Fio e-Broker

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wikingos 9. 2. 2024 17:22

Zadal jsem ISIN Coca Coly a našlo mě ji na NYSE i v Německu ,tak asi dá :)
wikingos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 9. 2. 2024 18:15

Ano, eBroker hledat cokoliv (z toho, co nabízí) dle ISIN umí, je třeba ho uvést v levém sloupci do pole Najdi CP. A pozor na to, aby jsi v horním pruhu eBrokeru měl vybrané burzy "Všechny" (ne omezení jen třeba na ČR nebo USA), jakékoliv hledání se pak řídí tímto globálním výběrem burz.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 10. 2. 2024 00:09

nod32 píše:Ahoj zvazuji jako dlouhodobou investici u FIO brokera toto:
BRK-B (BERKSHIRE HATHAWAY) sli by jste do toho?
Nebo radeji rovnou SXR8.DE
Dekuji za odpoved.

Dobra volba, sxr8 je +22,6% a brk-b dokonce +28% za posledni rok…

-- 10. 2. 2024 00:11 --

fc70 píše:Bez kontextu to nejde. Proč si ty myslíš, že je jedno nebo druhé pro tebe vhodné?

(Na první nástřel: investovat do jedné akcie bez diverzifikace, ať už by měla být libovolně dobrá, jde doporučit málokomu.)

To prece neni “jedna akcie”
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování

Odeslat příspěvekod slavo963 10. 2. 2024 09:03

Muzete nekdo pls mrknou, kolik by vysly poplatky pri nakupu 10ks EZBC? diky
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod blackwork 10. 2. 2024 10:12

Z hlavy buď 8 nebo 10 dolarů podle počtu ...

-- 10. 2. 2024 10:14 --

nod32 píše:Ahoj zvazuji jako dlouhodobou investici u FIO brokera toto:
BRK-B (BERKSHIRE HATHAWAY) sli by jste do toho?
Nebo radeji rovnou SXR8.DE
Dekuji za odpoved.

No když ne vwce a obdoby tak možná ten SPYL v eurech https://www.justetf.com/en/etf-comparison.html

-- 10. 2. 2024 10:16 --

qwerty385 píše:Dá se v tom zastaralém rozhraní vyhledávat podle ISIN?

Sice je zastaralé ale málo co tam chybí, co se týče šířky nabídky tak Fio řadím hned za IB a jeho klony ...
blackwork
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 10. 2. 2024 15:12

V cem je fio na s&p500 lepsi jak degiro?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování

Odeslat příspěvekod farang 11. 2. 2024 10:59

Jsem nováček u Fio e-Brokera, prosím o radu. Pokud chci nakoupit akcie na BCPP, například 100 kusů za 830 Kč, jaký pokyn mám zadat, aby se mi nakoupilo (nebo nenakoupilo) přesně 100 kusů NAJEDNOU. Jde mi o to, že se může stát, že se mi po pokynu nakoupí 100 kusů po částech, třeba i jednotky akcií a já za každý takový obchod zaplatím poplatek, což tedy nechci. Existuje nějaký pokyn, který mi zabezpečí nákup (nebo i prodej) přesného množství akcií NAJEDNOU a přitom bude takový pokyn platit třeba týden? Děkuji za radu.
farang
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 2. 2024 11:58

Nene, za dílčí nákupy neplatíš v rámci obchodního dne poplatky zvlášť, to buď v klidu :). To jedině, když by uspokojení celé tvé objednávky nebylo v jednom dni, tak další den by byl poplatek nový, jinak je účtován postupně za ty dílčí transakce nejvýše do jeho stropu (na BCPP to je tedy do 0,35%, min. 50 Kč, na RMS o 10 Kč méně). Pokud však chceš přesto zajistit nákup naráz nebo vůbec, tak ve formuláři nákupu dole v poli Příznak zvol "Fill or kill" (platí pro trh BCPP) resp. v případě přepnutí na nákup na trhu (burze) RMS stačí použít český název téhož, který tam je v poli Typ pokynu pod zkratkou VNN ("všechno nebo nic").
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod ... 11. 2. 2024 13:58

Nebo pomaha zadat vyssi cenu.
...
osobne

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 11. 2. 2024 14:52

Fill or kill ne vždy funguje.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 2. 2024 16:08

To nevím, zda funguje či ne, ale když se kupuje vyšší množství akcií (řádově 2 mil. Kč), hrozí, že se nekoupí vůbec, protože není tak velký prodejce a nabídka je složená z více malých prodejců. Já to dělám tak, že sleduju v daný okamžik situaci na trhu a dám pokyn, když si myslím, že se to nakoupí vše. A daří se mi. Z toho, abych dával pokyn na několik dní, jsem už dávno vyrostl.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 12. 2. 2024 10:21

Skutecne je jediny poplatek 7,95 resp 9,95 USD pri nakupu americkych akcii/ETF do 100 resp. nad 100ks? Zadny ohled na vyslednou sumu?
Plati se nejaky rocni poplatek za drzeni resp. "pristup" na burzu?

V kombinaci s roklen fx je prijem/vydej USD bezplatny, zadne poplatky korespondencnim bankam?

Nebo jake dalsi metody pouzivate na prisun USD? Prpedpokladam, ze ve FIO sa nevyplaci menit CZK/USD...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 12. 2. 2024 13:08

Ano, Fio má tyto poplatky US burzy fixní jak píšeš, žádný další PŘI NÁKUPU není. Jen při prodeji, tedy nikoliv při nákupu, je tam navíc velmi drobný poplatek amerických institucí Finra a SEC, ale to jsou zlomky centů za kus resp. zlomky procent, viz příloha ceníku Fio (přesně to je 0,0001119 USD / ks, max. 5,95 USD z každého samostatného prodeje Finra + 0,00207 % z objemu každého prodeje SEC).
Naposledy upravil minarjo dne 12. 2. 2024 13:20, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod wikingos 12. 2. 2024 13:15

Jak píše minarjo nakup do/nad 7,95/9,95 a ty prodeje jsou jiné a teď po jeho vysvětlení aspoň i já vím proč jsou krapet jiné ,prodával jsem na konci roku a nevěděl jsem proč mám prodej za 7,98 a u altrie 8,01 dik za info

K fiu snad ještě poplatek za dividendu příchozí 0,2%

Peníze se tam nevyplatí měnit normálně ani za ten všední lepší kurz od 10 000usd
Já USD tam dávám ve všední den přes easychange ,bez poplatku mají účet u fio a je to cca 30 minut od podání příkazu
wikingos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 12. 2. 2024 13:24

Výše zmíněný poplatek za příchozí dividendy 0,2% z objemu hrubé dividendy se nicméně netýká akcií koupených na americké či německé burze, tam to vyřizuje pro Fio jejich partner a je to zdarma. Je to jen u českých dividend na hromadném (Master) účtu centrálního depozitáře CDCP, kde rozčlenění dividend mezi své investory dělá přímo broker Fio (u většiny českých, kteří toto hromadné rozdělení brokerem využívají, jako ČEZ, KB či Philip Morris, naopak třeba Moneta to posílá investorům sama přímo na obchodní účet, tedy bez tohoto poplatku).
A ano, měnový spread Fio je typicky 4-5%, tedy kolem 2,5% od středu, proto konverze měn je rozumné dělat jinde (Fio obchodní účet je multiměnový, tedy stejné číslo účtu pro CZK EUR USD).

-- 12. 2. 2024 13:30 --

Jinak přístup na burzu je u Fio zdarma jen tehdy, pokud ti stačí výchozí zpožděná data (15 minut). Když bys chtěl pro USA či Německo realtime data (lze aktivovat v Globálním nastavení), tak ty se už platí (kromě pražské burzy BCPP, tam lze realtime aktivovat zdarma). Ale to je podobné u všech brokerů, že zdarma jsou jen ta drobně zpožděná, což pro dlouhodobé investice nevadí.
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka