Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na kurz CZK?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 31. 3. 2020 18:41

Počkej s tím, až ukončí stav nouze, pak nebude ta zvýšená trestní sazba až 8 let i za bagatelní přečiny.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 31. 3. 2020 18:47

redhaven píše:"Ekonom: 20 tisíc mrtvých by byla pro ekonomiku menší ztráta, než současná opatření"

Ano, konečně správný názor. Moc se povolili otěže a socky už kvičí, jen co mají slabou rýmičku. Nejlepší lék je tvrdá práce. Jinak tady budou socky za chilku rabovat jako v Itálii.

https://www.kurzy.cz/zpravy/537564-ital ... ny-bourit/

Až prožiješ slabou rýmičku minimálně 14 dnů na plicním ventilátoru, pak budeš zpívat poněkud jinak.

Jak je vidět, pro některé jsou lidé jen výrobní nástroj ...
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vasek06 31. 3. 2020 18:52

Přesně to mě napadlo se čtením jeho příspěvku. A všimněte si, že o sockách většinou mluví Ti, kdo jimi sami jsou. Jinak podivejte se na jeho příspevky a udělejte si sami názor ...
Naposledy upravil Vasek06 dne 31. 3. 2020 18:53, celkově upraveno 1
Curve karta promo kód na £5: LMGTQ
Vasek06
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 31. 3. 2020 18:52

A ty uz si nekdy byl na ventilatoru, ze tu davas rozumy?
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 31. 3. 2020 20:18

MirekM. píše:
redhaven píše:"Ekonom: 20 tisíc mrtvých by byla pro ekonomiku menší ztráta, než současná opatření"

Ano, konečně správný názor. Moc se povolili otěže a socky už kvičí, jen co mají slabou rýmičku. Nejlepší lék je tvrdá práce. Jinak tady budou socky za chilku rabovat jako v Itálii.

https://www.kurzy.cz/zpravy/537564-ital ... ny-bourit/

Až prožiješ slabou rýmičku minimálně 14 dnů na plicním ventilátoru, pak budeš zpívat poněkud jinak.

Jak je vidět, pro některé jsou lidé jen výrobní nástroj ...

Ty máš koukám asi taky velké úspory. Ty ti zdaníme. :) A za odměnu ti napaříme speciální zvýšenou sazbu. :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 31. 3. 2020 21:21

Co se musí v USA stát, aby šel dolar oproti koruně konečně dolů? :-/ Já bych se vůbec nedivil kdyby začal ještě posilovat.

Aby se dřív nestalo něco s EURem. Nějaký ten krach v Itálii a Španělsku. To by zase posílil.

ČNB mi taky na důvěře moc nepřidává.
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vasekpasek 31. 3. 2020 22:38

Já myslím, že v USA se nemusí stát nic. V nejistých dobách jdou prostě měny rozvojových zemích dolů, protože investoři utíkají za jistou. A dolar je jistota, zatímco koruna je měna rozvojové země. Navíc je koruna z dob intervencí stále velmi přeinvestovaná (což je nejspíš ten důvod, proč z rozvojových měn klesá nejvíc).
Vasekpasek
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 31. 3. 2020 23:35

Až vyjde statistika za březen, tak jsem si jistý, že klesne procento držení CZ bondů nerezidenty. Proto také ten vyšší pokles koruny.
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 1. 4. 2020 13:42

COVID v ČR.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrmegac 1. 4. 2020 14:12

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nejv ... kani-97234

OSVČ přerušili podnikání, šli na pracák a teď prchají zpět
petrmegac
Diskutér

Odeslat příspěvekod Menton 1. 4. 2020 18:18

Ja to rikam tak ze vse je prilezitost, tedy i tato nezavidenihodna situace. A mimo jine uz cca 3x se mi vyplatilo v pripade vaznych ekonomickych problemu nalit penize do CHF. Nezklamal ani ted. A moje otazka zni spis na mistni osazenstvo. Dela nekdo pravidelne pri vetsim propadu kurzu EUR ,CHF, USD, vyrazne nainvestovani do teto meny ze to za mesic dva otoci?
Jeste co mne zajima ja jedu pres roklen. Je nutno se obavat pri vyssich obratech a nestandartnich prevodech financniho uradu? Moje domenka je ze tam maji vetsi ryby a ostatni nesleduji.
Menton
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 2. 4. 2020 13:55

Třikrát za sebou mi na kostce padla šestka. Taky se vám to tak někdy stalo? :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 2. 4. 2020 16:41

https://www.info.cz/nazory/vlada-si-ude ... -internetu

Mě by jenom zajímalo, kde, kde udělali soudruzi pronajímatelé, často majitelé tučných hypoték, chybu ??

Kéž by Bureš s Prymulou nechali fakt ty hranice zavřené ty 2 roky, at konečně ty k.rvy Airbnb s "byty" hotely poznají zač je toho loket.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrmegac 2. 4. 2020 18:44

No tak jsem si ten článek přečetl a bohužel, autor je silně zaujatý. Už jenom tím, že je sám spolumajitel nějakého paneláku nebo čeho už. Ale opoměl 2 věci. Tou první jsou ubytovny, kde majitelé do nich žádné peníze nevrážejí, pouze rýžují na státních přídavcích (možná i to je případ pana majitele) a za druhé, ti co pronajímají pouze byty (ne celé paneláky) a to cestovatelům cizincům, za což rýžují ještě víc. Stát o takto ubytovaných neví vůbec nic, ti navíc mohou roznášet virus po celé republice nekontrolovaně (viz. případ s turistkou z USA a Ekvádoru). Neplatí žádný příspěvek místním samosprávám a ani daně, což musí platit hotely, penziony a pod. Takže nechť si pan Jakub Blažek zamete před svým prahem. A pokud se mu to nelíbí, může se své investice samozřejmě zbavit.
petrmegac
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 2. 4. 2020 21:01

Tak největší Šmejdi jsou ti s byty nebo celými bytovými domy provozovanými hotelově v rámci Airbnb a pak jsou samozřejmě Megašemjdi ti co v 90. a dalších letech koupili v rámci různě cinknutých privatizací obecních bytů tyto za směšné často i desítky tisíc a nestydí se je prodávat za miliony nebo provozovat v nich hotelové služby typu Airbnb, samozřejmě bez placení daní a poplatků.
redhaven
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka