Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na .. všechno

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 17. 4. 2020 21:18

Jestli tě to fakt zajímá, já jsem investoval do akcií v týdnech počínajících:
  • 17. 2.
  • 24. 2.
  • 2. 3.
  • 16. 3.
  • 23. 3.
  • 13. 4.
a někdy v příštích dvou týdnech budu zase.

Váženo objemem jsem dosavadní dno samozřejmě přesně netrefil, ale to nevadí.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Aldapo 17. 4. 2020 21:22

Akcie nevylučuji jsou u mě tak třetí v pořadí nebo jako doplněk k orné půdě a bytům nebo nákupu nějaké firmy či rozjezd vlastního dalšího podnikání v něčem vhodném(to bych považoval dokonce za asi nejjistější řešení). Nevím o kolik nemovitosti klesnou ani zda budu kupovat na trhu nebo v exekuci. Byty doufám aspoň 20 procent, ale za větší propad se zlobit nebudu (30+ procent v lokalitě kde to má smysl). Předpokládám že to během 3-15 měsíců ale nastane nemám kam spěchat.


Btw k těm akciím, pokud kupujete zboží ve státech ze sousedního státu třeba jste na Floridě a bude to něco z Californie, tak co si pamatuju neplatíte daň. A jak je to z pohledu "Floriďana" vůči akciím z New Yorku, má to taky stejné jako ten z New Yorku? Potažmo nedaní náhodou Franta Vonášek v Práglu víc než ti dva ve státech? To by mě nas*alo.
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 17. 4. 2020 22:06

spadnou hlavne tam, kde uz byly silne predrazene (za to beztak nakupovali jen koncovi a ti bez znalosti).

To co popisujes je TAX a je to obdoba DPH myslim. Srovnej: copak u nas se plati DPH z akcii? Dph je zdaneni spotreby, konzumu, ne investic. Tedy jen uvaha, mohu se plest.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noi2 17. 4. 2020 22:27

Jo, VAT je jak DPH. Daň z příjmu je ale něco jiného. Amík se může vyhnout dani tím, že to koupí na IRA account nebo 401(k) account. To je něco jako naše penzijko, ale může tam koupit libovolné akcie. Ale zas musí zisky nebo akcie nechat na účtu do nějakýho důchodovýho věku. Podrobnosti ale neznám.
Jinak k dotazu Inev, já stihl koupit 200 QQQ po cca $182, ale čekal jsem větší pád a měl jsem v plánu postupně podstatně větší vstup. Třeba se ještě dočkám.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 18. 4. 2020 06:14

Nedočkáš, Trump už startuje ekonomiku USA, je po krizi.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 18. 4. 2020 06:48

Startovat může, ale je jisté že přijde nebo již přichází druhá vlna čínské chřipky a ta smete daleko více lidí, států a ekonomik než ta první. U všech pandemií byly nejsmrtonosnější druhé a další vlny, kdy viry zmutovaly a mnohem lépe se adaptovaly na lidský imunitní systém. Španělská chřipka byla nejsmrtonosnější v druhé a dalších vlnách, kdy smetla právě těch 100 milionů lidí.

https://a2larm.cz/2020/04/chripka-ktera ... -internetu
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jednadva 18. 4. 2020 08:30

To byla spíš válečná chřipka.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 18. 4. 2020 08:38

Já jsem optimista, ač drobný střadatel, o penězích nevím skoro nic, jen mě zajímá, kde berete tu jistotu, že krize přijde, že byty/akcie půjdou dolů a spousta z vás tu výhodně nakoupí.

O ekonomii a ekonomice nevím skoro nic, tak se nechám poučit, ale jinak si myslím, že krize 2008 byla horší. Ta se objevila dost náhle, nečekaně. Teď tady máme koronavir, o kterým víme, Čína prý poroste nejpomaleji za 44 let. To víme. Státy budou mít velké schodky. To víme. Všichni o všem vědí. Já se třeba bál krize v Řecku. Ale nyní bude většina státu světa ve stejným průšvihu. Většina států světa bude muset napumpovat do ekonomiky stovky miliard. A vědí to i akciový trhy, takže je to předvídatelný. Navíc si myslím, že ve většině zemí bude snaha ještě před podzimem ekonomiky aspoň částečně nahodit. Já to na nějakou extra krizi nevidím.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 18. 4. 2020 08:42

dockalacek píše:A vědí to i akciový trhy, takže je to předvídatelný.

Souhlasím. Mám stejný názor. Jenom bych to trochu korigoval: informace o budoucí krizi už jsou nejspíš v dnešních cenách obsažené.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 18. 4. 2020 08:59

Předvídatelný to sice je, ale jsme na začátku roztáčející se spirály. U USA třeba rychle roste nezaměstnanost - za chvíli se začne hroutit trh díky nespláceným hypotékám - pak se dostanou do problémů banky, a to je jen jedna země, jeden problém. Přijde mi to teď mnohem masivnější než v roce 2008, tentokrát to zasáhla skoro celý svět, všechny země, většinu firem, miliardy lidí. Zatím jsem ale jen na samé začátku vývoje.

Společné pro všechny poslední krize je, že většina lidí (firem, států) si nevytváří rezervy, v dobách konjunktury vesele rozhazuje za nesmysly. Pak se to při každém problému začne řítit dolů jak domek z karet.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod jednadva 18. 4. 2020 09:01

Krize možná může nastat. Ale z té informace nezbohatneš.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 18. 4. 2020 11:00

K situaci v USA: "že zdravotní systém prochází velkými změnami, protože všechno, co není ohrožení života, se hodně limituje, ale přetíženo myslím v tom smyslu, pokud přijdete na pohotovost, tak vás čeká obrovská fronta a spousta lidí bohužel umírá rovnou v čekárnách, protože jsou zdravotní zařízení přetížená a nestíhají ani příjem pacientů,“ šokovala Boehmová."

„Chci se jenom zeptat, bavíme se o Spojených státech amerických, o zemi, která není počítána mezi země, řekněme, třetího světa. To, co vy popisujete, je to pro vás překvapující?“ tázal se Veselovský. „Tak já v rozvojových zemích pracuji, takže jsem podobné situace už viděla a je to tragické vidět tu zemi, která je tak bohatá, která do takové míry nezvládá management svého zdravotního systému,“ prozradila Boehmová.

Jak už jsem tu psal, v USA tato krize jednoznačně už překonala nejhorší krizi 1929, počty nezaměstnaných a jejich prudký růst překonal všechna historická data. Další krize je a bude dluhová krize, která se zřejmě roztočí zejména v Itálii, Španělsku (již v roce 2019 byly tyto země toxicky předlužené) a strhne sebou celou EU a i země mimo eurozonu, tj. nás. V USA se ještě uvidí. Ale jednoznačně hrozí reálná možnost řetězení jedné krize za druhou, vlastně už je to realitou - globální činská chřipka krize = globální hospodářská krize, jistě naváže velká dluhová krize atd. V podstatě se od globální plutokracie můžeme v brzku dočkat velmi nemilých překvapení na téma prudkého znehodnocení měn alá měna 1953, zabavování "výkupem" za směšnou cenu privátního zlata z bank schránek a povinný odprodej zlata státu atd. atd., ostatně tohle už bylo v USA před 2.WW pod drakonickými tresty vězení.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jednadva 18. 4. 2020 12:22

V New Yorku je to asi opravdu o něco závažnější než u nás. Na COVID tam nezemřelo asi 99,926 % obyvatel.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod A_Delarge 18. 4. 2020 12:40

Obrázek
A_Delarge
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 18. 4. 2020 13:03

Ano, nejen v New Yorku je situace závažnější než u nás. Na celém území USA nezemřelo na COVID asi 99,989 % obyvatel.

Kolik obyvatel USA zemřelo za prvních 7 týdnů na srdeční onemocnění a rakovinu? V USA je 328 milionů obyvatel a podle tvého grafu by mělo zemřít každý týden na srdeční onemocnění asi 38 pacientů na milion obyvatel a na rakovinu asi 35 pacientů na milion obyvatel. Ale to se mi nějak nezdá.

-- 18. 4. 2020 14:42 --

Nechcete to někdo spočítat? Ať pořád nepočítám jenom já? Taky by mě zajímalo, kolik obyvatel USA umřelo za prvních 7 týdnů letošního roku na asijskou chřipku z roku 1957-58.
jednadva
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků