Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na kurz CZK?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 6. 4. 2020 17:52

Tady jde o to, že když bude promořená mladší a střední generace (tj. po nemoci vyléčená), tak se virus prakticky přestane šířit, protože nebudou nosiči (nebo jich bude minimálně).
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 6. 4. 2020 18:01

jednadva, v Tramtárii si dělejte, co chcete, ale v ČR bych si od Vás dovolil požadovat znalost aspoň základních obrysů toho, jak jste povinen chránit své spoluobčany. (Ledaže tedy bydlíte někde v Tramtárii :-) .)
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 6. 4. 2020 18:05

fc70: Můžeš to požadovat. Máš mé svolení. :) Můžeš mi i tykat a nemusíš používat velká písmena. :) Fakt děti nemůžou k babičce? To jsem nevěděl. Přes tu roušku se špatně čte. Mám ji naraženou až na čelo, takže ani nevím, jestli se to teď smí nebo nesmí. Russellův paradox.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 6. 4. 2020 20:20

xls píše:Tady jde o to, že když bude promořená mladší a střední generace (tj. po nemoci vyléčená), tak se virus prakticky přestane šířit, protože nebudou nosiči (nebo jich bude minimálně).

Jak bude človék vědét, že byl promořen, když to ani nechtějí testovat? To by muselo proběhnout nějaké plošné očkování ostrým virem.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 6. 4. 2020 21:05

suram píše:To ale neznamená, že bychom měli seniory takhle odepsat.

Zeptal se jich ale nekdo zda to chteji? ;-) Vetsina rikala vzdy, uz mam za par, dlouho tu nebudu. Takze ze by najednou nastal obrat a vsichni se chteli dozit vyssiho veku? :D

-- 6. 4. 2020 20:07 --

suram píše:To by muselo proběhnout nějaké plošné očkování ostrým virem.

Uz se to resi, ale ne kazdemu se plosne ockovani libi, sami jiste zdravotni sestry nejsou prilis nakloneny v predstave ze by toto bylo nejak statem nuceno :(
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 6. 4. 2020 21:10

Ptát se seniorů, jestli chtějí dobrovolně zemřít? Není to trochu neetické? Také budeš jednou senior.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 6. 4. 2020 21:17

suram: tak kvuli seniorum vypneme rovnou stat jako navrhovali na Slovensku, super, seniori preziji o neco dele nez umrou na hlad :D
Kdovi, nase generace je uz tak nemocna ze se ani duchodu ci te vekove hranice nedozijem :D
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 6. 4. 2020 21:21

K tomu nedostatku ochranného materiálu, proběhla masmédii zcela jasná zpráva, že panuje boj o tento zdravotnický materiál na světové úrovni, logicky, je nedostatek všude. A tak největší demokrati a světový policajti létají do Číny s doslova kufry plnými dolarů a přeplatí všechny už dojednané objednávky i 4x vyšší cenou a hlavně se čínanovi líbí, že mu zaplatí na dřevo.
Rozhodně nejvíce mrtvých si vyžádala a vyžádá nečekaná virová tsunami, které napřed smetla čínu, pak itálii, španělsko a USA. Věřím tomu, že nyní když je systém třeba u nás lépe připraven, nehrozí takové počty mrtvých v tak krátké době. Nedůvěru pouze vyvolává výrazné personální vyrabování českého zdravotnictví zejména ve prospěch německa, že.
Vláda by měla v případě výrazného nárustu mrtvých mezi ohroženými skupinami přistoupit k nařízení návratu českých zdravotníků ze zahraničí.
Celý svět se měl na rok zastavit, ideálně. Takhle dochází k virovému vyhlazování celých skupin lidí. V NY umírá 25% hospitalizovaných na JIP.

V lednu čínan po celém světě skupoval tento zdravotnický protivirový materiál ze zásob jiných států a firem, vč. nemocnic, jen v česku skoupili 270 000 ks !! masek a letecky odeslaly bratrům do číny, nu a za měsíc a půl, nám je prakticky prodali zpět, jen asi 4x dražší :D .
Čínan oficiálně opakovaně přiznal cca 4000 mrtvých, ale rozdal minimálně 40 000 uren s popelem zesnulých :hm
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 6. 4. 2020 23:02

To se to tu rozjelo. Tak se taky přidám. Vy se stále bavíte jen o seniorech. Ale věk není hlavní rizikový faktor. Hlavní rizikové faktory jsou cukrovka, hypertenze (a léčba ACE inhibitory), autoimunitní onemocnění, astma, plicní problémy, onkologické problémy...
Což sice mají často právě senioři, ale tímto trpí spousta mladších lidí včetně rodičů dětí školou povinných. Jak chcete tyhle odizolovat?
Z našich 78 zemřelých máme 12% ve věku do 59 let, přičemž většina z nich je 0-49 let a rozhodně to všechno nejsou případy, které by letos zemřely i tak.

Co se týče promořenosti:
Poslední dobou máme jen kolem 4% testů pozitivních. Obvykle se testují ti, u kterých je vyšší pravděpodobnost nákazy (kontakt s nakaženými), takže v populaci určitě nemáme promořenost vyšší než 4%, spíš to bude pod 1%. Leda by tu řádil Covid-19 už někdy před tím (třeba v lehčí nenápadné formě, nebo nějaký blízký příbuzný) a část lidí by měla protilátky (tajně v to trochu doufám). To ukážou testy příští týden.

Takže my jsme se za měsíc dostali k méně než 1%, přičemž máme 400 hospitalizovaných osob a ještě cca 2800 volných lůžek. Takže bychom v ideálním případě mohli zrychlit zhruba 7x aniž bychom přetížili zdravotnictví. Tedy promoření max 7% měsíčně. Takže v únoru příštího roku bychom si (pokud by to probíhalo ideálně) mohli říct, že jsme dostatečně promoření a virus nemá šanci.
I to je dost šílené, ale v reálu bychom navíc narazili na nedostatek personálu nemocnic (část bude taky nakažená), neschopnost balancovat na hraně kapacit a zanedbání péče o nesouvisející případy, protože prostě na to nebude čas.
K tomu lidi v permanentním stresu stejně nerozjedou ekonomiku služeb (restaurace, volný čas, cestování) dokud to nebude za námi. Prostě všichni celý rok pojedou na poloviční plyn. Tohle fakt není řešení.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 6. 4. 2020 23:24

noi2: Společnost netvoří jen staří a nemocní lidé.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 7. 4. 2020 00:26

Stále nechápu proč někdo vychází z čísel, kterou jsou prezentovány. Hygiena to naprosto nezvládá. Reálné čísla budou xkrát vyšší. Statistiky nemocných jsou zkreslené už tím, že je odmítají testovat a lidi se doslova musí doprošovat. Spousta nemocných je prostě doma, a nebo vesele chodí do práce a po nákupech, protože je nikdo nezařadil do "škatulky" nemocných. Jejich rodinní příslušníci, byť už to ve většině případů mají taky nemají žádné omezení a také veselé chodí do práce (tak tomu bylo od počátku vč. návratů ze zahraničí). To není tak, že by jsme to měli pod kontrolou a dokázali to řídit. Tato představa je naprosto zcestná asi stejně jako práce naší hygieny. Jakmile se jednou povolí někde otěže, tak se to prostě rozjede ještě víc směrem k Italskému, Španělskému a USA/UK scénáři. Lékaři dostali FFP2 pro práci z azbestem a pro některé profese dokonce stačí FFP1/rouška, aneb nařízení a papír snese všechno. Já se naopak stavím k tomu, aby se v některých oblastech ještě více zpřísnilo.
Funkční odkaz pro 300 Kč na Revolut.cz,15 USD na Booking.com, 300 Kč na Richee, 5 GBP na Curve a 300 Kč na Twisto v mém profilu (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 7. 4. 2020 00:30

Tak jestli se ta nákaza šíří, tak už jsme třeba poměrně promoření a není co řešit.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 7. 4. 2020 01:12

A jeste nechteji dovolit testovani ? https://www.alza.cz/ambulantni-test-na- ... 796058.htm

Omlouváme se, ale Ministerstvo zdravotnictví České republiky udělení výjimky k uvedení do prodeje pro osobní použití zamítlo. :-oo
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noi2 7. 4. 2020 01:42

Mufinmufi: vycházím z procentního zastoupení pozitivních testů vůči celkovému počtu testů. A to je v současnosti pod 4%. Tedy pokud tu nejsou zástupy lidí, co si to prodělaly někdy v minulosti a jsou již zdraví, promořenost těžko bude vyšší. Absolutní čísla zajímavá nejsou.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 7. 4. 2020 01:46

To jsou testy na aktivní virus nebo na protilátky? Testy na aktivní virus by ještě nebyly v rozporu s řekněme desítkami procent promořené populace – ale byl pořád by problém vysvětlit, proč by ty desítky procent populace prošly bez povšimnutí nemocí, ale začaly ji šířit mezi ty rizikovější spoluobčany, kterých si všimneme v nemocnicích a jejichž okolí se pak testuje, až docela nedávno.
fc70
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků