Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na .. všechno

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 14. 7. 2020 09:20

Celý podnikatelský socík kolem odškodnování firem a osvč pro stopku na čínskou chřipku je normální politický Kartel, neboli všechny zatuchlé politické chlívky napříč spektrem si myslí, jak si tímto naženou nové voliče a politické body.

At mě nějaký "odborník" vysvětlí, jak je možné, že před 30ti a více lety jsme měli prokazatelně nejméně o 50% úředníků méně než nyní v době, kdy jsou všechny státní a obecní databáze dávno převedeny z papírových kartoték do datových, tj. produktivita úřednictva měla stoupnout tak 3x :hm :hm :hm

Nač máme platit drahý provoz škol, když stačí domácí vzdálené vyučování přes net a např. jeden týden společných aktivit za měsíc ve škole, jako tělocvik, osobní přezkušování apod. Tímto by se dalo spoustu škol úplně uzavřít a točit ve zbývajících na střídačku po týdnu v měsíci další tři uzavřené školy.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xls 14. 7. 2020 09:28

To je jednoduchý - nastoupili jsme řeckou nebo italskou cestu. Bureš si koupil státní aparát, důchodce, teď tlačí na firmy, aby valili peníze i neproduktivním zaměstnancům. A takhle to půjde dál, dokud všechno neprožereme a nepřestanou nám půjčovat.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod redhaven 14. 7. 2020 10:00

Je otázka, zda to "náš největší obchodní partner" (celé státní ekonomiky), kdy jsme spíše než partner, sub podřízená ekonomika připustí, neboli bude všemožně lobovat a zákulisně tlačit na vyšší daně, seškrtání výdajů apod. a dělat ordnung.
Jen nevím, zda chci žít podle toho co se akuálně celospolečensky děje za novodobou totalitu zase "všelidského" dobra v onom nadřízeném státě.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vpe 14. 7. 2020 12:48

vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 14. 7. 2020 13:06

Důchodci - je to marný, Bude li růst nezaměstnanost měla by dle poklesu výběru sociálního klesat/zkoncit povinnost navyšovat
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aldapo 14. 7. 2020 14:36

Jak již bylo kdysi řečeno - do voleb se nic moc dít nebude a pak ta pecka přijde. To samo nevylučuje že se to posere ještě dřív nezaměstnanosti a druhou vlnou, ale stát bude do voleb rozdavat než něco cokoliv nepopulárního resit. Někde sem četl koment člověka z pozemkoveho úřadu že dřív bylo 80 zákonů na než musejí dávat při stavbách zřetel, zvedli to na 170 a nové má být 320. Ale to sem odbočil ve smyslu že digitalizace je jen pozlatko a nic se nestane. Dle mě kantoři i státní správa dělá howno a jediné proč mě to nesere je ze já sám dělám ještě větší.
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 14. 7. 2020 15:44

Tohle už nikdo nevyřeší a ani řešit nebude. Stát a zákony fungují a budou fungovat čím dál tím míň, státní správa bude taky bujet do nekonečna, nejbližších 20-30 let nehrozí ani, že by se nedalo zadlužit čím dál tím víc. Je to v podstatě auto rozjetý proti betonový zdi.

Že by přišel nějaký osvícený politik, který by opravdu pracoval pro blaho své země, to si ještě představit možná umím (na to jsem asi blbej dost). Voliče ale nikdo nevymění, ti taky jedou stylem "hlavně toho prožrat co nejvíc a teď", takže tohle je pro tuhle zemi konečná.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod saabik 14. 7. 2020 16:01

aaischa píše:Prekvapilo me že Kovanda nakonci souhlasí s navýšením státního dluhu..

Též mam obavy že stát nepropusti žádné úředníky ani jim nesníží platy když se zhorší ekonomická situace

Mě Kovanda už nepřekvapí vůbec ničím. Jeho jediná starost je čárkování kolikrát se kde objevil. Stává se z něj lidový ekonom po vzoru Šichtařové a spol.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 14. 7. 2020 16:10

"Zdroje jsou" řekl Špidla Klausovi při jedné televizní debatě a vyhrál s tím volby.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 14. 7. 2020 17:01

redhaven píše:Celý podnikatelský socík kolem odškodnování firem a osvč pro stopku na čínskou chřipku je normální politický Kartel, neboli všechny zatuchlé politické chlívky napříč spektrem si myslí, jak si tímto naženou nové voliče a politické body.

At mě nějaký "odborník" vysvětlí, jak je možné, že před 30ti a více lety jsme měli prokazatelně nejméně o 50% úředníků méně než nyní v době, kdy jsou všechny státní a obecní databáze dávno převedeny z papírových kartoték do datových, tj. produktivita úřednictva měla stoupnout tak 3x :hm :hm :hm

Nač máme platit drahý provoz škol, když stačí domácí vzdálené vyučování přes net a např. jeden týden společných aktivit za měsíc ve škole, jako tělocvik, osobní přezkušování apod. Tímto by se dalo spoustu škol úplně uzavřít a točit ve zbývajících na střídačku po týdnu v měsíci další tři uzavřené školy.


Tyhle řeči o řeckým bankrotu a dluhu mě baví. Divím se, že se tímhle strašením necháte zblbnout. Nebudu mluvit o vypnutí ekonomiky, co se mělo zavřít, co nemělo. Po bitvě je každý generál. Ale musím reagovat na ty úředníky, protože tohle téma je už tak ohraný, že se divím, že tenhle blábol furt někdo žere. A ne, nejsem úředník.

Státních úředníků je necelých 70 tisíc. Jejich platy stojí cca 20 miliard ročně. Kolik je společně s nimi úředníků na krajích, nevím, dejme tomu 200 tisíc? Takže 60 miliard. Propustit polovinu úředníků nejde, to by řvali ti úředníci a následně i občané. Samozřejmě nevidím důvod, proč přijímat další úředníky. A ano, bylo by solidární, kdyby si snížili platy o 10 %. Záměrně píšu o 10 %, protože řadového úředníka na přepážce těch 10 % bude bolet víc než jeho vedoucího. O 20 % by si mohli snížit platy šéfové odborů, náměstci ministrů, poslanci, senátoři, soudci, státní zástupci. Ušetří to sice jednotky miliard, ale řadový občan bude spokojený, že se šetří, i když bude efekt nula nula houno.

Jako marketingově to zní skvěle, jak jinak, ale když pak nastane nějaká takováhle jobovka, tak se všichni obrací na stát, což mi přijde vtipný. Já se krachu nebojím. Jo, budou těžší časy, ale s tím já počítám. K volbám už 10 let nechodím, nevěřím žádné straně ani politikovi.

Jo, a jinak k tomu bobtnání státní zprávy podle mě přispěl vstup do EU. Čím víc zákonů, tím víc lidí musí dohlížet na jejich implementaci a dodržování. Za Rakousko-Uherska bylo úředníků možná málo, ale stát taky poskytoval občanům o dost méně služeb. Mrkněte na tohle:

https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika ... -o-ucitele

https://www.czso.cz/csu/czso/pocet-zame ... 1lqaxff8gb

Ano, propustit nepotřebné uředníky, ale jak se pozná nepotřebný úředník? Vy to víte? Nepotřebná je jeho agenda, nejdřív bychom museli zrušit vyhlášky, zákony, agendy, pak teprve můžem propouštět lidi. A zde bych upozornil na fakt, že pokud já zrovna určitou službu od státu nepotřebuju, pak je pro mě zbytečná, je hloupost.

Můžem snížit úředníky na stavebních úřadech, stejně se houby staví. Nemám řidičák. Můžeme snížit úředníky na Dopravním. Nádherná ukázka demagogie:

https://www.euro.cz/politika/hejno-trub ... -republiky

425 tisíc úředníků? Kdyby to byl Sputnik, pochopil bych to, ale Euro by mělo být serióznější a rozlišovat státní zaměstnance a úředníky, protože ty čísla jsou počty všech státních zaměstnanců, tedy učitelů, vojáků, policistů, hasičů, pracovníků v kultuře. A pokud jednou krachneme, tak to fakt nebude kvůli úředníkům.
Naposledy upravil dockalacek dne 14. 7. 2020 18:08, celkově upraveno 1
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 14. 7. 2020 17:19

To myšlení je obráceně: Vyšší efektivita a automatizace nevede k propouštění úředníků, ale k tomu, že si stát při stejné úrovni zdanění může dovolit dělat víc věcí – a tak víc věcí dělá.

Ano, je určitě pravda, že politik vyhraje volby / získá vliv tím, že zavede novou službu, kterou ovládá / jejímiž úspěchy se může chlubit, ne tím, že stát zmenší. Ale na druhé straně některé z těch služeb opravdu můžou být užitečné, „jen“ jsme si je dřív nemohli dovolit. Typicky všelijaké regulace pro zvyšování bezpečnosti (povinné airbagy, filtrování škodlivých emisí) byly vždycky „v principu žádoucí“ ale dlouho prakticky nemožné – a teď holt možné jsou.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Noxik 14. 7. 2020 17:32

Redhaven: Celkem by me zajimalo, kam byste ty deti "uklidil" po ty zbyvajici 3 tydny v mesici, kdyz budou rodice v zamestnani. Nehlede na to, ze by si nova generace mohla nezdrave zvyknout, ze se vysledky nemeri poctem hodin prokazatelne nekde stravenych.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 14. 7. 2020 17:58

fc70 píše:To myšlení je obráceně: Vyšší efektivita a automatizace nevede k propouštění úředníků, ale k tomu, že si stát při stejné úrovni zdanění může dovolit dělat víc věcí – a tak víc věcí dělá.

Ano, je určitě pravda, že politik vyhraje volby / získá vliv tím, že zavede novou službu, kterou ovládá / jejímiž úspěchy se může chlubit, ne tím, že stát zmenší. Ale na druhé straně některé z těch služeb opravdu můžou být užitečné, „jen“ jsme si je dřív nemohli dovolit. Typicky všelijaké regulace pro zvyšování bezpečnosti (povinné airbagy, filtrování škodlivých emisí) byly vždycky „v principu žádoucí“ ale dlouho prakticky nemožné – a teď holt možné jsou.


Přesně tak. Já neříkám, že jsem nějaký bíjec za práva úředníků, ale občas mě baví, jak někdo tvrdí, že když propustíme hromadu úředníků, hned budou peníze na skoro vše. Přitom spousta lidí je líná si dohledat fakta. Speciálně pro redhavena jsem se snažil najít velikost státního aparátu před revolucí, nikdo to nemůžu najít. Našel jsem tenhle web, který mi přijde až nenávistný:

http://www.uredniciskodi.eu/2016/premnozeni-urednici/

A tam vidíte průběh křivky úřednictva od roku 1993 do roku 2014. Nic dramatického. Jinak si nemyslím, že úředník sám o sobě škodí, spíš máme příliš mnoho zákonů (debilních).
Přílohy
jarvis_5a7aed0e498eef5a8f9857d5.png
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 14. 7. 2020 18:15

Často úředník nevidí a nechápe že ho platí ten občan kterej tam za ním jde a je tam zásadně pro něj...

Ne úředník pán a občan kmán

Když už ne rušit úředníky tak úkony zdarma.. Všichni kdo pracují mají predplaceno.. A ne samej poplatek..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 14. 7. 2020 18:24

xls píše:Tohle už nikdo nevyřeší a ani řešit nebude. Stát a zákony fungují a budou fungovat čím dál tím míň, státní správa bude taky bujet do nekonečna, nejbližších 20-30 let nehrozí ani, že by se nedalo zadlužit čím dál tím víc. Je to v podstatě auto rozjetý proti betonový zdi.

Že by přišel nějaký osvícený politik, který by opravdu pracoval pro blaho své země, to si ještě představit možná umím (na to jsem asi blbej dost). Voliče ale nikdo nevymění, ti taky jedou stylem "hlavně toho prožrat co nejvíc a teď", takže tohle je pro tuhle zemi konečná.


Proč nekrachujou severský státy, kde ve veřejném sektoru pracuje každý třetí? Je růst. Za Nečase a Topola byly hubený časy. Tihle pánové kakali na lidi. Pak přišel Babiš a začal trochu sypat lidem, to je špatně? Blbka Pekarová tvrdí, že když je krize, musíme šetřit. Když je růst, musíme taky šetřit, protože se připravujeme na další krizi. A já se ptám:

1) Kdy zvedat důchody a o kolik? O 40 jako za Nečase?

2) Učitelé si nezaslouží vyšší platy?

3) Policisté, hasiči?

Úředníky radši vynechávám. Žádnou budoucnost si neprožíráme. Jak jako zadlužujeme své děti? Citová manipulace. Lidem se nebude žít líp v nezadluženém státě. USA/Německo jsou zadluženy víc a nemyslím, že jsou z toho lidi na prášky.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků