Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na kurz CZK?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod petrmegac 27. 3. 2020 12:48

No já tedy nevím, ale stále slyším jak stát pomáhá zaměstnavatelům a OSVČ a to už mě upřímně vytáčí. O obyčejných zaměstnancích celkem nic. Státní správa je vysmátá, důchodci taky. A tak jako se říká že by měl mít člověk rezervy na min. půl roku tak stejně by ty rezervy měly mít i firmy a OSVČ. A velké firmy, no ty holt nevyplatí dividendy (hlavně do ciziny svým matkám), vůbec bych se nedivil kdyby tak jako je teď zákaz vývozu zdravotnického materiálu pak bude zákaz vývozu dividend. A to je jenom dobře. Blbé pro ty co s dividend žijí, viz i zde.
petrmegac
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 3. 2020 12:52

petrmegac píše:No já tedy nevím, ale stále slyším jak stát pomáhá zaměstnavatelům a OSVČ a to už mě upřímně vytáčí. O obyčejných zaměstnancích celkem nic. Státní správa je vysmátá, důchodci taky. A tak jako se říká že by měl mít člověk rezervy na min. půl roku tak stejně by ty rezervy měly mít i firmy a OSVČ. A velké firmy, no ty holt nevyplatí dividendy (hlavně do ciziny svým matkám), vůbec bych se nedivil kdyby tak jako je teď zákaz vývozu zdravotnického materiálu pak bude zákaz vývozu dividend. A to je jenom dobře. Blbé pro ty co s dividend žijí, viz i zde.

Pššt, tohle tady radši nepiš :D
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 27. 3. 2020 13:07

petrmegac: Máš recht. Dockalacek má nasysleno, tak mu to pořádně zdaníme - je to koneckonců kapitalista - a zachráníme z toho obyčejné zaměstnance.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 27. 3. 2020 13:07

Státní zaměstnanci dostanou od státu 100% platů.
Ostatní zaměstnanci, postižených firem, stát přispěje 80% platů.
I když je to třeba 150 tisícový plat.
Živnostník, uzavřená provozovna, může nárokovat max 15 tisíc.
Tolik k "podpoře" OSVČ :D

(osobně se mne to netýká, ale ta nespravedlnost je zřejmá a zjevná)

Velmi mne štve, že se nehledají naprosto žádné úspory v rozpočtu.
Když má domácnost málo peněz, méně utrácí.
Když má stát málo peněz, natiskne další, devalvuje měnu, zvýší daně, ale nikdy jsem neviděl, že by sáhnul na snížení platů úředníků :)
Naposledy upravil Radek.Hulan dne 27. 3. 2020 13:10, celkově upraveno 1
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 3. 2020 13:10

Psali, že firmy od státu nedostanou nic, ale to se týkalo asi zisku.

Radku, neříkaj mi, že tam není u zaměstnance žádný strop, to se mi nechce věřit.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 27. 3. 2020 13:11

Není tam strop, je to 80% průměrné mzdy (toho daného člověka) co platí stát, 20% podnikatel.
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 27. 3. 2020 13:15

dockalacek píše:Psali, že firmy od státu nedostanou nic, ale to se týkalo asi zisku.

Radku, neříkaj mi, že tam není u zaměstnance žádný strop, to se mi nechce věřit.

O tom zisku jsi to četl kde?
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 27. 3. 2020 13:38

Radek.Hulan píše:Státní zaměstnanci dostanou od státu 100% platů.

No dyť stát muší fungovat. Kdo by nám pak vyplatil ty dávky v nezaměstnanosti? :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 3. 2020 16:36

PULPANM píše:
dockalacek píše:Psali, že firmy od státu nedostanou nic, ale to se týkalo asi zisku.

O tom zisku jsi to četl kde?

https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... c-40318211

https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... e-40317318
dockalacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 27. 3. 2020 18:46

Radek.Hulan píše: ale nikdy jsem neviděl, že by sáhnul na snížení platů úředníků :)

Tak já Ti to připomenu, v období krize poklesly státním úředníkům platy o 10%:

https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/pol ... 88027.html

Já zas neslyšel, že by se někdy šáhlo na dávky celoživotním dávkařům..

A neboj na úředníky, taky dojde..Já s tím souhlasím, ale ať klesnou i dávky a necpou se peníze do neziskových organizací, které jsou totální a zbytečnou přítěží státní kasy (myslím neziskovky pro začleňování nezačlenitelných) atd.
Protože pak bude vážně prima, když přetížené úřednice na ÚP budou brát tak třetinu toho, co budou vyplácet těm uřvaným korektně řečeno "nepřízpusobivým" a ještě se budou s tím ksindlem otravovat. To prostě chceš, tak jak cudáci pošťačky vyplácejí desetitisícové šeky a sami berou ***** ***** nic..
Jedině snad důchody bych nechal, protože Ti lidi, celoživotně makali.

-- 27. 3. 2020 17:54 --

petrmegac píše:Státní správa je vysmátá, důchodci taky. .

Jasně důchodci jsou total vysmátí, hlavně, když se podívají na situaci v Itálii a Španělsku, kde jejich věkoví "příbuzní" umírají jak na běžícím páse ...
hannys85
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 3. 2020 19:59

dockalacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrmegac 27. 3. 2020 20:12

Tím jsem myslel zhediska jistoty příjmu ne zdraví.

A za to zdraví si bohužel ve velké míře můžou důchodci sami. Ráno v 7 jsem si byl nakoupit v jednom velkém supermarketu a bylo totálně přeplněno a 2/3 byli důchodci. Tak co tam k..va dělali? Mají to pro sebe od 8. Akorát zdržovali, tlačili se u regálu a ani 2m odstup jim nic neříká???
petrmegac
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 27. 3. 2020 20:45

Důchodci můžou do obchodu celý den.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 27. 3. 2020 20:46

Co tam asi tak mohli dělat? Šli si nakoupit, ne?
jednadva
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka