Pomilionté, kdy konečně přijde krize?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod saabik 12. 3. 2020 20:36

Nejistotu na trzích dokresluje spread na relativně bezpečném CZ státním bondu 2030. Spread 6 % jsem ještě u něj nikdy neviděl...
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 12. 3. 2020 20:57

Pokles akciových trhů vliv mít nebude. Zpomalení ekonomiky, nižší turismus (propad výhodnosti airbnb) a vyšší nezaměstnanost už možná ano. Ale jestli vůbec ceny nemovitostí klesnou se nedá říct. Třeba naopak vzrostou, protože lidé místo akcií po té zkušenosti budou ještě víc investovat do bytů. Zatímco v roce 2008 byl přebytek bytů, nyní jich je nedostatek, takže očekávat stejný průběh nejde. Bude to jinak, ale kdoví jak...
tmx643
Nadšenec

Odeslat příspěvekod redhaven 12. 3. 2020 22:04

Je dost pravděpodobné, že dost lidí si konečně uvědomí, že velkoměsta apod. jsou dokonalá Past a to nejen v případě epidemie čínské chřipky, ale třeba delšímu než malému výpadku energií, kontaminace pitné vody a každodenní past dopravy.
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Aldapo 2. 4. 2020 13:40

Tož co, DAX za 3000 ? 8-) no před 3 měsíci si taky většina zde na foru klepala na hlavu že nic tak velkého nepřijde... .

Německá ekonomika by kvůli koronaviru mohla klesnout více než v roce 2009, v některých měsících by propad mohl přesáhnout osm procent, uvedl ministr.
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 2. 4. 2020 14:01

To chce se uvolnit a užívat si klidnějšího tempa, nabrat síly na příští růst. Panika může situaci jen zhoršit.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 2. 4. 2020 14:13

Aldapo píše:Tož co, DAX za 3000 ? 8-) no před 3 měsíci si taky většina zde na foru klepala na hlavu že nic tak velkého nepřijde... .

Německá ekonomika by kvůli koronaviru mohla klesnout více než v roce 2009, v některých měsících by propad mohl přesáhnout osm procent, uvedl ministr.

Pokud zakáže lidem pracovat, tak nepochybně.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aldapo 2. 4. 2020 20:30

Takže se jen přililo do rulety, kdy teď je nejlepší prodávat, aby se za pár měsíců dalo za utržený balík levně nakoupit zpět,ne?...Poďme to roztočit,prodávejte:)).
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 6. 4. 2020 17:04

Pripravovany dokument na valnou hromadu akcionaru KB, rekl bych, ze ta prava legrace jeste prijde s ekonomickymi dopady, v bance si to uvedomuji:

V návaznosti na oznámení České národní banky o přijetí
stabilizačních opatření v souvislosti s epidemií koronaviru ze
dne 16. března 2020, změnilo představenstvo KB dne 23. března
návrh na rozdělení zisku dosaženého v roce 2019 tak, že navrhuje
zadržení celého zisku a nevyplacení dividendy. O rozdělení zisku
rozhoduje valná hromada. Banka zároveň zrušila platnost výhledu
pro výsledky roku 2020, zveřejněného dne 6. února spolu s
výsledky roku 2019.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod astrapa 6. 4. 2020 17:29

A akcie KB dnes strmě vzhůru. Logice trhů nerozumím.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 6. 4. 2020 18:27

Inev píše:Proto jsem se tak " blbě" ptal. Na co ji kupuje tu ornou půdu.

-- 12. 3. 2020 17:09 --

To je přesně jak z Kiyosakiho. Chlap prodává veliké pole. Přijde zemědělec a nabídne 10 tis. dolarů. Přijde developer a nabídne mu 50 tis. dolarů. Zemědělec tam vidí lány pole a developer baráky :-) Proto má ta půda pro každého jinou cenu.

-- 12. 3. 2020 17:11 --

Tím nechci znevažovat zemědělce. Naopak jsem rád, že se takový najde a jde do toho. Takže klobouk dolů.

A teď reálně. Jaká je pro tebe zajímavá cena pole a jaké musí splňovat podmínky. A máš něco určitého co děláte?

Jak muzes na poli udelat parcely nevim, i kdybych pominul povoleni, tak zasitovani takovych parcel mimo obec by stalo vic nez postavot ty baraky :-)

Ale ted jsem cetl v jednom americkym komentu pod jednim videem s drevostavbama slavnyho larryho jinej model: chlubil se tam (american), hak uz podle nej postavil 6 baraku...

Ptali se ho jak to, tak ze vzdy jeden postavi a ten predchozi proda a prestehuje se a ze je to zajimavej tax free income.

Nevite nekdo zda v isa je stejny limit 3 roky bydleni v baraku pro osvobozeni od dane z prijmu? :))

Ja vim ze tady uz nikdo neumi makat rukama a taky uz jsou predpisy pomerne slozity pro stavby, predtim se takova drevostavba dala podle larryho figlu udelat myslim si ze pomerne snadno a rychle :-) Ale i tak, by to nemusel byt spatny business model - pokud stale plati, ze po 3 letech bydleni je prodej osvobozen od dane z prijmu.
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod libol 6. 4. 2020 18:50

Nedumal jsem, jak je to s daněmi, ale u nás se tím jedna rodina živí. Myslím, že momentálně bydflí ve třetím baráku a stavějí čtvrtý - takže to asi nějaký smysl má.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 6. 4. 2020 19:36

vpe : definice pole není jen 150 ha půdy 35 km od nejbližšího města. Pole menší se dají v pohodě najít hned za městem nebo i v rámci města. V tom není žádný problém. Spíše jsem to myslel tak, že půdu, která není ke stavění, prostě změníš uzemním plánem na stavební :-) Takže z hodnoty třeba 50 kč/m2, uděláš 990 kč/m2.

Daň je osvobozená po 5 letech držení nebo po dvou letech, pokud jsi v tom domě měl trvalé bydliště (stačí i pouhý 1 den), ale peníze musíš použít na řešení vlastního bydlení. Tuším do 2 let?

To co píšeš ty a Libol jsem už praktikoval. Postavil a prodal. Před cca 4 lety jsem promrhal krásný pozemek za skvělou cenu na 3 baráky. No a od té doby jsem nějaký lenivý a pohodlný :-) Ale asi se po něčem zase kouknu. Z mého pohledu je to velmi skvělá investice s přidanou hodnotou, pokud víš co a jak.

Já makat rukama umím. To je ta přidaná hodnota, že to nenecháš dělat firmu, ale uděláš si to sám. Samozřejmě ne vše se vyplatí a ne se vším se ti chce dělat.

To Libol : takových lidí je více. Já vím o 2 jen v mém okolí. A ti tam ani nebydlí. Prostě koupí parcelu, rozdělí, udělají projekt, postaví a prodají. Samozřejmě jako firma už mají jiné danění. Tady těžko při 3 barácích za rok uhádáš, že je to občasná činnost :-)
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 6. 4. 2020 19:45

Lidi se slavnou hypo budou mit radost, co pronajmaji a maji byt na kseft a jak je to super vyhodne... :D

Vláda se snaží poprvé od roku 1989 prolomit ochranu soukromého vlastnictví
https://www.info.cz/nazory/pur-vlada-se ... 44777.html

Představte si pak situaci, že máte byt, na nějž platíte hypotéku, a nájemník vám přestane platit. Déle než rok nebudete mít možnost se ho zbavit, nehledě na smlouvu.

Pokud se vládou navrhované ustanovení bude týkat i poplatků spojených s užíváním bytu, jako například vodné, stočné nebo dodávky energií, bude podle Krčka majitel zřejmě nucen za nájemce platit i tyto poplatky. „Ale kde na to má vzít peníze, to už vláda neřeší. Tedy nejen, že mu nájemce bude dlužit nájemné za mnoho měsíců, ale ještě se sám bude muset zadlužit,“ dodal Krček. :D
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 6. 4. 2020 19:50

To je riziko investování. Investovat na dluh je vždy riskantní.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aldapo 6. 4. 2020 20:08

Tak v právním státě bývá mantrou že zákony se nesmějí měnit se zpětnou účinností, což by se pronajímatelům zjevně dělo. U nových smluv si to klidně tak vláda (do dalších voleb:)) ) může schválit že to cáluje pronajímatel, pak ano je to o riziku,ale ne zpětně, to je zvůle a Rychetský by měl co dělat to jako zpravodaj okecat:) (pokud ho dřív nezpracuje promoření). A nebo ať rovnou přejdou na stanné právo a nemusí vymýšlet hovadiny...jdeš si takhle po ulici a ke zdi dvě dávky problem s neplatičem solved... .

Asi by se u nových smluv přešlo k platbě na rok,dva dopředu a pro pronajímatele risk solved :)).
Aldapo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka