RBroker - vklad v cizi mene

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tyrol_gangster 11. 3. 2020 12:21

Muzu mit hloupy dotaz, prosim - jak nejvyhodneji vlozit penize na investicni ucet u Raiffeisenbank? Prijmy mam pochopitelne v CZK, ale chci nakoupit akcie za USD. Zatim to delam z CZK na USD bezny ucet pres Roklen FX (a potom prevedu v ramci banky z USD BU na USD IU), ale RB si uctuje neuveritelne 1% za tu prvotni prichozi platbu, kterou jejich podminky berou jako zahranicni. Porad to vychazi lip nez konverze v ramci banky, ale porad me to urazi :-)
tyrol_gangster
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mrhule 11. 3. 2020 12:25

A proč investujes u RB? Nebylo by jednodušší zvolit jiného brokera?
mrhule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lubik2 11. 3. 2020 12:29

Pokud budete mít u RB vyšší účet, tak ten má příjem všech plateb i zahraničních zdarma. Pak tento poplatek odpadne.

-- 11. 3. 2020 12:33 --

mrhule píše:A proč investujes u RB? Nebylo by jednodušší zvolit jiného brokera?
Je fakt, že když jsem zkoušel investovat přes RBroker, tak jsem nepřišel na to, jak to vlastně udělat. Dříve to fungovalo lépe, teď se tam nezobrazují ani poplatky. RBroker je absolutně nepřehledný (pro nákup).
Dříve jsem si něco vyhledal přes Patrii (ta je velice přehledná)
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 11. 3. 2020 13:30

Pokud máte eKonto Komplet, případně Exkluzivní nebo Premiový účet, otevřete si USD měnovou složku (pokud už ji nemáte) a buď vklad na pobočce zdarma případně si to poslat třeba z Revolutu, následně už vnitrobankovní převod na investiční účet ve stejné měně.
Také se mi víc líbil původní jednodušší RBroker, ale zvykl jsem si. Nevíte jestli už existuje appka RBroker pro iOS? Našel jsem o ní zmínku v IB RB, ale instalaci jsem nikde nedohledal.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tyrol_gangster 11. 3. 2020 16:23

mrhule píše:A proč investujes u RB? Nebylo by jednodušší zvolit jiného brokera?

mam tam holt z minulosti vsechny investice a prechod by predpokladam nebyl zdarma. jinak si necham poradit.

-- 11. 3. 2020 16:24 --

retron píše:Pokud máte eKonto Komplet.

mam ekonto komplet (ex-Citi) a proste za to uctuji 1%
tyrol_gangster
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 11. 3. 2020 17:45

eKonto Komplet má zdarma jen jednu SEPA transakci (takže vklad na pobočce)
nebo přejdi na PRÉMIOVÝ účet, tak je jedna cizoměnová
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 11. 3. 2020 18:32

USD nejsou SEPA platba, tzn. vložit na pobočce zdarma a na investiční účet je to myslím úplně zdarma nebo 5 korun, opačným směrem ekvivalent 5 korun
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tyrol_gangster 12. 3. 2020 12:32

retron píše:USD nejsou SEPA platba, tzn. vložit na pobočce zdarma a na investiční účet je to myslím úplně zdarma nebo 5 korun, opačným směrem ekvivalent 5 korun


omlouvam se za blby dotaz, ale tu hotovost ziskam jak (v lepsim kurzu nez RoklenFX minus 1%)?
tyrol_gangster
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 12. 3. 2020 15:31

Aplikace RB broker existuje, akorát to chce propojit s ib přes qr kód či dlouhéj kód.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 12. 3. 2020 18:44

už jsem ji objevil v appstoru diky
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 12. 3. 2020 19:19

Akorát na mobilu v inet bankingu i pro PC verzi stránky to není v nastavení - Kolonka Aktivace Mobilního Rbbrokera.
Je tam jen polozka aktivace mobilního ekonta.

Dřív byla i naka aplikace na investování a ta se ale povolovala u investičního bankéře na pobočce. Aby to šlo zobrazovat na mobilu.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 12. 3. 2020 19:31

aktivaci jsem našel ale samotná appka v appstoru nebyla v us ani cz
můj fwr bankéř ani nevěděl, že něco takového existuje
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 12. 3. 2020 21:04

Mám to na androidu. A koukám v popisu aplikace že se musí aktivovat u bankéře. Zkusím přes mejl. Teď nemam čas chodit na pobočku.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod tyrol_gangster 2. 4. 2020 09:47

Takze, treba to nekomu pomuze, reseni je proste. A sice prevest CZK z bezneho uctu na investicni a potom ZAVOLAT na equity banking +420234401819 a pozadat o prevod. Cela operace zalezitost 30 vterin. Nabidli kurz identicky s RoklenFX (aniz bych jej nejak zminoval), bez dalsiho poplatku, prevod se projevil v RBrokeru behem 5 minut. Po dlouhe dobe RB nenas*ala ale prijemne prekvapila.
tyrol_gangster
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků