Pomilionté, kdy konečně přijde krize?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod yowie 5. 4. 2021 08:46

peliculiar píše:Kdyby to vysvětlení bylo tak jednoduché, aby to šlo napsat pár větami, nebylo by třeba aby na to téma dva vzdělaní lidé natočili 14-18 minutová videa.


A pomůže něčemu, když se z nás stanou experti na balance sheet FEDu a různé mezibankovní transakce? K čemu je to dobré? Je otázka, jestli se bavit o technikáliích v pozadí, nebo o tom, co to způsobuje, tedy snížení úrokových sazeb a rozvolnění úvěrových pravidel a následné efekty z toho plynoucí, které všichni vidíme. Pokud chceš řešit QE technicistně do hloubky, asi by bylo lepší si na to založit separátní forum, ale obávám se, že tam budeš diskutovat nejspíš sám.

Nikdy jsem za sebe netvrdil, že jsem na to expert, ale myslím, že výsledek těchto politik v různých zemích vidíme všichni a zde se spíš komentuje to, jak to na nás dopadá teď a co to možná způsobí do budoucna, ať už tím, že to přifukuje různé bubliny, nebo až se, dřív nebo později, začne házet zpátečka.

Sám tvrdíš, že to nejde v pár větách popsat, ale mi se tu na formátu "několika vět" pohybujeme, takže nadávat někomu, že to nepopsal do podrobna a pak říct, že ani ty sám to popisovat nebudeš, protože je to příliš složité, nedává moc smysl. Buď se tedy můžeme domluvit, že tu diskuzi tady zavřeme, protože to vlastně nikdo z nás nedokáže dobře popsat, anebo musíme přijmout fakt, že na diskuzním fóru se zkrátka určitému zjednodušení nelze vyhnout.
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod redhaven 9. 4. 2021 11:32

Žádná krize ani inflace nepřijde, naše měna a demogracie je pevná jako skála :D :D :D : https://hlidacipes.org/investor-bruna-r ... alne-rika/
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod saabik 9. 4. 2021 17:07

Od majitele a prodejce zlata nelze čekat nic jiného. Zbytečná ztráta času to číst.
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aldapo 11. 4. 2021 13:06

Na druhou stranu strkat hlavu do písku jako pštros taky není nejlepší strategie pro budoucnost.

https://www.youtube.com/watch?v=lbJxuxIpc_g
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gotesák 22. 9. 2022 22:45

Aldapo píše:Takže nezbývá než počkat a doufat že pomalu ale jistě aspoň příští rok nebo 2022 přijde nějaká příležitost v podobě propadu nemovitostního potažmo akciového trhu?

Tak co Aldapo? V březnu 2020 jsi to prováhal a co nyní? Pořád vyčkáváš? :mrgreen:
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků