Státní proti-inflační dluhopisy i / i+0,5%

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 9. 12. 2020 12:15

Těch 20 mld. za všechny tranše je v porovnání i jen s letošní sekerou kapka v moři. A tetka atraktivitu tohoto produktu rozhodně nezvýší, ta by mohla propagovat tak doplňky stravy na hubnutí.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 9. 12. 2020 12:56

Komentář z Burešova webu:
Bože, to je tak trapné, že je mi za ní trapně, když jí to není trapné...
:mrgreen:
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 9. 12. 2020 13:26

Podle Kovandy budou SSD od 2021 bez daně z výnosu(!):
".....Pokud navíc projde daňový balíček schválený v listopadu Sněmovnou, jež obsahuje zmíněné zrušení superhrubé mzdy, Dluhopisy Republiky se dále zatraktivní. Balíček totiž také rozšiřuje osvobození úrokových příjmů z dluhopisů od daně, takže toto osvobození se bude týkat i Dluhopisů Republiky, které si pořizují čeští občané. ....."
https://www.kurzy.cz/zpravy/569980-vypl ... ci-danovy/
...chtělo by to verifikaci nějakým věrohodným zdrojem z MinFinu, je zvláštní, že takové vylepšení nezmínila Alča v čerstvém teleshopingu na dluhopisy
tom brava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 9. 12. 2020 14:32

Tak není jasný, co, kdy a jak schválí. Každopádně nemá cenu na nic zbytečně čekat. Pokud to bude mít smysl, tak není problém začít překlápět staré dluhopisy do nových.

Jinak článek je dost slabý, zmatený, plný chyb a zavádějící, např. "Pro koho je vhodný Dluhopis Republiky? Například pro toho, kdo se obává, že od příštího roku až do roku 2026, bude každoročně panovat výrazná, třeba tříprocentní inflace." Prostě čárka sem, rok tam, logika kulhá.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 9. 12. 2020 14:43

Řešit každou desetinu ročně, když jsou na akciovém trhu žně? Ne, děkuji :)
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 9. 12. 2020 15:43

Změna zdanění už se tu řešila před dlouhou dobou, včetně zdroje, a na dříve vydané emise se to nevztahuje.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 9. 12. 2020 16:54

saabik píše:Řešit každou desetinu ročně, když jsou na akciovém trhu žně? Ne, děkuji :)

Tak každý na burze spekulovat nebude, někdo jiný zase vkládá peníze do obou variant. Spíš mě zaráží, kolik lidí drží peněz na bankovních účtech.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fox21 9. 12. 2020 19:58

libol píše:Tak TEĎ jsem znervózněl jestli tam něco přidat,nebo je konec :-(

Dluhopisy budou vydávat i nadále, jen se nikdy předem nezveřejňuje, jaké budou nastaveny parametry. 23.12.2020 začíná desáté upisovací období s datem emise 1.4.2021.
Fox21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A_Delarge 12. 12. 2020 13:58

Řekl bych to asi tak, že všichni doufáme v zachování stávajících parametrů u proti-inflačního a zároveň ve zrušení daně z výnosu.
A_Delarge
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peliculiar 12. 12. 2020 17:57

@ A_Delarge: Přesně tak. Bylo by milé, kdyby daň z výnosů zrušili i u těch už emitovaných dluhopisů.
Četl jsem nějaké výhledy inflace a očekávají snižování, i když 2% cíl asi není úplně na pořadu dne.
No a jak už tu padlo, když i tetka od vedle zvažuje proti-inflační dluhopisy, možná je čas, od toho dát ruce pryč. :-)
Kdo má zájem o Twisto a chce bonus 300 Kč, mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 12. 12. 2020 18:13

Citace z té novely, která možná vůbec nebude (sněmovní tisk 910) - nový § 4 odst. 1 písm. za):
(1) Od daně se osvobozuje
za) výnos dluhopisu podle zákona upravujícího dluhopisy a příjem plynoucí z práva na splacení dluhopisu vydaných členským státem Evropské unie nebo státem tvořícím Evropský hospodářský prostor,

A k tomu je přechodné ustanovení:
Na dluhopis, vkladní list vydaný jako cenný papír a cenný papír jemu na roveň postavený s datem emise přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona se použijí § 4 odst. 1 písm. za), § 8 odst. 1 písm. a), § 8 odst. 2 až 5, § 19 odst. 1 písm. i), § 36 odst. 1 písm. b) bod 1, § 36 odst. 2 písm. a), § 36 odst. 6 a § 38e odst. 1 a 2 zákona č. 586/1992 Sb., ve znění účinném přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona.
Proto jsem si teď dluhopisy nekoupil.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod peliculiar 12. 12. 2020 20:28

Uff, já tu právničtinu nedávám. Co se ti na tom tedy nepozdává, že jsi do přikupování, alespoň pro zatím, ustoupil?
peliculiar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 12. 12. 2020 20:39

Úrok z dluhopisu s datem emise před 1. 1. 2021 bude zdaňován tak jako doposud (až do splatnosti dluhopisu), úrok z dluhopisu s datem emise od 1. 1. 2021 bude od daně z příjmů osvobozen. Tedy pokud to projde.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod peliculiar 12. 12. 2020 20:54

... ale to je přeci pozitivní zpráva, ne? Proto mi nedává smysl tvé východisko ...
Rop píše:Proto jsem si teď dluhopisy nekoupil.

... nebo tím máš na mysli, že nechceš už nic přikupovat letos a počkat až na příští rok? Já jsem ty emise teď nesledoval, takže už jsem si myslel, že pro letošní přikoupení už je pozdě.
peliculiar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 12. 12. 2020 21:03

Emisní období pro dluhopisy emitované 31. 12. 2020 je 21. 9. 2020 - 22. 12. 2020. Možná proto chce ministrantka, aby všichni koupili dluhopisy teď. Páč jim je ještě zdaní.
Rop
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka