Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na kurz CZK?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 25. 3. 2020 09:01

Stojí za to si uvědomit, že pro firmy je za dané situaci často největší zátěž placení zaměstnanců, kteří sice nepracují a nevydějí ani vyndru, ale stát uložil podnikatelům, aby je platili. Při normálním kapitalismu by se zavřením fabriky poslal normální kapitalista lidi domů s tím, že když všechno půjde dobře, tak je po pár měsících možná vezme zpátky.

Já naštěstí před pár lety zaměstnance zrušil a od té doby mám svatý klid (a to i za stávající situace).
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 25. 3. 2020 09:19

Pokud vím, tak stát za zaměstnance platit má, plno lidí je navíc na OČR, kterou rovněž platí stát. Třeba Ostrava má odpouštět nájmy, podnikatelé si mohou zažádat o dotaci !, navíc má podnikatel dostat od státu 30 tisíc..Co ještě chtějí ? Cvaknout ušlé zisky, že ano ? Hold tak si letos nekoupí ferrari a nepojedou na Maledivy, stejně by jim to bylo letos na nic..
hannys85
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 25. 3. 2020 11:18

hannys85: Všichni bychom měli dopad krize pocítit stejným dílem. Podnikatel přijde o část ročního zisku, zaměstnanci by tím pádem měli přijít o část výplat, důchodci o část důchodů. O co míň všichni vyděláme, o to míň všichni sníme.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 3. 2020 11:50

Zpět ke vlivu na kurz CZK. Aktuálně řeším, jak co nejlépe vybruslit z měnového zajištění EURových investic. Ty jsem zajistil tak, že jsem udělal short EUR/CZK za tehdy krásných 25,7. Zítra zasedá ČNB a pravděpodobnost snížení sazeb je vysoká, tudíž czk k euru opět oslabí a mě naroste účetní ztráta (zajištění vygeneruje ztrátu, eurové investice zisk ve stejné výši). Je lepší to dnes za 27,40 uzavřít a ve stejném objemu případně zítra naskočit?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 25. 3. 2020 12:10

Vypadá to tak - https://www.fxstreet.cz/zpravodajstvi-109597.html . Já stále nemám schválený účet u IB, chtěl jsem část prostředků mít raději v USD :-/.

Na druhou stranu by mně zajímalo co se bude dít s kurzem USD potom, co se jim tam naplno rozjede koronavirová pandemie.
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 25. 3. 2020 12:13

wit.cz: To se ti asi nevyplatí. Ten pohyb za jeden den bude malý a predikovat ho podle mého soudu nelze.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 3. 2020 12:51

jednadva: jde mi o to, jestli by to strategií, kterou jsem uvedl, nebylo lepší, abych se vyhnul margin callu... zajištěno mám asi 70% investic a je otázka, jestli nezajišťuju něco, co ve finále v současné době krachne.. vlastně váhám, jestli to měnové zajištění neodepsat nebo jej nechat stále ve fázi účetní ztráty. Díky rozdílným sazbám € a czk mě nic nestojí.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 25. 3. 2020 13:18

A ten margin call ti reálně hrozí?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 3. 2020 13:34

Hrozí, po prvním snížení sazeb už nastal a dolil jsem.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 25. 3. 2020 14:00

Tak to nevím. Co vlastně zajišťuješ?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 25. 3. 2020 14:06

Hm, ty máš to zajištění jinde než investice? U forexu je margin requirement strašně malý (u IB má CZK 20:1), takže pokud bys to měl na stejném účtu jako investice (které předpokládám nemáš na margin), neměl by margin call hrozit.
Jinak zavření letos ve ztrátě a následné otevření a držení do dalšího roku hrozí zbytečným zdaněním fx zisku v dalších letech bez možnosti započtení ztráty z letoška. A forex se daní zvlášť od akcií.
A když se čeká snížení sazeb, tak se to po snížení moc nehne. Navíc v současné situaci ty sazby zas nehrajou takovou roli oproti jiným faktorům.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 3. 2020 14:24

Mám zajištěný Mintos v EUR. Zajistil jsem je před rokem shortem EUR/CZK na plus500, klasicky s pákou. No a vzhledem k vývoji je dost riziko (co dneska ale není), že Mintos nebo jednotliví poskytovatelé to neustojí, takže se s investicí v EUR rozloučím. Proto váhám, jestli vůbec ještě zajišťovat. Možná řeším zbytečně drobné ve srovnání s tím, co na Mintosu zahučí v nenávratno. Dneska zrovna jeden poskytovatel přišel o licenci.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 25. 3. 2020 14:48

Jak - v nenávratno? Jako odepsat všecky půjčky?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 25. 3. 2020 15:28

Tak příště nic nezajišťovat.
Koukám, že Mentos se dal i na drobné půjčky :D .
A přitom to určitě tak hezky vynášelo...
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 3. 2020 15:30

Dost velkou část, většinu. Pokud to ustojí platforma samotná. Nechci moc odbíhat od tématu zajištění, ale skutečně se obávám, že i přes dobře rozložené ptf (12 top poskytovatelů s podobnými investovanými objemy, rovnoměrná diverzifikace v zemích dlužníků, menší objem s narůstající délkou půjčky) se to může do měsíce položit. Stačí, když lokální zemička odebere licenci danému poskytovateli.
wit.cz
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka