Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na kurz CZK?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jednadva 27. 3. 2020 11:10

Hlavně by se ta opatření měla dotknout všech rovným dílem - zaměstnavatelů, zaměstnanců i neproduktivních. Pokud se nevydělává, tak si utáhnou opasky všichni.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 3. 2020 11:41

Bez komentáře.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 27. 3. 2020 11:49

dockalacek píše:Bez komentáře.

Škoda.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 27. 3. 2020 12:03

To je každého riziko, jak si vydělává na živobytí, někdo na krizi prodělá a někdo vydělá. Nemůže být logicky dopad na všechny stejný.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 27. 3. 2020 12:04

To je každého riziko, jak si vydělává na živobytí, někdo na krizi prodělá a někdo vydělá. Nemůže být logicky dopad na všechny stejný.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 27. 3. 2020 12:06

suram: Mělo by se to dotknout všech. Není důvod upřednostňovat některou skupinu obyvatel, např. chránit zaměstnance.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 27. 3. 2020 12:08

Důvod je, podplácení vlastních voličů, to dělá každá vláda.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 3. 2020 12:11

jednadva píše:Hlavně by se ta opatření měla dotknout všech rovným dílem - zaměstnavatelů, zaměstnanců i neproduktivních. Pokud se nevydělává, tak si utáhnou opasky všichni.

Co bych k tomu měl jako říct? Když jsem smýšlením levičák a ty evidentně pravičák, tak je to těžký. Zaměstnavatelé to pocítí, zaměstnanci taky, většina bude doma na 60-70 procentech platu, ale asi těžko můžeš zkrouhnout důchody, když už nyní za ně spousta důchodců má problém vyjít.

A z toho slova "neproduktivní" se mi otevírá kufr, já bych řekl, že dnešní důchodci mají předplaceno. Mámy na mateřský jsou taky neproduktivní? Ano, pár let jo, musí, protože se starají o budoucí daňové poplatníky. Takhle když se vyjadřuješ, zní to trochu mengelovsky, nezlob se. Neproduktivní = nepotřebné, neužitečné. Vím, že jsi to tak úplně nemyslel, ale zní to hrozně.
Naposledy upravil dockalacek dne 27. 3. 2020 12:15, celkově upraveno 1
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 27. 3. 2020 12:11

dockalacek: Pokud zaměstnavatel nevydělává, tak z čeho zaplatí těch 60 % platu?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 3. 2020 12:15

Předpokládám, že minimálně velké firmy mají rezervy. Lidi v mém okolí jsou zatím na dovolených, až je vyčerpají, tak 60-70 procent platu.

Ty jsi zaměstnavatel, nebo zaměstnanec? Řadovým občanům taky ekonomové doporučují vytvořit si rezervu na horší časy, předpokládám, že podobně by měl uvažovat i zaměstnavatel ohledně byznysu, je to běžná praxe. Nikdo tady neočekává, aby zaměstnavatel platil 60 % lidi třeba rok, ale ty dva tři měsíce by zvládnout měl.

A pokud mi tvrdíš, že ne, tak akorát potvrzuješ určitou sobeckost tohohle celýho systému - když se potřebujeme, tak jsme si dobrý. Ty mě platíš a já ti vytvářím hodnotu. A asi bych ti měl vytvářet trochu větší hodnotu, než je můj plat. Ano, část lidí by dokázala asi fungovat bez příjmu, ale ne moc dlouho. Takže když je krize a ty nemůžeš vyrábět, já to chápu, a proto nechci 100 %, ale třeba 60, zbytek holt budu muset pokrýt ze svých úspor. Nebo myslíš, že třeba v Německu nechávají zavřené fabriky doma lidi zadarmo?
Naposledy upravil dockalacek dne 27. 3. 2020 12:25, celkově upraveno 1
dockalacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 27. 3. 2020 12:20

Tak hlavně aby ty rezervy dlouho vydržely.

Pokud firma dlouhodobě nedostává peníze, tak nemá z čeho platit a končí.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 3. 2020 12:32

Myslím, že tohle je prostě situace, s kterou nikdo nepočítal, ještě možná před měsícem by nikoho nenapadlo, že se na dva až tři měsíce téměř zastaví ekonomiky. Ano, ty menší, nevím, třeba truhláři to mají těžký, ale ty větší firmy by si měly vytvořit polštář v dobách, kdy není úplně nejlíp. Ono se sice říká, že člověk by měl mít na účtě rezervu aspoň v podobě šesti měsíčních platů, ale to moc lidí nemá, podle mě.

-- 27. 3. 2020 11:33 --

Definuj dlouhodobě. Rok? Souhlasím. Ale ty obchody nejsou zavřený ještě ani měsíc. I tohle se prostě bude stávat, globalizace holt není jen prospěšná a krásně to ukazuje, jak je ten svět ekonomicky zranitelný. Tohle je v poho, nemyslím, že se z toho budeme dostávat roky. Ale my jsme úplně přestali být ostražití a počítat s tím, že se může stát cokoliv. Jo, nikdy nemůžeme být připravený na všechno, ale když je nás 7,7 miliardy, vir má, dejme tomu, 400 tisíc lidí, zemřelo 10 tisíc a tohle dokáže srazit akciový trhy na dno, tak asi není svět úplně v pořádku.
Naposledy upravil dockalacek dne 27. 3. 2020 12:43, celkově upraveno 2
dockalacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 27. 3. 2020 12:38

Tak hlavně aby tvůj zaměstnavatel ještě existoval, až skončí ta opatření proti epidemii. Ale i kdyby ne, tak tě možná někdo zaměstná - půjdeš chvilku na pracák a časem bude všecko ok. Rezervy máš, pro případ, že budeš rok dva hledat práci?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 3. 2020 12:42

Jo, velmi slušný, neboj.
dockalacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 27. 3. 2020 12:46

Fakt? Tak to ti je zdaníme. Z něčeho musíme zaplatit ty důchody, výpadky příjmů od OSVČ a různé jiné úlevy a garance.
jednadva
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka