Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na kurz CZK?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod A_Delarge 19. 4. 2020 10:33

Nejde o počet úmrtí, ale o vývojový trend. Prezentování statických hodnot je k ničemu. Touhle logikou se můžeš docela dobře dostat ke zjištění, že počet úmrtí v důsledku upadnutí ve vaně je vyšší než počet úmrtí na covid19. Což však nevypovídá nic o rychlosti šíření, potenciální smrtnosti atd.
A_Delarge
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 19. 4. 2020 10:41

A_Delarge píše:Touhle logikou se můžeš docela dobře dostat ke zjištění, že počet úmrtí v důsledku upadnutí ve vaně je vyšší než počet úmrtí na covid19.

Fakt? O kolik? To mě zajímá.

Každopádně mě dost mrzí, že ses víc nevěnoval tomu údaji o 33 000 mrtvých v Česku za letošní rok. Nepřipadáš si trošku jako sobec, když se zajímáš jen o některé mrtvé, protože jejich nemoc shodou okolností (možná) malinko ohrožuje i tebe?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod A_Delarge 19. 4. 2020 10:43

Nejde o počet úmrtí, ale o vývojový trend.
A_Delarge
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 19. 4. 2020 10:51

jednadva: fakt v tom máš hokej

(a) myslím, že to byl Taleb, který říkal - parafrázuji - představte si, že by letecký úřad před 9/11 přikázal pancéřové dveře k pilotovi, vysvlékaní na letišti ... bezpečnost by byla větší k 9/11 by nedošlo a všichni by nadávali na zbytečné náklady, zbytečnou buzeraci, která k ničemu není, ničemu nezabránila, jen otravuje.
Nemůžeme si život prožít 2x, takže nevíme, kolik by bylo úmrtí bez opatření, kolik životů by se zachránilo. Možná máš pravdu ty, možná má pravdu A_Delarge - to se fakt nedozvíme. Takže počet úmrtí je irelevantní.

(b) Co jsem zaznamenal tak italové (starostové) v postižených oblastech (před řešením) tvrdili, že byl nárůst úmrtností ve srovnání stejných měsíců 2019 a 2020 až 50%. Takže tak samo si ty tvoje čísla můžeme vykládat tak, že současná opatření u nás zabránila úmrtí cca 4400lidí/měsíčně ... což jsi tím asi nechtěl říct co ;-)

(c) z počátku mi byl „tvůj boj“ sympatický (protože OSOBNĚ si myslím, že se dělá z komára velblouda), ale tvoje další vystupování už je úplně stejné jako plašáků, ale v opačném gardu
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 19. 4. 2020 10:53

A_Delarge: A ten by bylo dobré prezentovat očištěně o počet úmrtí, kdy zemřelý pacient měl COVID, ale taky těžkou formu cukrovky, rakoviny, srdeční onemocnění, vysoký krevní tlak atd. atd.

V Česku se nám uzdravilo 1235 lidí. A to je dobrá zpráva.

-- 19. 4. 2020 11:00 --

libol píše:(b) Co jsem zaznamenal tak italové (starostové) v postižených oblastech (před řešením) tvrdili, že byl nárůst úmrtností ve srovnání stejných měsíců 2019 a 2020 až 50%.

libol: To je mi líto. Ano, smrtnost v Itálii byla ve srovnání s jinými zeměmi možná o něco vyšší. Vysvětluje se to mj. vysokým průměrným věkem a znečištěním ovzduší v postižených oblastech, popř. jinou mírou IFR než ve zbytku světa. Zatím se počet aktivních případů v Itálii nesnižuje, ale aspoň už vypadá trošku víc jako sigmoida.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod A_Delarge 19. 4. 2020 11:03

Zpátky k podstatě problému. Ty tvrdíš, že zaváděná opatření nejsou adekvátní vzhledem k důsledkům, které nemoc způsobuje. Já tvrdím, že adekvátnost opatření nelze hodnotit, protože zatím problému zcela nerozumíme. Z čehož následně usuzuji, že je lepší to na začátku "přepálit", abychom předešli horším důsledkům (viz Itálie, NY).
A_Delarge
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 19. 4. 2020 11:06

A_Delarge píše:Zpátky k podstatě problému.
jednadva píše:A_Delarge: A ten by bylo dobré prezentovat očištěně o počet úmrtí, kdy zemřelý pacient měl COVID, ale taky těžkou formu cukrovky, rakoviny, srdeční onemocnění, vysoký krevní tlak atd. atd.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod A_Delarge 19. 4. 2020 11:12

Zkusím to tedy ještě jinak:

Hodnota X je neznámá. Ty tvrdíš, že jsou zavedená opatření neadekvátní vzhledem k hodnotě X.

Chápeš v čem chybuješ?
A_Delarge
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 19. 4. 2020 11:17

K opatřením bych se nerad příliš vyjadřoval.

Jaký je rozptyl měsíčního počtu úmrtí v Česku?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod A_Delarge 19. 4. 2020 11:21

Pak si za opatření dosaď jakoukoliv jinou proměnnou (Y). Pořád platí, že pokud neznáš hodnotu X, nemůžeš říct, že Y > X, Y < X, či X = Y.
A_Delarge
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 19. 4. 2020 11:22

A_Delarge: Ty moc neumíš odpovídat na otázky, co? Jaký je rozptyl měsíčního počtu úmrtí v Česku?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod A_Delarge 19. 4. 2020 12:05

Mějme velikost hrozby z covid19 (X) a jakoukoliv jinou proměnnou (Y). Pokud nemůžeme specifikovat hodnotu X, jak chceš hodnotit její vztah vzhledem k hodnotě Y?

Jednodušeji už to asi nezvládnu.
A_Delarge
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 19. 4. 2020 12:20

A_Delarge: Ty nevíš, jestli nám něco hrozí? To máš tedy blbé. Tak nám aspoň řekni relevantní fakta: Jaký je rozptyl počtu měsíčních úmrtí v Česku za normální situace? Já osobně znám jenom průměr: asi 9 367 měsíčně za normální (ekonomické) situace (maximum něco přes 10 tisíc a minimum asi 8 700). Kolik lidí vůbec zemřelo v ČR na virová onemocnění třeba od finanční krize v roce 2008? Kolik lidí ještě letos v ČR umře a na co?

Mimochodem všem doporučuju výborné stránky o COVIDu v Itálii.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 19. 4. 2020 12:30

Tohle se děje v České televizi "Sport" v době, kdy jsou sport. zápasy pozastavené a většina národa a její koncesionářů ryje držkou v zemi: " Teď se třeba každý den natáčí rozhovor pro ČT Sport v Praze na Děkance (víceúčelová sportovní hala jen pár minut od budovy ČT) Okolo desáté dopolední se na místo dostavily dva přenosové vozy, snad deset zaměstnanců ČT, drahá technika, kterou jeden ze členů štábu zřejmě pro estetický zážitek umístil také na střechu stadionu. V neposlední řadě byla přítomna také ochranka :!:

Popsaný stav jsme konfrontovali s produkčním jedné z velkých soukromých stanic. Ten se nestačil divit.

„Nova ani Prima si toto nikdy nedovolí, vyjma návštěvy prezidenta. Přenosy se točí obvykle ve dvou až třech lidech. Kameraman má jednu kameru na stativu, druhou ovládá. ČT, co víme, pravidelně vozí asistenty, maskéry a další členy štábu, protože nepotřebuje šetřit a nikdy to potřebovat nebude. Že utrácí zbytečně, se ví, že je to tak nastaveno v hlavách všech, se ví také, ale je zarážející, že se to děje v době, kdy každý, kdo může, streamuje. ČT vyrazila s houfem lidí do terénu, aby pak vysílala rozhovory přes mobil nebo Skype? To mi hlava nebere,“ uzavřel.

Nedělám si iluze že takto to funguje nyní i v dalších státních a polostátních institucí a firem, v čele se všemi ministerstvy a hlavně megapolem ČEZ. :-\
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod A_Delarge 19. 4. 2020 12:49

jednadva píše:A_Delarge: Ty nevíš, jestli nám něco hrozí? To máš tedy blbé. Tak nám aspoň řekni relevantní fakta.

Relevantními fakty je nazýváš ty. Proč relevantní, vzhledem k diskutovanému problému, nejsou, jsem ti vysvětlil v několika posledních komentářích. Ber, nebo nech být. Zesměšňuješ se tady sám. :tleskani
A_Delarge
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka