Partners a investice

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Amemura 9. 9. 2019 11:32

Ahoj,
jelikož tomuhle moc nerozumím (budete si říkat, že jsem idiot a proč do toho lezu, když tomu nerozumím), tak se chci optat, jestli mám pokračovat ve spolupráci a nebo se na to celé vykašlat, krom třeba spořícího účtu.
Měla jsem schůzku s paní Turnovskou z firmy Partners, podle toho co mi říkala mi to přišlo jako fajn věc a já souhlasila na vytvoření plánu. Můj plat je cca 16 000 Kč.
Můj investiční plán podle toho vypadá takto:
Spořící účet 4 500 Kč,
Conseq-Active Invest Dynamické p. 2 000 Kč,
Axa Generace X-progresivní 1 000 Kč.
Dál bych měla mít po přijmutí smlouvy pojištění MetLife 560 Kč.
Mým hlavním cílem je ušetřit se na dům, ale zdá se mi, že i když pár měsíců už posílám, například na Axe není výše, jaká by měla být. Jelikož došlo k menšímu nedorozumění, trochu to tu upravím. Jako dotatek, žiju s rodiči, takže na otázky jak žiju z toho co mi zbyde se neptejte. Nemusím prozatím řešit tolik věci ohledně splácení jako nájem, voda a podobně. Teď k pravým otázkám. Máte nějakou zkušenost s takovýmto investováním, popřípadě i jen s firmou Partners? Je podle Vašich zkušeností možné aspoň z části díky tohoto mého cíle docílit? Mám v investování pokračovat a nebo to prozatím zrušit a dát se do toho, jako většina lidí, s nějakým partnerem, kde by byl větší příjem a větší šance na hypotéku?
Jestli je to stále hloupé, omlouvám se, ale asi jste si už všimli, že jsem v tomhle úplně mimo. :hm
Naposledy upravil Amemura dne 9. 9. 2019 12:36, celkově upraveno 2
Amemura
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chodovson 9. 9. 2019 11:42

Ušetřit na dům sama z 16 000,- Kč měsíčně?
A jak prosím aktuálně žijete ze 7 940,- Kč?
Pokud ten dům nestojí někde v Chanově párset tisíc, tak na něho z 16 000,- nikdy nenašetříte a dokonce ani hypotéku nedostanete.
chodovson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amemura 9. 9. 2019 11:45

Je mi jasné, že sama z ošemetných 16K na nic takového nenašetřím. Jak žiju? Jelikož jsem teprve začala pracovat, žiju ještě s rodiči, takže placení nájmů a podobných nemusím zatím tolik řešit. Spíše se ptám, jestli máte zkušenosti s takovým investováním a i se samotnou firmou Partners než na kritizování toho, jak žiju se sedmi tisíci na měsíc.
Amemura
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 9. 9. 2019 12:07

To chtělo se ptát než jste podepsala ten nesmysl. Takhle můžete mít jen pocit, že jste dala vydělat Partners a její dealerce, vám se peníze jen znehodnotí. Čím dříve to celé zrušíte, tím líp - pokud to jde.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 9. 9. 2019 12:17

Neznáme podrobnosti. Z toho, co jsi tu vycucla z plánu, nelze nic moc určit.

Spořící účet.... vcelku OK.
Conseq je co konkrétně?
Axa…..co jsem kouknul, má to 3 profily. Ty jsi jaký? Má to na mě dost vysokou nákladovost.
Pojištění Metlife na co konkrétně?

Ten tvůj plán je dům za cca kolik a v čase jakém?
Inev
Diskutér

Odeslat příspěvekod volnicko 9. 9. 2019 12:22

Sporit urcite ma smysl. Treba to neda na dam, treba ani na byt.. Ale budete mit moznost vybavit si domacnost az budete chtit bydlet sama... Nebo treba neco date dohromady s partnerem... Minimalne budete mit vetsi svobodu.

Da to na byt? Zkuste si sem tuknout mesicni ulozku a ocekavane zhodnoceni https://www.vypocet.cz/sporeni

Osobne vzhledem k vysi platu a ze na vas zrejme nikdo neni zavisly, tak nevidim duvod, proc si platit pojistky. Ja bych teda MetLife a Axa Generace X nemel.

Pokud vite, ze penize nebudete potrebovat driv nez za 6 let, tak bych za 1700 mesicne poridil stavebni sporeni, pokud tam chcete alokovat vic penez, tak se treba lze domluvit i s uzavrenim smlouvy na rodice.

Jinak vynos bohuzel souvisi s rizikem a delkou investovani. Sam kupuji akcie/ETF, ale to rozhodne neni pro kazdeho.

Kazdopadne hodne zdaru.
volnicko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod e-osobne 9. 9. 2019 13:17

Sporit muzes sama, na to nepotrebujes zadneho financniho poradce ani pojistovaka, stejne to jsou vsichni podvodnici, nabidnou klientum to, za co dostanou nejvetsi provizi pri zprostredkovani. Nalitne jim jen hlupak, ale tech je v CR dost.

Otevri si u nejake banky sporici ucet s co nejvyssim urokem, mimo to uzavri stavebni sporeni kvuli statnimu prispevku, na nejake pojisteni a investovani do fondu se co nejrychleji vykasli.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod bigusdykus 9. 9. 2019 13:35

Proč si nezaložíš stavební spoření?
Ty investice do fondů co ti Partners navrhli podle mě nemají takto smysl a pojištění už vůbec ne.

V tom úvodním dotazu chybí předpokládaný investiční horizont. Dále nutno přijmout fakt, že běžně si lidé berou hypotéku na 30 let, tzn. v krátkém čase na vlastní barák našetřit s běžnými příjmy nelze.

Na druhou stranu, pokud bys dala měsíčně bokem 10.000, tak za 10 let máš ušetřeno dost peněz na nějaké rozumné zhodnocení nebo na nákup bytu.
bigusdykus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Amemura 9. 9. 2019 13:40

Děkuji všem za názor a rady. Příště se musím optat dříve, než do něčeho takového vlezu.
Amemura
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 9. 9. 2019 13:49

Amemura píše:Spíše se ptám, jestli máte zkušenosti s takovým investováním a i se samotnou firmou Partners než na kritizování toho, jak žiju se sedmi tisíci na měsíc.
To je takové… těžké.

Mít názor na to, jestli nějaký produkt je, nebo není dobrý produkt, dost dobře nejde bez vyjasnění toho, co je současná situace, cíle, možnosti, a co poradce slíbil, že dosáhne.

Potřebuješ získat 200 tisíc (což by šlo i bez výnosu pod 3 roky, takže investice ani stavebko nedává moc smysl) nebo 2 miliony (což je bez výnosu přes 20 let, takže nějaké investice jsou dobře možné a mohly by pomoct)?

Takže nějakému vrtání se do života se nejde vyhnout. Nejdřív cíle, pak tolerance k riziku, pak třídy aktiv, pak nástroj/typ produktu a až úplně nakonec poskytovatel!

-- 9. 9. 2019 14:50 --

Mít tam pojištění na první pohled nedává smysl, ale my nic nevíme, třeba už máš dítě.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 9. 9. 2019 13:59

Pokud je pojištěná na invaliditu a závažná onemocnění, tak mi to smysl i dává. Nevím, kde berete tu jistotu, že pojištění nepotřebuje. ????

To Amemura : I když jsi do toho vlezla, pořád to není nějaká zásadní chyba a dá se s tím dále pracovat. Je dobře, že se o to zajímáš už teď. A pokud budeš dobře číst a ptát se, dostaneš zde i vcelku velmi dobré rady.
Inev
Diskutér

Odeslat příspěvekod Amemura 9. 9. 2019 14:06

Co se pojištění týče, ještě není smluveno, ale má být na lehce vážné onemocnění a rizikové úrazy.
Amemura
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Inev 9. 9. 2019 14:08

Čistě teoreticky : Sreality, rodinný dům do 1,5 mil Kč. Najde to cca 1800 nemovitostí (samo, že některé tam budou i 2x a více). Nehodnotím teď stav, místo atd... Při 80% hypo je třeba 300 tis. hotovost (300 tis. /7,5 tis. měsíčně = 40 měsíců na spořáku). Hypo 1,2 mil na 30 let při cca 2,6% je cca 4800 Kč měsíčně.

Je to strohá teorie. Je zde spoustu neznámých. Investice do RD, práce, partner, dítě, atd....

Tím jsem jen chtěl ukázat, že číselně to tak nemožné není. Navíc když vezmu v úvahu, že kupa mých kamarádů bydlí v nájemním bytě a platí 2-3x tolik co je splátka této hypo.

-- 9. 9. 2019 15:20 --

To Amemura : co je lehce závažné onemocnění? To druhé máš asi klasické TNÚ (trvalé následky úrazu).
Inev
Diskutér

Odeslat příspěvekod Amemura 9. 9. 2019 14:41

Tedy, nevím, zda se to dá brát vyloženě závažně, ale jde o onemocnění kolen, které mě omezuje v některých aktivitách kvůli bolestem. Teprve se čeká, zda to pojišťovna vůbec přijme, takže bych s tím možná ani nepočítala.
Amemura
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ETFinvestor 9. 9. 2019 15:12

V Partners Vám prodají to, co vyhovuje jim z hlediska provizí. Co Vás to napadlo? Vůbec mě nepřekvapuje, že Vám to nevydělává, tyhle fondy jsou často ojeb s předplaceným vstupákem. Zvážil bych, jestl se neobrátit na ČNB a finančního arbitra.
ETFinvestor
Kolemjdoucí

Další stránka