Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na .. všechno

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod taylor729 30. 3. 2020 20:33

10000 denne si jedna samotna kadernice nevydela. Mozna tak celkem za salon v kterym ty kadernice pracuji 3 a vsechny tam jsou cely den.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 30. 3. 2020 20:55

Vidím, že stále není jasno v základním systému, tedy znovu:

"Zisky privatizovat, ztráty zestátnit!"
"Zisky privatizovat, ztráty zestátnit!"
"Zisky privatizovat, ztráty zestátnit!"
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jednadva 30. 3. 2020 20:56

hannys85 píše:Tento příspěvek k tomuto článku ve fóru bych tesal do kamene:

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/p ... omika_mato


"Tak všichni chytří ekonomové nás zaměstnance poučují, jak máme spořit na důchod, k tomu mít rezervu ve výši šestinásobku měsíčního rodinného příjmu a ještě samozřejmě živit a vychovávat státu nové daňové poplatníky...... Tak já se ptám všech ekonomů, jak je možné, že se kácí firmy po 14ti dnech bez příjmů a vyhazují zaměstnance??? Jaké rezervy měly ty firmy??? Jestli firmy neustojí ani měsíc, tak mně tedy docela děsí, v jaké kondici je ve skutečnosti ekonomika???"

Já k tomu ještě dodám, že každý měsíc si OSVČ přijdou na 15 000 Kč měsíčně, nemusí platit zdravotko ani socku, za zaměstnance jim zaplatí peníze stát, co slýchávám, tak všichni odpouštějí podnikatelům nájmy či většinu nájmu..a oni řvou, že je to ještě málo !!
Prostě ti nenažranci nechtějí šáhnout do svého, to je celý problém..

Proč by zrovna teď neměly firmy vyhazovat zaměstnance? Dyť jim k ničemu nejsou.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod antonsek 30. 3. 2020 20:59

taylor729 píše:10000 denne si jedna samotna kadernice nevydela. Mozna tak celkem za salon v kterym ty kadernice pracuji 3 a vsechny tam jsou cely den.

Pokud by šlo o pánské kadeřnictví, tak já platím na maloměstě 100 Kč za ostříhání, netrvá jí to ani 5 minut, to znamená 1200 Kč za hodinu a 9600 Kč za osm hodin. Ve větším městě to musí být dražší než 100 Kč, takže těm 10000 Kč denní tržby pro jednu kadeřnici také věřím.
antonsek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod redhaven 30. 3. 2020 21:08

Jediný skutečně zodpovědný ministr financí, udělal jedinou věc která zodpovědnému ministru financí v dnešní situaci zbývá.
https://zpravy.aktualne.cz/hesensky-min ... -internetu
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod fc70 30. 3. 2020 22:40

hannys85 píše:"Tak všichni chytří ekonomové nás zaměstnance poučují, jak máme spořit na důchod, k tomu mít rezervu ve výši šestinásobku měsíčního rodinného příjmu a ještě samozřejmě živit a vychovávat státu nové daňové poplatníky...... Tak já se ptám všech ekonomů, jak je možné, že se kácí firmy po 14ti dnech bez příjmů a vyhazují zaměstnance??? Jaké rezervy měly ty firmy??? Jestli firmy neustojí ani měsíc, tak mně tedy docela děsí, v jaké kondici je ve skutečnosti ekonomika???"
Ale houby. Zaměstnanec má
  • jednoho zaměstnavatele, a když ten jeden zaměstnavatel má problém nebo není spokojen s jeho prací, je z toho okamžitě průšvih. Většině lidí se to za produktivní život může snadno párkrát stát.
  • velkou část, často víc než polovinu, čisté mzdy „volnou“ k útratě dle svého uvážení (po zaplacení nejlevnějšího únosného bydlení, energií a řekněme minimálního zdravého jídla a oblečení), takže má praktickou možnost si takovou rezervu vytvořit.
Proto člověk potřebuje takovou rezervu, může mít takovou rezervu, dá se mu doporučit mít takovou rezervu, dá se očekávat, že rozumný člověk má nebo se aspoň snaží mít takovou rezervu.

Běžná firma (i když ne úplně každá, pravda)
  • stovky, tisíce i víc zákazníků; když jich má pár problém nebo není spokojeno, to se děje pořád, ale není to zásadně ohrožující. Že by měli problém všichni najednou, je extrémně neobvyklé a naprosté většině firem se to dosud nikdy nestalo.
  • zásadní část obratu po zaplacení daní utratí na nákladech (zaměstnancích, materiálu, službách, …); kolik to přesně je, záleží na oboru, ale není výjimkou, že zisk je pár procent (obratu - daň). Z toho se rezerva už na pár týdnů dělá dost těžko, na několik měsíců je to víceméně nemyslitelné – ten obor se daleko dřív zásadně promění (a bude např. potřeba postavit úplně nové výrobní linky), než firma rezervu vytvoří.
Proto firma takovou rezervu nepotřebuje, jen těžko může mít takovou rezervu, dá se těžko doporučit takovou rezervu budovat, nedá se očekávat, že většina firem má nebo se aspoň snaží mít takovou rezervu.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod taylor729 30. 3. 2020 23:28

antonsek píše:
taylor729 píše:10000 denne si jedna samotna kadernice nevydela. Mozna tak celkem za salon v kterym ty kadernice pracuji 3 a vsechny tam jsou cely den.

Pokud by šlo o pánské kadeřnictví, tak já platím na maloměstě 100 Kč za ostříhání, netrvá jí to ani 5 minut

Tak teda ostrihani za 5 minut jsem jeste nezažil a to jsem zkousel od tech nejlevnejsich po stredne drahy. Minimum 15 min, maximum 40 minut. Mozna pokud nemas moc vlasu, chodis casto a bere te jen strojkem, tak tesne pod 10 min bych veril, ale taky ber ze nejede jako vyrobni linka bez prestavky. Krome pauzy na jidlo ma obcas mensi pauzu na obcerstveni, toaletu a taky nekdy musi prubezne uklizet. Takze tvuj vypocet je nerealny.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 31. 3. 2020 08:36

Tak kadeřnice jednak získává peníze za svou práci a druhak se jí platí za použitou vlasovou kosmetiku. U dam není neobvyklé, že jdou na 4-6 hodin a platí 4-6 tisíc. Takže ano, dámská kadeřnice určitě tržbu 10000 denně má, ale určitě tak půlka z toho je použitá kosmetika.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 31. 3. 2020 08:42

Teď má tržby 0.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 31. 3. 2020 09:16

Však o tom se tu celou dobu bavíme, že jí 15000 Kč měsíčně od státu nevytrhne, když mohla mít 10000 Kč denně.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 31. 3. 2020 09:47

pakliže má štěstí a má nájem v městském / státním, tak jí klesnou dost náklady, a nejspíše z těch 15 bude mít co jíst, a má-li chlapa tak na to budou dva a nějak to příjmově dají, plus nějaké rezervy... teď leckde nejde o zisk ale spíš o to mít z čeho žít, ač samozřejmě živnostník by nějakou rezervu na životní a nezbytné náklady měl mít...
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrmegac 31. 3. 2020 10:36

Zajímavé je že po vypuknutí krize hodně OSVČ odcházelo na pracák ať mají aspoň něco a když se vyhlásí že se bude dávat 15 tisíc tak se zase houfně odhlašují z pracáku. K smíchu.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saabik 31. 3. 2020 10:38

Ano souhlas. Opatření, rychlost a postupy státu jsou k smíchu.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 31. 3. 2020 13:55

"Ekonom: 20 tisíc mrtvých by byla pro ekonomiku menší ztráta, než současná opatření"

Ano, konečně správný názor. Moc se povolili otěže a socky už kvičí, jen co mají slabou rýmičku. Nejlepší lék je tvrdá práce. Jinak tady budou socky za chilku rabovat jako v Itálii.

https://www.kurzy.cz/zpravy/537564-ital ... ny-bourit/
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod čulibrk 31. 3. 2020 16:20

Já jsem ještě nikdy v životě neraboval, tak jsem rád, že jsem se toho dožil. To bude vzrušující! :-)
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků