Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na kurz CZK?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 12. 4. 2020 09:53

Taky mě zarazilo, že jedvadva je z celé party zdejších diskutujících nejcyničtější, určitě v tom budou osobní zájmy. Původně jsem ho považoval za trolla, který chce svými provokativními názory vyvolávat flame. Ono celé tohle téma už je pasé, protože málokomu se stát zavděčí. takže je celkem jedno, co byste na místě vlády dělali vy. Já bych jen upozornil na dvě věci:

1) že pozítří to bude teprve měsíc, co se zavřely obchody

2) že o tom viru vědí kulové i odborníci. Na jedné straně třeba Balík, který je příznivcem nofear přístupu, a pak tu jsou oponenti, kteří varují, že tahle mrcha je pěkný průšvih, je nevypočitatelná a můžete mít 10 titulů před jménem, 10 titulů za jménem, a musíte seznat, že nevíte vůbec nic. Jenže laická veřejnost dost spoléhá na názory odborníků.
Naposledy upravil dockalacek dne 12. 4. 2020 10:40, celkově upraveno 2
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 12. 4. 2020 10:18

Ale koruna padá víc, než když ji ČNB úmyslně oslabovala intervencemi.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 12. 4. 2020 11:36

Aldapo píše:
jednadva píše:Nevím, co bys rád slyšel. Ano, jsem práce schopen. :) A když už mi tvrdíš, že ženu lidi bůhvíkam, tak mě napadlo řešení šité na míru přímo tobě: pokud se bojíš jít do práce, tak dej výpověď a přenech své místo někomu, kdo na tu práci ještě psychicky stačí.

Na to jsem se neptal zda jsi práce schopen či nikoliv. Ale pokud nechceš odpovědět, tak to napiš jako chlap. Jsem technicky osvč a hnát mě do práce nemá smysl, to si v téhle virové době zkoušej na někoho kdo nebyl v podnikání úspěšný :).

Aldapo: Zůstaň klidně doma. :) Já tě do práce neženu. Můžeš se živit třeba kořínkama. A vůbec netuším, co jsi to chtěl vědět.

-- 12. 4. 2020 11:42 --

dockalacek píše:Taky mě zarazilo, že jedvadva je z celé party zdejších diskutujících nejcyničtější, určitě v tom budou osobní zájmy. Původně jsem ho považoval za trolla, který chce svými provokativními názory vyvolávat flame. Ono celé tohle téma už je pasé, protože málokomu se stát zavděčí. takže je celkem jedno, co byste na místě vlády dělali vy. Já bych jen upozornil na dvě věci:

dockalacek: Ano, mám osobní zájem na tom, aby se co nejvíce lidí po celém světě co nejdříve uzdravilo. Už je jich 406 000. Snad tě to nepobuřuje.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 12. 4. 2020 12:10

suram: kurz koruny není příliš závislý na tom, jak se k tomu u nás postavíme (pokud tu nebude úplná apokalypsa). Když je ve světě krize, investoři opouštějí svoje rizikovější investice. A koruna byla jedna z nich, tak ji to smetlo taky. Navíc do toho ČNB srazila sazby, tak ani úrokový diferenciál už nebyl atraktivní.
Když přišla krize v 2008, tak ještě v době, kdy to byla jen finanční krize v USA, koruna prudce spadla. A to se nás ta krize v té době téměř netýkala. Až později, když to přešlo v hospodářskou krizi.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrmegac 12. 4. 2020 12:31

Za poslední týden si koruna k euru i dolaru opatrně plepšuje. Tak jenom doufejme v setrvalý stav. I trhy jdou trošku nahoru. Uvidí se v úterý co se po prodloužením víkendu stane.
petrmegac
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aldapo 12. 4. 2020 12:42

jednadva píše:dockalacek: Ano, mám osobní zájem .

Tohle mi stačí a ani to nebolelo 8-) . Vypadá to brzy na kořínky u Tebe,viď? :D
Naposledy upravil Aldapo dne 12. 4. 2020 12:46, celkově upraveno 1
Aldapo
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 12. 4. 2020 12:46

Aldapo: Jo, mám osobní zájem na tom, aby se co nejvíc lidí co nejdřív uzdravilo. Snad to není moc cynické přání. Už se jich uzdravilo víc než 409 000.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aldapo 12. 4. 2020 12:51

petrmegac píše:Za poslední týden si koruna k euru i dolaru opatrně plepšuje. Tak jenom doufejme v setrvalý stav. I trhy jdou trošku nahoru. Uvidí se v úterý co se po prodloužením víkendu stane.

Moc bych si od toho nesliboval a na korunu rok nesázel že se vrátí k původnímu kurzu a asi ani poblíž něj vůči Dolaru nebude.
Aldapo
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 12. 4. 2020 14:50

Já netuším, co všichni blázní, minimálně podle vyjádření realitek mi přijde, že se absolutně nic neděje..Češi prý začínají mít větší zájem o chalupy, s poklesem cen bytů se nepočítá, protože je stále větší poptávka než je bytů až má z toho člověk pocit, že byty nakonec zdraží a kdo nekoupí teď za ty přemrštěné ceny, tak v budoucnu už určitě ne..
Takže asi se jedná jen o natahování ruk a dostatečného řvaní k tomu si ještě více napakovat své vlastní kapsy u některých privilegovaných skupin. A samozřejmě o co nejmenší snížení vlastního komfortu u miliárdářů a milionářů..Tak ono je logické, že ti nejvlivnější jsou nejvíce slyšet..
Když se za TOP09 utahovaly opasky těm nejchudším (poplatky za recept, lékaře, zmražení minimálky a důchodu apod.), tak boháči řvali, jak je to správné, že schopný člověk si vydělá no a jak se to teď dotklo těch "schopným" , tak to je teď zase řevu, že na nich by se přece nemělo šetřit, že je třeba jim proplatit veškeré ušlé zisky, 25 tisíc je málo + OČR, neplacení nájmu, neplacení zdravotka a socky a další a další je málo, jinak tady budou všichni bez práce :-) Jasně, když budou všichni bez práce, tak kdo bude těm sobcům tvořit jejich snobské životy ?
hannys85
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 12. 4. 2020 15:52

Kalouska nesnáším, ale řekl jednu hrozně pravdivou větu, když byl ministrem financí:

"Každý je pro šetření, ale vždy u těch druhých!"

Já už to věděl předtím, když se dělaly průzkumy, Češi byli s drtivou převahou pro to, že stát má šetřit. Ale když by pak měli šetřit u sebe, moc se jim nechtělo. Vždy je to tak, ať se uskromní ti druzí. A pak, když Kalous začal utahovat šrouby, to bylo řevu. A já jsem se strašně smál, jak jsou lidé hloupí a jak na to strašení Řeckem skočili. Zjevně si mysleli, že zrovna jejich skupinu Kalous vynechá. Nemůžeme mít lidem za zlí, že jsou sobci, je přirozený, že se ozve každý, na jehož životní úroveň se sahá.

Lidi mysleli asi většinou státní zaměstnance, ti jsou neoblíbení, mnohými považováni za pijavice, a když bychom jich měli třeba třetinu, už bychom byli na úrovni Švýcarska (ironie). A pak se šlo i po důchodcích, poplatky u lékaře, zkrouhnutí soc. dávek zdravotně postižením, nu a pak Drábek se Šiškou museli před soud kvůli zmanipulovaný IT zakázce.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aldapo 12. 4. 2020 16:13

Tak státní zaměstnance bych tedy probral a zveřejnil jejich platy za rok i s odměnama. Ještěže tedy nemám výkonnou moc :) .

No a k té krizi je myslím fakt nejlepší počkat ono se něco fajn za pár měsíců naskytne jak keš zhodnotit někomu potřebnému :) .
Aldapo
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 12. 4. 2020 16:22

Samozřejmě, určitá redukce by potřebná byla, ale třeba na řadových úřednících na Úřadech práce si toho moc nevezmeš, to samý na finančácích. Šel bych až po vyšších postech a upřímně nechápu, proč třeba úředníci v řídících funkcích:

https://tn.nova.cz/clanek/ministerstva- ... ehled.html

Jasně, státní rozpočet to nespasí, ale jde o princip. Trošku mi to koleduje s tímhle:

https://www.lidovky.cz/byznys/statni-po ... kladna_ele

Přitom v té první tabulce má někdo plat 380 tisíc (roční) a odměnu v téže výši, přičemž by měla být maximálně 95 tisíc.
Naposledy upravil dockalacek dne 12. 4. 2020 16:46, celkově upraveno 1
dockalacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aldapo 12. 4. 2020 16:42

Pro mě je snazší se rozhodovat u voleb než se rozčilovat nad klávesnici kde nic ani teoreticky neovlivním. To si radši s ostatními zaspekuluji kam vhodně a kdy investovat. Z toho pohledu každý týden omezení navíc zvyšuje šance že bude potřeba hotovosti a tudíž bude víc příležitostí je zhodnotit ;-) . Ale zase ocamcať pocamcať. Hranice bych třeba taky rád viděl na vánoce už otevřené a příští rok sem můžou otestovaní cizinci i na dovču, pokud se tu zdrží aspoň týden na fleku (a ne jako ta Americká kráva z Talošky co to roznášela přes Airbnb od Brna po Prahu). Vše ale záleží na tom jak se vir bude chovat a jak mi na něj najdeme lék či vakcínu nebo se promoříme (což tedy se osobně promořovat teda bez léku nechci 8-) ).
Aldapo
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 12. 4. 2020 17:46

hannys85 píše:Já netuším, co všichni blázní, minimálně podle vyjádření realitek mi přijde, že se absolutně nic neděje.?
Samozřejmě že realitky neřeknou „teď chce každý slevu“, ještě víc lidí by ji chtělo a oni by měli menší provize nebo míň zákazníků. Reality nikdy neklesají, a když klesají, je to neopakovatelná příležitost, proč být klientem realitky.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 12. 4. 2020 20:42

Ještě nejsou vidět inzeráty typu: Prodám byt i s neplatícím nájemníkem.
suram
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka