Fio e-Broker

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tom brava 20. 4. 2021 08:54

S tím jak narostly ceny akcií (zaskočilo mě dění okolo Monety, to sem fakt nečekal) jsem se dostal od ledna nad maj. hodnotu 360kkč v CP na osobním/základním účtu = začal mi naskakovat popl. za ved. CDCP 28-30Kčměs., proto zvažuji, že bych jeden titul v akt. hodnotě cca70kkč (02) přesunul na master/standardní OÚ (ten mám založený z dřívějška) a tak se vyhnul poplatku CDCP.

Nevíte jak to ideálně udělat? Přeprodejem na burze nebo to FIO umí interním převodem za nějaký poplateček, resp. co je výhodnější?
Naposledy upravil tom brava dne 20. 4. 2021 12:13, celkově upraveno 9
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 20. 4. 2021 09:41

Koukni do ceníku, za poplatek to lze je to v řádu stokorun / titul
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yxcv 20. 4. 2021 10:43

To je možná lepší to prodat a koupit ne?
yxcv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tom brava 20. 4. 2021 12:13

uměl by někdo poradit konkrétně?
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 20. 4. 2021 12:14

Určitě, s trochou štěstí na tom i vydělá.

Mimochodem, taky vám nenaúčtovali za druhou vlnu odkupu Monety žádný poplatek?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 20. 4. 2021 14:01

o arbitráž nemám zájem, dotaz byl myšlen čistě poplatkově bez dopadu změny ceny, tzn. čistě popl. za obchody vs. pol. za převod interně...nikdo konkrétní zkušenost s převodem titulu z osob.OÚ na master OÚ v rámci FIO?
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 20. 4. 2021 14:47

Realizace dědictví, darování, převod na účet stejného majitele v evidenci Fio banky, a.s. 80 Kč / ISIN

Tolik z pohledu do ceníku.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 21. 4. 2021 07:34

jsem z toho zmetený
jak říkáš v PŘÍLOHA CENÍKU ZÁKLADNÍCH SLUŽEB mají v položce (F)
Realizace dědictví, darování, převod na účet stejného majitele
v evidenci Fio banky, a.s. 80 Kč / ISIN
.....ale v CENÍK ZÁKLADNÍCH SLUŽEB https://www.fio.cz/docs/cz/C_zaklad.pdf položka v části II/(Q) mají:
Realizace dědictví, darování, převod vybrané emise z nezařazené
evidence nebo převod na účet stejného majitele v evidenci Fio
banky, a.s. 290,- Kč / ISIN
Neplatí se náhodou 80+290 ???

PS právě ověřeno:
Vážený pane,
děkujeme za Váš dotaz. Poplatek za převod z Vašeho účtu na Váš master účet je 290 Kč + 80 Kč za každý ISIN.
Děkujeme za pochopení. FIO


tz. že nákladový break-even 370Kč je cca 50k převáděného objemu/ISIN, nad 50k se vyplatí jít cestou interního převodu, do 50k N/P přes burzu..... mno do pár týdnů by se měla zavřít kauza PPF/Moneta, a jestli bude vykupováno za slušnější cenu než 80/ks, tak se jí zbavím takto a tím se vyřeší i můj problém poplatku CDCP za přešv. limitu na indiv. OÚ "zdarma"
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanickses 17. 5. 2021 10:26

Zdravím, jak posíláte cizí měny z e-Brokera? Chtěl jsem přidat multiměnový RB účet a myslel jsem, že si na něj pošlu drobné USD za divi Avast. Na pobočce mi bylo řečeno že je to za poplatek 500Kč/za USD převod. Druhá možnost převést založit si USD účet u Fio(kam by to 3lo zdarma), ke kterému ovšem není karta, takže převod odtamtud je 200/400 Kč podle toho kam se to posílá. Takže to mi přijde taky k ničemu. Třetí možnost, které jsem se chtěl vyhnout je tedy jejich nevýhodný FX převod v rámci investičního účtu (spread na USD aktuálně 1,10, t.j. 5.3%) a pak klasicky CZK poslat zdarma na CZK transakční účet.
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TnT2 17. 5. 2021 10:57

Pokud je to malá částka, tak jedině převod na CZK přímo v e-Brokerovi (ideálně až bude dobrý kurz, což u USD bude v následujících měsících asi problém) a pak poslat zdarma pryč, ostatní možnosti jsou dražší. Kdyby to byl ekvivalent alespoň 1000 EUR, šel by využít RoklenFX s marží 0,24 %.
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mimonik 17. 5. 2021 11:06

Menim pres Easychange.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tomsln 17. 5. 2021 12:35

Mně se na podobný věci osvědčil Roklen, ale pro někoho by mohla být problém minimální výše transakce, která činí 1000 EUR. Roklen má sběrnej účet u FIO, takže z účtů u FIO to je pak celkem fofr protože jde o převod v rámci banky, navíc samozřejmě bez poplatku.
tomsln
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanickses 17. 5. 2021 12:49

Diky, k tomu Easychange, Roklenu. To mate jejich sberny ucet jako svuj transakcni ucet v e-Brokerovi? Jak to pozna platbu od vas? Nejsem si vedom, ze by se u vyberu z e-Brokera zadavalo neco jineho nez popisek platby, tedy zadny VS napriklad.
A u Easychange je take minimalni vyse transakce? 1k EUR zdaleka nedosahnu :D
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mimonik 17. 5. 2021 13:24

Ne, ale tezko rict, mozna by to fungovalo :), mam EUR a USD ucty, ale primarne proto, ze je pouzivam nejen na ebrookera.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod stanickses 17. 5. 2021 14:02

Dobre, takze mate USD/EUR ucet od Fia? Kolik stoji to preposlani na Easychange z Fio USD uctu? Jak jsem psal, na pobocce mi rekli, ze je to 200/400 Kc podle prijemce.
stanickses
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků