Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na .. všechno

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 27. 3. 2020 07:33

S těma dlouho uzavřenejma hranicema nestrašte. Já doufám, že to v květnu-červnu zase začne lítat, potřebuju se z Asie vrátit.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 27. 3. 2020 08:10

To se třeba i vrátíš, ale půjdeš na 14 dnů do karantény.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 27. 3. 2020 08:32

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula upřesnil v neděli v České televizi, že omezení na hranicích mohou trvat i dva roky. Závisí to podle něj na zvládání epidemie v ostatních zemích.
https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... a-40317613
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 27. 3. 2020 08:51

Prymula kecá, nikdo neví co bude za týden natož za rok.
Tedy pokud nás ANO nezatáhne hlouběji na Východ, to by se pak mohl dít věci :(
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 27. 3. 2020 08:59

Určitě tato pomoc Eu nepůjde na odškodnění nějakých úroků a ušlých zisků. Oficiálně to má jít na zdravotnictví a přistroje, farmaka.

Co jsme za žebráky jako občané je názorně vidět na tom, že i nejchudší spolk. země NSR, Sasko vyplácí "náhrady" odlučného pro české, polské pendlery ve výši 40€/den a jejich případným rod. příslušníkům, kterým nabízí ubytování zdarma v Sasku 20€/den. Vše jsou samozřejmě jen náhrady na přilepšenou mimo vyplácenou mzdu.

Tyto Saské náhrady tady v česku nevydělá za den drtivá většina čechů ani ve mzdě. :D :D :D

Hele ho, Prymulu Šikulu, to rozhodně není žádný troškař v zneužívání systému.

https://www.zdravotnickydenik.cz/2020/0 ... o6IYbDk-q4
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 3. 2020 09:30

Prymula má bohužel pravdu, v prachách se tady možná vyznáte, ale odhad v jiných věcech vám chybí. Vážně si myslíte, že budou do prázdnin otevřený hranice? Já to vidím tak na příští rok, a to i tehdy, pokud tady budeme už bez nakažených. Protože do letních prázdnin to v okolních zemích určitě nepřejde.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 27. 3. 2020 09:32

suram píše:To se třeba i vrátíš, ale půjdeš na 14 dnů do karantény.


Tak s tím počítám. Źe bych to chytil tady je vysoce nepravděpodobné, ale počítám, že cesta zpátky bude rizikovější.

Jinak pro mě to bude už třetí karanténa: nejdřív se vrátil z ciziny příbužný, podruhý tady, kde se na mě všichni dívali jako na malomocného, protože jsem přiletěl z nakažené Evropy, takže nic nového.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod antonsek 27. 3. 2020 09:40

Hranice s Rakouskem a Německem zůstanou určitě zavřené z naší strany, hranice s Polskem a Slovenskem zavřeli Poláci a Slováci, ale letadla lítají defakto omezeně dál, pouze jsou zrušeny lety z některých zemí a cizince bez trvalého nebo přechodného pobytu sem nepustí. Když přiletí nebo přijede osoba, která má na území ČR trv. nebo přech. pobyt, tak jí sem pustí, akorát musí automaticky podstoupit nějaké lékařské vyšetření a karanténu.
https://www.prg.aero/krizova-komunikace
Naposledy upravil antonsek dne 27. 3. 2020 09:43, celkově upraveno 1
antonsek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jednadva 27. 3. 2020 09:43

dockalacek píše:Prymula má bohužel pravdu, v prachách se tady možná vyznáte, ale odhad v jiných věcech vám chybí. Vážně si myslíte, že budou do prázdnin otevřený hranice? Já to vidím tak na příští rok, a to i tehdy, pokud tady budeme už bez nakažených. Protože do letních prázdnin to v okolních zemích určitě nepřejde.

Tak on o tom ten pán v podstatě rozhoduje: co řekne, to bude. To se mu to pak odhaduje. Kéž bych takhle mohl zacloumat s trhem: nechť jdou akcie firem nahoru. A ony by šly. :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod antonsek 27. 3. 2020 09:45

Tak je vedoucím krizového štábu, epidemiolog, je to docela logické, aby v této krizi rozhodoval epidemiolog a ne ekonom. Život a zdraví lidí je přednější než peníze a jiný majetek.
Naposledy upravil antonsek dne 27. 3. 2020 09:46, celkově upraveno 1
antonsek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 3. 2020 09:51

jednadva píše:
dockalacek píše:Prymula má bohužel pravdu, v prachách se tady možná vyznáte, ale odhad v jiných věcech vám chybí. Vážně si myslíte, že budou do prázdnin otevřený hranice? Já to vidím tak na příští rok, a to i tehdy, pokud tady budeme už bez nakažených. Protože do letních prázdnin to v okolních zemích určitě nepřejde.

Tak on o tom ten pán v podstatě rozhoduje: co řekne, to bude. To se mu to pak odhaduje. Kéž bych takhle mohl zacloumat s trhem: nechť jdou akcie firem nahoru. A ony by šly. :)


Pán nechce riskovat, asi nesleduješ, co se děje v Itálii, Německu a Španělsku, že ne? Ještě to bude hodně ostrý, chlapci. Dokud se z toho nevyhrabe Itálie a Německo, vidím to na uzavření hranic. A situace zatím nevypadá, že by to za dva tři měsíce mělo být v pohodě.

-- 27. 3. 2020 09:54 --

antonsek píše:Tak je vedoucím krizového štábu, epidemiolog, je to docela logické, aby v této krizi rozhodoval epidemiolog a ne ekonom. Život a zdraví lidí je přednější než peníze a jiný majetek.


Přesně, a já dodávám zaplatpánbů za to, být tam třeba Lukáš Kovandů, dost možná by to nechal jet bez omezení, a pak by se děly věci :D

I když bychom to tady neomezovali my, začal by to omezovat svět kolem nás. Připadá mi, že předřečníci nechápou situaci. Koronavirus není nějaká lokální česká rýma, je všude a možná jste zaznamenali, že i VW uzavřel továrny. Nově je virus už i na Velikonočních ostrovech, kde nás nemusí asi trápit. To, co chci říct, je to, že "neblbneme" jen my tady, ale "blbne" v podstatě celý svět. A tam musí jít (bohudík) ekonomika stranou.
Naposledy upravil dockalacek dne 27. 3. 2020 09:59, celkově upraveno 1
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 27. 3. 2020 09:54

antonsek píše:Tak je vedoucím krizového štábu, epidemiolog, je to docela logické, aby v této krizi rozhodoval epidemiolog a ne ekonom. Život a zdraví lidí je přednější než peníze a jiný majetek.

Já se bavil o odhadu a ty na mě s patosem. :)

-- 27. 3. 2020 09:55 --

dockalacek píše:Přesně, a já dodávám zaplatpánbů za to, být tam třeba Lukáš Kovandů, dost možná by to nechal jet bez omezení, a pak by se děly věci :D

Jo, třeba takový xls by se mohl v klidu vrátit a neseděl by po enté v karanténě. :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 3. 2020 10:00

A proč se vrátit nemůže? Určitě nějaký řešení existuje.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 27. 3. 2020 10:08

Možná džunka a pak nepozorovaně po Labi. :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 3. 2020 10:08

Třeba.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků