1983
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DoubleSix 27. 8. 2020 16:52

Totéž dnes v ČSOB.
Ale protože jsem jejich klientem, tak předpokládám, že si ten poplatek strhnou z účtu.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 27. 8. 2020 17:02

A zřídili vám rovnou i elektronický přístup do majetkového účtu? Protože to je asi až ta placená služba, anebo je zdarma vygenerován do 14 dnů od úpisu dluhopisů přes distributora.
https://www.sporicidluhopisycr.cz/cs/jak-investovat/elektronicky-pristup-ke-sprave-maj-uctu
Dosud jsem nevlastnil/a státní dluhopisy
Elektronický přístup ke správě majetkového účtu je automaticky zřízen každému, kdo podá žádost o úpis Dluhopisu Republiky prostřednictvím distributora, a to po uhrazení ceny pořizovaných dluhopisů. Přihlašovací údaje jsou vygenerovány a zasílány do 14 dnů po připsání ceny pořizovaných dluhopisů na platební účet smluvního distributora. Z bezpečnostních důvodů je část přihlašovacích údajů zasílána na mobilní telefon a část poštou na doručovací adresu uvedenou v samostatné evidenci státních dluhopisů vedené Ministerstvem financí. Elektronický přístup může být rovněž zřízen na základě Žádosti o zřízení elektronického přístupu ke správě majetkového účtu, kterou je možné podat na vybraných pobočkách distributora Dluhopisu Republiky. Jedná se o nově zavedenou zpoplatněnou službu, která umožní úpis dluhopisů prostřednictvím elektronického přístupu ke správě majetkového účtu bez nutnosti nejprve pořídit dluhopisy na pobočce distributora.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 27. 8. 2020 17:25

Zatím jsem podepsal jenom žádost, kterou banka odešle na MF, které vytvoří ten přístup.
Ale co jsem sondoval, tak ten poplatek by se měl platit Distributorovi (banka) a je otázka, jestli pak Distributor něco neposílá na MF.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod sirius1983 27. 8. 2020 17:47

Tak mě přišlo tak nějak logické, že když mi zřídí majetkový účet, tak mi zřídí i elektronický přístup k němu. K čemu by mi pak účet bez přístupu byl?
sirius1983
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 27. 8. 2020 17:50

No jsou to rozhodně dva různé pojmy. Kdo nakupuje jen přes distributora, tak el. přístup nepotřebuje.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod sirius1983 27. 8. 2020 18:12

To je vlastně pravda. Budu tedy muset zjistit, co mi vlastně bankéřka zřídila :(
sirius1983
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DoubleSix 27. 8. 2020 18:12

Já tedy podepisoval žádost o zřízení elektronického přístupu ke správě majetkového účtu.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod A_Delarge 27. 8. 2020 18:19

Kdyby to bylo něco jiného, tak byste si nejspíše všimli. Já podepisoval dokument, který měl v hlavičce logo dluhopisu republiky a název Žádost o zřízení elektronického přístupu ke správě majetkového účtu.
A_Delarge
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DoubleSix 27. 8. 2020 18:22

Ano, to logo Dluhopis Republiky je v levém horním rohu.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod sirius1983 27. 8. 2020 19:12

Moje dokumenty mají pouze logo ČS. Tak to tam asi budu muset jít znovu.
sirius1983
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DoubleSix 27. 8. 2020 19:33

Třeba ne. Třeba si ČS ten formulář upravila, aby ho mohla vyplňovat elektronicky (já ho v ČSOB vyplňoval ručně - vytiskl se naskenovaný PDF formulář; jenže já to dělal na pobočce, která to standardně nedělá, ale můj bankéř to pro mě zařídil).
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 27. 8. 2020 20:22

já jsem včera byl v ČS žádat o dokoupení dalších. Dostal jsem vytištěnou žádost o úpis, kde je to logo Dluhopis republiky a pak v pokynech je i poplatek za úpis distributora 250,- který se posílá v rámci upisovaných dluhopisů. Pak k tomu mám ještě druhý papír jako potvrzení o sjednání. Elektronický přístup mám již od prvního nákupu v červnu.
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A_Delarge 27. 8. 2020 20:51

Tak to je blbost, ne? Upiš to přímo v tom el. účtu na netu.
A_Delarge
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka