Partners a investice

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Amemura 9. 9. 2019 19:34

Bohužel jsem se nechala ukecat od kamarádky, která tomu věřila a byla nadmíru spokojená. Ale právě teď vidím, že je to pěkná blbost, takže se to už snažím zrušit.
Amemura
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 9. 9. 2019 19:44

alespon je to zkusenost
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Amemura 9. 9. 2019 19:54

To určitě. No, hold pro mě platí pravidlo "mladý a stejně tak blbý" :-D Příště, než se do něčeho takového dám se raději nejdřív poradím.
Amemura
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Inev 9. 9. 2019 20:06

Amemura : zase bezhlavě vše neruš. Někdy třeba stačí upravit smlouvu nebo počkat nějakou dobu a tím minimalizovat ztráty. Neznáme podrobnosti těch smluv.
Inev
Diskutér

Odeslat příspěvekod chodovson 9. 9. 2019 20:43

Pokud je cílem v řádu jednotek let našetřit na základ hypotéky (opravdu jen základ, na celý dům ani omylem), pak stačí spořící účet s aktuálně nejvyšším úrokem a nic víc bych neřešil. Rozhodně ne nějaké rizikové akciové fondy s tučnýma poplatkama a ještě tučnější provizí pro "poradce", který Vám to prodal.

Pokud by byl cíl šetřit na důchod v horizontu desetiletí, pak vše do akcií prostřednictvím široce diverzifikovaného a co nejlevnějšího (do TER 0,2% řekněme) ETF reinvestující dividendy (třeba iShares MSCI World přes Degiro, kde je nákup zdarma). Ale tohle už byste si musela nastudovat sama, tohle Vám nikdy žádný poradce neporadí. A proč? Protože z toho nedostane provizi. A kdybych chtěl být rýpavý, tak možná i proto, že běžný poradce Partners ani netuší, co to ETF je.

Co se týče toho pojištění, tam radit nebudu. Pro mě je většina pojištění jen černou dírou na peníze (kromě věcí typu pojištění nemovitosti, cestovní pojištění a tak, kde může bez něho hrozit opravdu velký průser). Asi jediná rada je, přečtěte si důkladně veškeré výluky a na co přesně se pojištění vztahuje a nevztahuje a jak moc pravděpodobná taková událost vzhledem k měsíční platbě je. Typicky si klient může plést úrazovku s invaliditou, případně přemýšlet ve smyslu "tak invalidní budu přeci po nějakém úrazu". Ale ve skutečnosti většina invalidů je invalidních kvůli nemoci a na to už se pojištění proti úrazu nevztahuje. A mnohem sofistikovanějších "pastiček" je v pojišťovnictví celá řada, v podstatě mi přijde, že ty produkty jsou záměrně co nejvíce složité, aby do nich bylo možno naklást co nejvíce pastí a v případě neochoty plnit pojistnou událost, aby se vždy našla nějaká výluka na kterou to jde našroubovat a nevyplácet.

Každopádně přeji hodně štěstí, to že o tom přemýšlíte, je první krok k úspěchu, ale je třeba to sama nastudovat a nevěřit "finančním poradcům, ehm vlastně spíše prodejcům" placeným z provizí.
chodovson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DrumSession 9. 9. 2019 21:18

Můj investiční plán podle toho vypadá takto:
1) Spořící účet 4 500 Kč,
2) Conseq-Active Invest Dynamické prtf. 2 000 Kč,
3) Axa Generace X-progresivní 1 000 Kč.
4) Dál bych měla mít po přijmutí smlouvy pojištění MetLife 560 Kč.
5) Mým hlavním cílem je ušetřit se na dům
***************************************************************************************
1) OK - jaké máš % úročení? (aktuálně třeba Creditas, EQ má 2% p.a.)

2) Investiční fond, bere si Manažerský poplatek: 1,50% ročně z objemu investice /je jim "jedno" kolik vydělají klientům/
Fond za posledních 5 let vydělal 7,2% tj. 1,44% ročně => (fond vydělá cca 3% ročně, z toho 1,5% mají jistých pro sebe, na klienta zbyde např. 1,44% => t.j. zhruba 50% z tvých financí si nasypou do kapsy a tobě nezaručí nic)
https://www.conseq.cz/fund_detail.asp?fund=1720

3) Axa Generace X-progresivní
https://www.axainvestice.cz/informace-p ... i-hodnoty/
https://www.axainvestice.cz/programy-pr ... lio-fondu/
Progresivní profil
Toto je investice min. na 5 let, ale i na déle, podle toho jak se budou vyvíjet akciové trhy v budoucnu. Pokud budeš potřebovat finance už za 6 let, tak uvidíš, o kolik bude zhodnocení vyšší než 12x5x1000 Kč, tj. buď vybrat nebo investovat déle. Tady jsem ani nenašel kolik si berou %, ale je tu značná šance na vyšší zhodnocení. Tento produkt mi přijde vcelku OK, jen je na delší dobu (asi jako stsp). Nebo si můžeš pořídit MSFT či MCD ap.

2+3= živíš prodejce (jakože poradce). Jsou tam nějaké povinnosti a musíš platit? Je možné přestat investovat?

4) Co to je za pojištění a co vlastně pokrývá?

5) Pokud chceš nemo, tak potřebuješ PLÁN NA 6 LET tj. min. 15% na LTV hypotéku, tj. u 2,0 mil 300 tK. Uzavřel bych si stavební spoření na sebe a na mamku nebo taťku, posílal 2x (nebo 3x) 1700 Kč/m a po 6-ti letech +1 měsíc v dalším roce budeš mít zhodnocení cca 3,4% ročně a 7 státních podpor celkem zhruba 2x 140 tKč. Nakonec si přihodíš 20 tKč z termíňáku a dosáhneš na 2 mil hypo s 15% LTV 300 tKč(nebo 450). Z tvé měsíční částky cca 8 tKč bych dával:
POVINNĚ 3x1700 na stsp, 1000 na AXA, pokud se musí platit.
DOBROVOLNĚ ostatní na spořící účet nebo časem na termínovaný vklad.
viewtopic.php?f=316&t=302027&start=2865
viewtopic.php?f=309&t=1292785&p=12361418#p12361418
Jinak (jako mnoho lidí si pleteš, že) nepotřebuješ PARTNERS ale PARTNERA :-[ 8-P
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod evlo 10. 9. 2019 10:07

Tak ja nejsem nejaky kvalifikovany radce s certifikaci, ale me s z normalnnich fondu v CR vylezlo jediny pouzitelny FIO, sam ho nemam, ale obcas kouknu na nabidku a je (minimalne byl) podle me jediny co daval smysl.
Fio je teda taky asi jediny mistni, nevim, prodejce akcii a ne CFD, ale opet, zas tak se o to nezajimam.

Abych doporucil, jak pan nademnou pise nejaky ... popularni ... ETF - tak ano, taky doporucuji nakup ETF pres duveryhodneho brokera.

Jsem presvedcen, ze vetsina vetsina fondu vyjde ve vysledku, vse spocitano hur nez ty 2% sporaky, at grafy publikuji jaky chtej.

Moje averze k riziku je takova, ze bych dal tak pulku tech uspor to bitcoinu...

Zajimavy, ze se tu par lidi na foru vyjmecne schodne, vetsinou same hloupe rozepre.
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 11. 9. 2019 02:32

Lháři, styď se. (Kontext: viewtopic.php?f=316&t=302027&p=12360156#p12360156 )

A mít takovou averzi k riziku, že preferuješ zároveň spořicí účty a bitcoin, nedává žádný smysl.
Naposledy upravil fc70 dne 11. 9. 2019 18:29, celkově upraveno 1
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 11. 9. 2019 07:33

Jak preferuje? On je prece tezar kryptomen, musi s nimi neco delat, kdyz je dostava za tezeni.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod xxiro 11. 9. 2019 12:09

Bitcoin... vzhledem k tomu, že Amemura je teprve na začátku, tak bych jí touhle digitální komoditou hlavu nepletl.

Pro začátek bude potrebovat zvýšit si gramotnost ve světě investic a financí, pak si ujasnit cíle a averzi k riziku a zhodnotit svoji situaci (skladba vlastních fin. produktů) a pak učinit patřičná rozhodnutí. Prozatím bych se tedy doporučil odkládat volné prostředky na spořící účet a do fondů dával jen nezbytné minimum, jaké fond umožňuje. Překotné uzavírání a následné rušení smluv, aby se následně sjednal produkt velmi podobný tomu předchozímu není úplně ideální. Někdy stačí jen upravit parametry.

Navíc Amemura je mladá a je tu předpoklad, že v budoucnu bude vydělávat víc než teď, jen musí mít „tah na branku”, snažit se vyhledávat lepší příležitosti. Hodně lidí raději zůstává v zaběhlých kolejích, čímž pak propásnou šanci na to zlepšit si život, i když se svou situací nejsou spokojení, ale chybí jim odhodlání s tím něco dělat a často marně spoléhají na pomoc zvenčí. Osoba, která nejlíp ví, co potrebuju není moje máma, ale jsem to já sám, ale to už odbíhám od tématu.
xxiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod evlo 13. 9. 2019 10:59

fc70 píše:Lháři, styď se. (Kontext: viewtopic.php?f=316&t=302027&p=12360156#p12360156 )

A mít takovou averzi k riziku, že preferuješ zároveň spořicí účty a bitcoin, nedává žádný smysl.

Zjevne je stejne jako realne inflacei mira rizka pro kazdeho individualni - ale tak to je spis do jineho tematu.
evlo
Diskutér

Předchozí stránka