Státní proti-inflační dluhopisy i+0,5% (úpis do 14.6.2019)

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 28. 8. 2020 05:47

Na to už je pozdě.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod A_Delarge 28. 8. 2020 08:09

Proč by mělo být pozdě? Jednoduše podá novou žádost o úpis v el. účtu a při platbě zadá do VS kód z té nové žádosti. Tu u ČŠ nechá propadnout.
A_Delarge
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom brava 28. 8. 2020 11:47

tom brava píše:z cizího krev neteče, protože vlády si osvojily inflační práci z vládním dluhem...
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/447 ... eriky.html[code][/code]
jen doufám, že to Amíci i tentokrát zvládnou, neb mám už skoro 10% úspor alok. v dolaru

....no a už se k tomu FED včera i konečně otevřeně doznal:
Fed: Nové pojetí měnové politiky bude tolerovat vyšší inflaci
https://www.kurzy.cz/zpravy/555328-fed- ... i-inflaci/

Btw je něco nového ohledně návrhu na nulové zdanění SSD od ledna 2021? Bude se to oficiálně jako vládní návrh projednávat na podzimním jednání sněmovny o rozpočtu? Mám dilema jestli na to čekat 1/2 roku=vynechat 2. úpisy 9+12/2020, nebo na to nespoléhat, jako kdysi jednou Andy zmínil zrušení daně z dividend a pak to zapadlo....
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 28. 8. 2020 16:03

I kdyby to prošlo, není žádná záruka, že příští proti-inflační dluhopisy budou za +0,5% (nebo koneckonců že vůbec budou proti-inflační dluhopisy).
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 28. 8. 2020 16:14

A_Delarge píše:Proč by mělo být pozdě? Jednoduše podá novou žádost o úpis v el. účtu a při platbě zadá do VS kód z té nové žádosti. Tu u ČŠ nechá propadnout.

děkuji za radu, zařídil jsem se dle ní, objednal přímo v el. přístupu a příště už budu vědět, že se s ČS nemusím obtěžovat a platit.
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 28. 8. 2020 17:30

fc70 píše:I kdyby to prošlo, není žádná záruka, že příští proti-inflační dluhopisy budou za +0,5% (nebo koneckonců že vůbec budou proti-inflační dluhopisy).

máš recht, jednak je "hrobové ticho po pěšině" z MF, a jednak půl roku je ještě dlouho času, aby to leželo u Monety za 1,5%....koupím dle pův. plánu další šarži jako předchozí 2 kvartály a u dalšího úpisu v prosinci už na 100% bude jasno okolo změny ano či ne bez spekulace, tam to když tak odložím.
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod A_Delarge 28. 8. 2020 20:36

Spíše přemýšlím nad tím, jestli nebude lepší upsat do konce roku vyšší částky a pak být jen příjemně překvapen, kdyby zachovali bonus a jen zrušili daň (navíc se možná bude to zrušení daně vztahovat i na dříve upsané dluhopisy, nebo je už jisté, že to nebude?).
A_Delarge
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 28. 8. 2020 21:10

Podle mě nebude, rozepisoval jsem to tu před nějakou dobou. Ale dokud to není schválené…
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 29. 8. 2020 09:17

Uvidíme, co vymyslí. Lepší asi ale na nic nějak zvlášť nečekat a případně pak postupně přesouvat peníze ze starých dluhopisů na novější. To nakonec dělám i teď, abych ty staré edice stáhnul pod ideálních půl mega.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 30. 8. 2020 09:54

Kolik těch emisi mas? :-)

Ps: poslední mezimesicni inflace je +0,4 %, to by bylo za rok třeba 10% inflace, pokud by to teoreticky jelo linearne dal ;-)
proletáři všech zemí…
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 30. 8. 2020 17:34

Houby, 1,004^12 < 1,05. Krom toho loni byla meziměsíční ve stejném měsíci taky +0,4%, je tam slušná sezónnost.

(Jiná věc je, jestli „meziroční inflace“ vůbec má smysl měřit, když třeba mně se z roku na rok skladba výdajů změnila o vysoké desítky procent.)
Naposledy upravil fc70 dne 31. 8. 2020 00:09, celkově upraveno 1
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod whoe 30. 8. 2020 21:10

Zdravím, mám dotaz - je možné protiinflační dluhopisy prodat třetí osobě mimo běžné období splatnosti? Pokud ano, jak moc je to složité?
Mám možnost koupit úžasnou nemovitost, což jsem bohužel v květnu / červnu nevěděl, a peníze tak mám uvězněné v PI dluhopisech. A rok na mě domeček asi nepočká... :-)
Předem díky za rady!
Who
whoe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 30. 8. 2020 22:09

V principu snad ano, ale nesmí je nabývat právnické osoby, takže banka to od tebe nekoupí a musel by sis nějak najít protistranu, které věříš (není tam ani převod současně s platbou). Možná budeš první.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 31. 8. 2020 04:40

Jestli dá slevu, tak je tu určitě někdo ze zdejšího osazenstva koupí.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 31. 8. 2020 08:26

Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka