Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na kurz CZK?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 17. 7. 2020 10:49

Dnes mají nejvyšší zisk ty firmy, které urvou nejvíc dotací, nezáleží na tom, jestli jsou jejich produkty konkurenceschopné.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 17. 7. 2020 11:08

Nemyslím si...
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 17. 7. 2020 14:29

dockalacek píše:Tři až pět let bychom třeba měli vyšší nezaměstnanost, ale pak bychom na tom prý byli líp.

A není náhodou tohle cesta do pekel? Chápu, že Next Finance se krize asi nedotkne, ale bez regulací vznikne chaos. Nebylo to v 90. letech? Klaus a neviditelná ruka trhu, která vše vyřeší? To není cesta.
To byla nakonec cesta. Spousta ve světovém kontextu neživotaschopných firem typu textilky skončila, a místo toho tu máme úplně jiné firmy, které ty lidi uměly zaměstnat úplně všechny (měli jsme tu přece 2% nezaměstnanost, což je efektivně nula při započítání lidí, co si dávají nějakou pauzu nebo zrovna přecházejí mezi firmami), a zaměstnaly je na lepší práci za lepší plat. Aby se mohly ty nové firmy rozjet, musely ty staré skončit, včetně toho, že lidi o tu práci přišli a začali hledat něco jiného; jinak bychom všichni na ty nesmyslné textilky dopláceli … dokud se zaměstnanci nedožijí potupně nízkého důchodu?

Jestli chceš silnou sociální síť pro lidi, kteří takhle o práci přijdou, včetně dlouhé podpory a rekvalifikace zdarma apod., dobře, není jednoznačné, že je to dobře, ale je to legitimní politický postoj; ale nechávat přežít nesmyslné firmy je nákladná hloupost právě na úkor běžných zaměstnanců, kteří tu zbytečnou firmu živí ještě dráž, než by živili ty samé lidi přímo přes podporu v nezaměstnanosti apod.

Jiná věc je, jestli zrovna tahle situace má být poučením, tj. jestli firmy, které krachují kvůli koronaviru, opravdu jsou nesmyslné. Tady se dá docela dobře argumentovat, že ne, a že není v ničím zájmu je nechat padnout. Proto všelijaké plány té podpory.

Ale chtít bránit nesmyslné firmy před krachem není ani efektivní levičáctví, to je buď hloupé levičáctví nebo spíš rovnou pro-korporátní stát.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 17. 7. 2020 15:46

To s tebou souhlasím naprosto. Bohužel, z kontextu rozhovoru nebylo zřejmé, jestli termínem probublat myslela VŮBEC ŽÁDNOU POMOC FIRMÁM od státu, nebo jestli nechat přežít ty zombie firmy. Teď si vzpomínám, že o nějakých zombie firmách mluvila. Dám to sem:

https://youtu.be/9vBdhT7l2OI?t=1076

Ano, chci silnou sociální síť, i když uznávám, že je zneužitelná. A nebo slabou sociální síť, ale s tím, aby pomáhal firmám. Samozřejmě že ne každou firmu, každého živnostníka. Ale řekněme že od 50 zaměstnanců nahoru.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 17. 7. 2020 17:44

Šichtařová je lidová ekonomka, která čekala krizi každý rok co pindá. Na tom si postavila PR. O ní se tu snad bavit nemusíme, to je ztráta času.
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 17. 7. 2020 17:59

No jasný, ale několikrát byla bloggerkou roku na iDnesu a dostává dost prostoru v médiích. Kdysi jsem četl, že krize roku 2008 udělala z většinu ekonomů trouby, jen málokterý ji dokázal předpovědět. A speciálně Šichtařová z toho má možná trauma, že tehdy krizi nepředpověděla, tak jí ted předpovídá každý rok.
dockalacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 17. 7. 2020 19:21

Presne tak, videl jsem ji jednou a tu nemuzes brat vazne :-)) Jo a levicaci jsou v podstate lina verbez (asi ne nahodou jsou zamestnani ve statnim a v delnickych profesich) a kapitaliste jsou zase chamtivci, to uz prece rikal i sam prominentni komanc Oskar Krejci
proletáři všech zemí…
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 17. 7. 2020 20:31

Oblíbený ekonom (Blogger iděs) je jako oblíbený politik. Pamatuji dobu, kdy byli nejoblíbenější Gross, John, Paroubek atd. Není co dodat.
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 17. 7. 2020 20:36

A jak málo stačí dnes na někoho vyrobit kompro :-)
proletáři všech zemí…
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 18. 7. 2020 17:18

https://echo24.cz/a/S9RNA/temer-cela-fr ... .sznhp.box

Francie v moci radikálního islámu...vlastně nejen Francie, ale i Anglie, německo... a nikdo TO skutečně ke kořenu neřeší, protože politická korektnost a na životech nevěřících (bílých) nezáleží.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 18. 7. 2020 17:49

Čínským virem se nakazilo a z části uzdravilo do dnes:
Celý svět 14.243.592 nakažených lidí, ale mnohé státy virem nakažené lidi nepočítají
1 USA 3.773.207 nakažených lidí
2 Brazil 2.049.140
3 India 1.054.771
4 Russia 765.437
5 Peru 345.537
6 South Africa 337.594 lidí. :( Ale jiné africké státy nepočítají nakažené lidi
7 Mexico 331.298
8 Chile 326.539
9 Spain 307.335
10 UK 294.066
11 Iran 271.606
12 Pakistan 261.916
13 Saudi Arabia 248.416
14 Italy 243.967 nakažených lidí

Na covid mrtví prd ví
Celý svět 600.496 mrtvých lidí, ale mnohé státy na covid mrtvé lidi nepočítají
1 USA 142.106 mrtvých lidí
2 Brazil 77.964
3 UK 45.233
4 Mexico 38.310
5 Italy 35.028
6 France 30.152
7 Spain 28.420
8 India 26.484
9 Iran 13.979
10 Peru 12.799
11 Russia 12.247
12 Belgium 9.800
13 Germany 9.162
14 Canada 8.839 mrtvých lidí
Z toho plyne velice mizerná péče o nemocné a nedostatek míst a zařízení v nemocnicích ve Francii, Británii,
Itálii, Mexiku, Španělsku.
Ve Francii podle této zfalšované statistiky zemřelo 17% nakažených lidí.
V Británii zemřelo 15% nakažených lidí.
V Itálii zemřelo 14% nakažených lidí.
V Mexiku zemřelo 11% nakažených lidí.
Ve Španělsku zemřelo 9% nakažených lidí.
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Monostatos 18. 7. 2020 23:28

Cha, ja myslel ze Ladis diskutuje jen ve svem vlaknu o dividendach na stalo (aktualne o svych problémech s bernakem) a on vylezl z ulity a napsal něco i zde :)
Monostatos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod redhaven 19. 7. 2020 16:15

Myslím, vím, že vše je relativní a ve všem záleží na úhlu pohledu.
Svět lidí se celá staletí pohybuje jako kyvadlo od velkého zla k ještě většímu zlu, či absolutnímu zlu, samozřejmě vždy patřičnou propagandou vydávaného za vrchol dobra té nejlepší civilizace a kultury.
Už to tak vypadá, že jako absolutní dobro nemůžeme označit žádnou etapu historie, žádné státní náboženství, a -ismus.
Nezbývá než být realista a konstatovat, že nám celá staletí vládnou naší vinou skuteční psychopati a to ve většině.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 20. 7. 2020 18:51

Tak, v Evropě probíhá dávno hybridní válka menšiny proti většině: http://blog.aktualne.cz/blogy/dominik-d ... r-lrCsQh18

https://popovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=709553
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 20. 7. 2020 21:26

Ty chodis do kostela? Tak sup sup lopatku a pomoci vyklizet hovinka. Nejvice bohata spolecnost nejvice degeneruje. Absolutni dobro zajijes v raji, tam ti pomuze nejaky terorista imigrant, az se odpali nekde, kde zrovna budes, treba na akci v Kauflandu.
proletáři všech zemí…
vpe
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka