Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na kurz CZK?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jednadva 8. 4. 2020 20:01

petrmegac píše:Nikomu není bráněno chodit do práce.

petrmegac píše:Pokud jsou bez práce, můžou jako tisíce dalších žádat na úřadech o podporu.

petrmegac: Máš v tom maličko segedín.

-- 8. 4. 2020 19:05 --

Mufinmufi píše:Myslím, že smýšlení lidí o tom, že nestačí natáhnout ruku státu a řvát "tak dej" by mohlo pomoci kdyby někdo konečně (člověk co má koule) řekl, že to skutečně nepřejde v řádu týdnů, ani nižších jednotek měsíců a měli by si tu jinou práci v jiném sektoru, kde jí je mnoho pokud ji potřebují hledat.

Mufinmufi: Tvůj informovaný předřečník tvrdí, že všichni do práce můžou. Takže se nic neděje, všecko funguje a nikdo kdoule mít nemusí. :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrmegac 8. 4. 2020 20:06

Nemám.
Pokud je někdo zaměstanec, tak nevěřím, že mu zaměstnavatel zakáže chodit do práce. (výjimka např. Škodovka a pod., ale pak se vyplácí tučné peníze bez práce)
Pokud někdo pracuje na sebe a nemá práci může jít na pracák nebo na nějakou brigádu.
petrmegac
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 8. 4. 2020 20:24

petrmegac: On někdo nemá práci? Jak jsi na to přišel?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 9. 4. 2020 07:11

No na tom všem rozdávání vlády určitým lidem nejvíce získají Ti, co nejvíce řvou a natahují ruku a to OSVČ, kterým to ale pořád nestačí.
Ilustrace na kámošovi. Je OSVČ (zedník) v tzv. schwarzsystému a navíc je v pronájmu. Práce má stále dost, prachy za ní tedy dostává, teď dostane jednorázově 25 tisíc a možná poté ještě dále 500 kč za každý den (což se obávám, že projde, když OSVČ, tak horečnatě naříkají) a už mi stihl sdělit, že se na nějaký nájem vysere, když nemusí platit do konce roku s tím, že ho stejně nemůže majitelka vystěhovat, tak to nemusí řešit..., takže si konečně stihne našetřit nějakou vatu. Pokud ho pak ta majitelka zažaluje, tak to má vymyšlené, že půjde do insolvence a tam jak všichni víme stačí prokázat úmysl, že něco chcete platit..
Krásně ten stát vychovává "finančně gramotné" jedince..Myslím že spousty z Vás, co si mysleli, že jsou finančně gramotní, jsou totalní béčka, protože to jde dělat mnohem účelněji :-)
Jako ten příspěvek všem OSVČ je totálně přes čáru a co nepochopím, že si pořád stěžují, že je to málo...Průměrná mzda v ČR je cca 24-25 čistého, pokud je zaměstnanec na OČR, tak má mnohem míň, podnikatel dostane 25 tisíc, dostane ještě i OČR a může si dál u toho pracovat a nadávat, jak je to málo...
Fakt nekomentuji, jen se začínám učit pro další krize a ponaučení je, že nejhorší je být v kategorii klasického zaměstnance...
hannys85
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 9. 4. 2020 07:54

Ono i zaměstnání a práce jsou dva odlišné pojmy, někdo chodí do zaměstnání a někdo pracuje, vytváří hodnoty, třeba i jako OSVČ. Pro stát jsou pracující určitě hodnotnější než zaměstnanci.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 9. 4. 2020 08:40

Nyní přichází krize, která konečně zpovykaným zaměstnancům žijícím si nad poměry lépe než podnikatelé zatne tipec. Každou krizi v podstatě vyvolají rozmazlení zaměstnanci, kteří vysají firmy a podnikatele od všech rezerv.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 9. 4. 2020 08:50

Zatne tipec? Před volbami jim zas politici zvednou mzdy, stejně tak důchodcům důchody, vždyť to jsou jejich voliči.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod drummond 9. 4. 2020 08:55

Odložení možnosti platit nájem je mimořádná bejkárna, najednou je každý postižený koronavirem....
drummond
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tmx643 9. 4. 2020 10:03

Splátky nájemného bude možné odsunout v případě, že nájemník doloží, že nemůže platit kvůli snížení svých příjmů kvůli epidemii koronaviru. Nájemník bude muset předložit potvrzení od úřadu práce. Formu a náležitosti potvrzení má stanovit metodický pokyn.

Takže "kamarád zedník" (není to zdejší kamarád Michal? :mrgreen:) se asi zase může hodit do klidu. Navíc, aby na něj pak třeba od majitele nepřišlo udání na FÚ, nebo kvůli Švarcsystému, nebo případně si u něj někdo neobjednal práci a pak nezaplatil. Vším tímto je sám dost ohrožený, jen si to asi neuvědomuje.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 9. 4. 2020 10:04

Náklady na CoViD-19 ponesou pronajímatelé, ti bohatší, co to sem přitáhli z lyžařských výletů z Alp.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 9. 4. 2020 11:34

tmx643: jsem zvědavý, jak tuto krizi úřady práce budou schopni zprocesovat, podle mě to nezvládnou. Kolegyně z výboru našeho SVJ pracuje na krajském ÚP a sama vnímá neefektivitu systému (rozdávání dávek těm, kteří je nepotřebují, naopak zamítání dávek těm, kteří je potřebují, nefunkční softwarové systémy, nedostatek zaměstnanců, nepřehledné formuláře, zbytečné požadavky po lidech). Maláčová měla dost času na zefektivnění systému, místo toho celé dny trávila schůzkami s neziskovkami a debatováním o hovnu. Ta ženská nikdy nepracovala, nepodnikala, nemá představu o životě, neví nic o fungování chudých lidí. Podle toho to tak vypadá. Ale zklamal mě i Havlíček, o kterém jsem si myslel, že když byl na různých pozicích ve firmách a předsedou asociace malých firem, že má přehled, ale ukazuje se, že potřeby podnikatelů vůbec nechápe.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aldapo 9. 4. 2020 11:40

Takže se shodneme že nejlepší by bylo aby to stát nechal při starém a nikomu nic nedal,ne? Ani zaměstnancům,ani firmám a ani OSVČ či dalším skupinám co si netvořily rezervu. Já jsem pro. Akorát tu daň z převodu nemovitostí by mohli odpustit a zpřísnil bych exekuce, ale postačí asi i lepší vymahatelnost. Ale ať se nehádáme, nechme to klidně při starém :) .
Aldapo
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 9. 4. 2020 13:04

https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... paign=null

Nu doufejme, že se tento katastrofický scénář přesunu výroby z výhodné Číny k nám neuskuteční. Už ted je nedostatek lopat a více a více si vyskakují a snaží se diktovat si platy. Takto bychom německo nikdy nedohnali, potřebujeme kapitálově silné firmy řízené tvrdou rukou a lopaty, které se budou bát o práci.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 9. 4. 2020 14:58

hannys85: jen takova technicka poznamka, ktera ti evidentne usla. Tech 25 klacku je za mesic a pul. Tedy pokud uz chces hazet numera, tak si to prepocitej a vychazi to na 500 Kc/denne.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 9. 4. 2020 15:25

Pan rektor znovu píše.
jednadva
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků