Fio e-Broker

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stepano 29. 10. 2020 15:08

Když jsem u těch poplatků na FIO brokerovi - koukal jsem na poslední obchody na BCPP a mám poplatek vycházející 0,35% + 10kč -- nevíte odkud se těch 10kč bere, je to pro burzu? V ceníku jsem nic takového nenašel, je tam jen těch 0,35% (jo a je to nad to minimum 40kč, např. poplatek celkem 150kč - a v tom mi nějak hapruje ta desetikoruna) .. ne že by mě to nějak položilo, ale zajímá mě odkud se to bere a proč to není v sazebníku.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 29. 10. 2020 15:39

Viz „Příloha ceníku základních služeb“.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod stepano 29. 10. 2020 15:47

Hmm, dík. Kdyby to dali přímo do sazebníku k tomu poplatku a ne jako další přílohu tak by to bylo přehlednější :roll:
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod octaviampi 29. 10. 2020 18:45

To by bylo moc jednoduchý.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 31. 10. 2020 19:59

octaviampi píše:Nejlepší je mít těch akcií tolik, že nějaké vypořádání vůbec neřešíš.

Easyclick je za 0,29%, BCP cca 0,37%. Pokud není na RMS objem/poptávka, je výše poplatku bezpředmětná. Na rychlé obrátky je mnohem lepší Degiro, tam obchoduje na BCP za cca 0,15% (podle objemu transakce), ale zároveň je na daném účtu Degira vypořádáno okamžitě. Člověk ale musí počítat s kurzovým rizikem a myslet na dividendy.


Byebye.. konverze asi nebudou zdarma, nevim kolik ted stoji, no na roklenfx =>10000€ a ekvivalent 0,1% (tak to uz mame 0,25% tak to uz proti 0,35% neni takovy rozdil?)

Currency conversion fees charged
Dear Investor,

Currently system is charging a fee for currency conversion EUR/CZK that according to our fee schedule should be free. We are sorry for that inconvenience, fee will be reimbursed soon. Please give us a few days to proceed.

There is not need to contact our Service Desk regarding this issue, all affected clients will be reimbursed.

Kind regards,
DEGIRO
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 26. 11. 2020 12:42

S účinností od pondělí 30.11.2020 zavádí Burza cenných papírů Praha novou obchodní fázi - Obchodování za závěrečnou cenu (Trade at Close). V souvislosti s touto změnou dochází zároveň k úpravě hlavní obchodní fáze na 9:00 – 16:10.

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/454 ... -cenu.html
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 26. 11. 2020 13:28

Má to nějaké využití? Jediné, co mě napadá, jsou správci fondů a výrobci derivátů, kteří chtějí nakupovat/prodávat přesně za cenu benchmarku bez odchylky – ale jsou vůbec takoví, když většina fondů benchmarky přestala uvádět, a fungovalo by to, když daný den není žádná záruka provedení obchodu?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod octaviampi 26. 11. 2020 14:18

vpe píše:Byebye.. konverze asi nebudou zdarma, nevim kolik ted stoji, no na roklenfx =>10000€ a ekvivalent 0,1% (tak to uz mame 0,25% tak to uz proti 0,35% neni takovy rozdil?)


Co myslis tim, ze nejsou konverze zdarma?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 18. 3. 2021 10:48

Jak je to s poplatky na Master účtu tj. v CDCP pod FIO? V ceníku mají uvedeno: "Kotované IN uložené na společném účtu v CDCP - ZDARMA", ale "Nekotované IN uložené na společném účtu v CDCP N x 0,04 % p. a.".
Ve FIO mi na pobočce tvrdili, že je vše zdarma jedině že bych měl veřejně neobchodovatelné akcie, tj. které nejsou kotované na burze. Jenže v ceníku se píše: "Akcie přijaté k obchodování na Volném trhu RMS jsou považovány za nekotované investiční nástroje". Takže teď nevím, jak to je? Pokud mám akcii, která je obchodovaná na volném RMS trhu, tj. není zařazena na regulovaném RMS trhu, tak se poplatek platí? Pracovník FIO trvdil, že cokoli koupené přes RMS je zdarma, ale tu poznámku solidně nevysvětlil... Např. Erste, PM, ČEZ atd (asi jen 10 akcií) má RMS na oficiálním trhu, ale valnou většinu akcií na volném trhu...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hgfdsa 18. 3. 2021 11:27

Ony ani ty kotované akcie nejsou ve skutečnosti zdarma, protože je poplatek schován v nějakém podilu z připsaných dividend, myslim že 0,2 %.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod octaviampi 18. 3. 2021 11:42

Běž kontrolovat čestná prohlášení a nepleť se do věcí, kterým nerozumíš. Poplatek za nekotované akcie nemá s poplatkem za zpracování výnosů nic společného. Navíc 0,2% není vázáno na trh, typ účtu a nebo kotac/nekotaci.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod hgfdsa 18. 3. 2021 11:51

No na typ účtu to vázané je, protože dividendy FIO automaticky připisuje jen na Master účtu a za to je poplatek 0,2 %.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod octaviampi 18. 3. 2021 13:45

Opět pleteš strážníku pojem a průjem. Fio automaticky připisuje (mimo jiné) řadu výnosů bez ohledu na CDCP. Ať už zahraniční ISINy obchodované na BCP/RMS, tak např. Monetu.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 18. 3. 2021 16:29

Sranda je, že nikdo neví, co se stane s Master účtem (to je účet brokera) při krachu anebo fraudu ze strany brokera.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanickses 19. 4. 2021 15:10

Zdravím, chci si přidat multi měnový účet od RB jako další transakční účet a z pobočky mi poslali: "číslo si prosím připravte ve formátu IBAN, zadáme jej jako euro/zahraniční a také domácí".
Můj dotaz je směrem k tomu, že jej chtějí zadat i jako euro/zahraniční. Dosud jsem převáděl pouze czk a i ty cizí měny jsem chtěl právě domácí platbou na cz účet (RB multiměna). Máte podobnou situaci a používáte domácí/zahraniční platbu? Ta zahraniční platba mi v tomto případě nedává smysl, to by musel být nečeský IBAN ne?
stanickses
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků