Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na kurz CZK?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Aldapo 16. 4. 2020 15:26

Chápu, nehodící se škrtněte 8-) .
Aldapo
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 16. 4. 2020 15:42

Aldapo píše:Chápu, nehodící se škrtněte .

Aldapo píše:Pokud odhlédneme od statistik Číny, Iránu a dle libosti i pár dalších,

Na škrtání nehodících se statistik jsi tu machr hlavně ty.

Uzdravených - z celého světa - už je přes 525 000.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 16. 4. 2020 15:43

Zajímavá statistika, že loni i předloni v březnu umřelo v Itálii jen na respirační potíže (jako covid) víc lidí než letos.
https://www.vaticannews.va/cs/svet/news ... i-pot.html

A další věc, kolik zemřelo lidí v souvislosti důsledků těchto restrikcí. Odložené operace, zanedbaná péče atd. Ale to se holt nikdy nedozvíme...

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zemr ... paign=null
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod A_Delarge 16. 4. 2020 16:16

jednadva píše:Ano, to už tu bylo řečeno. Smrtnost COVID-19 se odhaduje v desetinách procenta.


Ale jak široké jsou ty odhady? Nevíme kolik je celkem nakažených v populaci. Testuje se málo a nespolehlivými testy. A ještě ta hodnota litá v širokém intervalu.
A_Delarge
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 16. 4. 2020 16:25

A_Delarge: Počet uzdravených známe poměrně dobře. Je jich už zhruba 526 000. Tak užívej slunečného dne a nešpekuluj nad něčím, čemu nerozumíš. :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod A_Delarge 16. 4. 2020 16:58

K čemu ti je znalost absolutní hodnoty uzdravených? Stejně tak výpočet smrtnosti z aktuálně dostupných dat? Odpovím si. K ničemu. Tomu problému nerozumíme. Nemáme dostatečná data. Musíme počkat na další studie atd. Chápu, že pocit nejistoty může na některé působit nepříjemně, ale to je holt aktuální situace.
A_Delarge
Návštěvník

Odeslat příspěvekod redhaven 16. 4. 2020 18:07

Koronavirus – ať už vznikl záměrně nebo unikl nedopatřením – je útokem na celou západní ekonomiku. Čína na něm vydělává, už jen prodejem antivirového vybavení. Až se západní ekonomika zhroutí o těch 25 či 30 procent, Čína bude jediný stát, který ji bude moct skoupit, a tím ovládnout i politiku. Není alternativa nad plošným návratem výroby pro Evropu, USA zpátky z Číny.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 16. 4. 2020 18:16

Jak, „není alternativa?“ Když už pomineme nechání volného průběhu trhu, což by fungovalo docela dobře, pořád ještě je docela snadné zakázat Číňanům kupovat podíly ve firmách (nebo jim to dovolit, ale odepřít jim hlasovací práva), a ať si pak ty čísílka v počítačích o tom, kolik dostali za vyrobené zboží dolarů, klidně nechají.

Představa, že si EU, nebo dokonce menší země/oblasti, bude jen tak sama všechno vyrábět do pár let, je dost naivní. Víceméně všechny obory a výrobky jsou složitější, než se v hospodě zdají, a nejdou jen tak začít vyrábět někým, kdo to nikdy nedělal, bez výrazného zhoršení kvality/ceny.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 16. 4. 2020 18:26

Samozřejmě že je tu vzor např. v elektrospotřebičích a autech, že v Evropě jde vyrobit zboží vysoké kvality s delší životností a tím i možností vyšší prodejní ceny. Evropa a USA by se měli naučit realizovat se ve vysoké kvalitě, vyšší ceně práce a podstatně vyšší životnosti svých výrobků. U části výroby to již existuje a jsou už zprávy z německa, že negativní zkušenosti ohledně čínské chřipky se závislostí subdodávek i zboží na číně, už vedou k rozhodnutím vrátit tyto výroby do Evropy do zemích býv. soc. bloku.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 16. 4. 2020 18:46

A_Delarge píše:K čemu ti je znalost absolutní hodnoty uzdravených?

Myslíš ten aktuální údaj o 539 000 uzdravených?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrmegac 16. 4. 2020 18:47

Jestli myslíš elektrospotřebiče pro normální lidi a delší životnost je myšlena po dobu záruky tak ano.
petrmegac
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 16. 4. 2020 19:12

redhaven píše:Samozřejmě že je tu vzor např. v elektrospotřebičích a autech, že v Evropě jde vyrobit zboží vysoké kvality s delší životností a tím i možností vyšší prodejní ceny. Evropa a USA by se měli naučit realizovat se ve vysoké kvalitě, vyšší ceně práce a podstatně vyšší životnosti svých výrobků. U části výroby to již existuje a jsou už zprávy z německa, že negativní zkušenosti ohledně čínské chřipky se závislostí subdodávek i zboží na číně, už vedou k rozhodnutím vrátit tyto výroby do Evropy do zemích býv. soc. bloku.


Tohle je zčásti blbost. Jak vyšší životnost výrobků? Třeba Hisense je Čína a budí ve mně větší důvěru než v televizích třeba LG. Rozhodně není zájem, aby byly výrobky spolehlivější. Maminka má kuchyňského robota ETA, dostala k svatbě, což je nějakých 38 let, a stále funguje. Schválně dávám takový extrémní příklad, nečekám, že všem vydrží na celý život dvě pračky, dvě ledničky, dvě televize. Ale určitě se shodneme, že životnost výrobků je jiná, horší, než byla třeba krátce po roce 89. To samé motorovky Husqvarna, ty jsou dnes z méně kvalitních komponent než v 90. letech. Není zájem vyrábět výrobky s dlouhou životností, kdo by pak všechny ty krámy kupoval? A *****ítka snad zmiňovat nemusím.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 16. 4. 2020 19:23

Světová ekonomika v současnosti prochází výrazným zpomalením, které bude podle Mezinárodního měnového fondu (MMF) horší než světová hospodářská krize na začátku třicátých let 20. století. Po první ekonomické recesi však může bezprostředně následovat další, ještě horší. Varuje před tím Economist Intelligence Unit (EIU).


Světové vlády dávají do oživení ekonomik v rámci stimulačních balíčku biliony dolarů, připomněl zpravodajský server BBC. Právě zadlužení států, které se tím prohlubuje, by podle EIU mohlo způsobit druhou recesi.

„Mnoho evropských zemí, které patří k nejvíce postiženým pandemií, například Itálie nebo Španělsko, mělo již před epidemií rozpočet ve špatném stavu,“ připomněla Agathe Demaraisová, která vede oddělení prognóz EIU.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aldapo 16. 4. 2020 19:25

jednadva píše:
Aldapo píše:Chápu, nehodící se škrtněte .

Aldapo píše:Pokud odhlédneme od statistik Číny, Iránu a dle libosti i pár dalších,

Na škrtání nehodících se statistik jsi tu machr hlavně ty.

Uzdravených - z celého světa - už je přes 525 000.


Čeče ti nevím,ale ať Ti nepraskne z té zloby a nemohoucnosti žilka 8-) . Většina zde snad ocení přehledná a relevantní data která jsem o smrtnosti v jednotlivých zemí poslal a to jestli věří jednotlivým zemím je pak už na nich. Ale klidně mi to tu řekni do očí že Číňanům ty statistiky věříš stejně jako našim v ČR ať se tu s ostatními zasmějeme :) .
Aldapo
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 16. 4. 2020 19:41

Také ti přeju pevné zdraví. :) Ale máme to dnes hezky, co? Zvlášť když nám někdo takhle pěkně popřeje. :)
jednadva
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků