Fio e-Broker

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 20. 8. 2020 10:36

suram píše:Pokud někdo koupil přes Fio e-Broker na BCCP např. 11.8.2020 300 ks akcií a bude je chtít prodat nejdříve po třech letech, aby se vyhnul danění, je prvním možným dnem prodeje 12.8.2023?

Ne, 11.8.2023

Konec lhůty nebo doby určené podle týdnů, měsíců nebo let připadá na den, který se pojmenováním nebo číslem shoduje se dnem, na který připadá skutečnost, od níž se lhůta nebo doba počítá.
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 8. 9. 2020 20:56

Btw Cenné papíry na účtech klientů jsou ze zákona pojištěny proti úpadku obchodníka FIO do výše náhrady 20 000 EUR Garančním fondem obchodníků s cennými papíry.

Neni to docela malo? :tleskani
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod Rop 8. 9. 2020 21:57

vpe píše:Konec lhůty nebo doby určené podle týdnů, měsíců nebo let připadá na den, který se pojmenováním nebo číslem shoduje se dnem, na který připadá skutečnost, od níž se lhůta nebo doba počítá.

Jenomže v daních se lhůty řídí daňovým řádem: Lhůta stanovená podle týdnů, měsíců nebo let počíná běžet dnem, který následuje po dni, kdy došlo ke skutečnosti určující počátek běhu lhůty, a končí uplynutím toho dne, který se svým pojmenováním nebo číselným označením shoduje se dnem, kdy započal běh lhůty. Není-li takový den v měsíci, připadne poslední den lhůty na jeho poslední den.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod Kingswood 25. 9. 2020 21:40

Moc prosím, mám dotaz na Fio-Brokera. Zatím ho používám na české akcie, ale momentálně hledám vhodného brokera na obchodování na Xetra v Německu kvůli ETF a mám několik praktických otázek:

1) Vzhledem ke zlodějškých kurzům na forex, předpokládám, že to všichni řeší tak, že posílají peníze SEPA platbou na investiční účet odjinud? Nebo jsem něco přehlédl... Na USD v podstatě nepoužitelné kvůli poplatku za příchozí platbu...
2) Peníze jde z invetsičního účtu odesílat jen na klientský bankovní účet, přičemž tenhle účet je možné nastavit jen na pobočce :roll: Je tu někdo, ko by měl na účtu reálně CZK i cizí měnu a vytahoval to ven? Rýd bych ověřil, že jako klientský účet můžu mít nastaveny dva účty, jeden v CZK a druhý v EUR...

Především bod dva je pro mě dost klíčový, nehodlám pak jako kokot chodit neustále na pobočku střídat klientský účet z EUR na CZK a obráceně, pokaždé, když přeijde divi a budu ji chtít vybrat.

Díky moc.
Kingswood
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 25. 9. 2020 22:02

Klientský, investiční,... to je celkem jedno. V každém případě, na pobočce ti jako cílový účet z aplikace ebroker nastaví jakýkoliv účet, v jakékoliv měně a (asi) kolik chceš. Hlavně když to bude u Fio banky. Já mohu z ebrokera posílat peníze z aplikace ebroker asi na 4 účty, které jsou v CZK, CZK, EUR a USD. Možná jsem nepochopil tvůj dotaz.

Update : tak nejen u Fio, dívám se, ze účtů mám nastavených pět, jeden i u KB
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kingswood 25. 9. 2020 22:21

Jo tohle mi asi prozatim odpovedelo. Pristi tyden zajdu na pobocku.
CZK ucet je mi v podstate jedno, to klidne odeslu na nepouzivany fio bankovni ucet a poslu si pak tuzemskou platbou jinam. Ale jde mi to, ze az tam poslu EURna nakup ETF a pak je nekdy prodam nebo stahnu divi, tak abych to z toho uctu oeslal v EUR na EUR ucet na Revolut nebo nekam, kde je bid/ask v pipech a ne v jednotkach procent... Tzn. hlavne zadna konverze u fio. Co jsem koukal ne jajich bezny ucet v EUR, tak to skoro vypadalo, jako ze se z nej nesmi posilat platby mimo banku :shock:
Kingswood
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mimonik 26. 9. 2020 13:08

Fio u CEZu i O2 pise, ze vyplaci dividendu pres pobodckovou sit Cesky sporitelny, nicmene O2 dividendu+azio normalne pripise na ucet, kdezto pro CEZ je potreba si dojit na tu pobocku?
Da se tohle nejak zjistit treba dopredu nebo az podle toho jestli Fio pripise/nepripise?
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jenda_s 26. 9. 2020 13:19

dividendu o2 i čez mi fio připisuje přímo na účet ve e-broker...
jenda_s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 26. 9. 2020 14:11

To záleží, jestli máš účet Master nebo Individual. Připisuje dividendy jen na Master účet.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 26. 9. 2020 14:17

Já mám v eBrokeru divi za letošek O2 i ČEZ připsaný automaticky.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ferin 26. 9. 2020 16:07

suram píše:To záleží, jestli máš účet Master nebo Individual.

Žádný takový označení u účtu nemám. Ani mi nedali na výběr. Ostatně nevidím důvod, proč by to nepřipisovali na účet. Výplata přes pobočky je určitě dražší a klientsky nepřívětivější.
Ferin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aaischa 26. 9. 2020 16:20

Základní OU - ucet u cdcp - dividendy osobně
Standardní OU - master účet, akcie vedeny u fio banky - divi na fio účet..

Nové účty jsou automaticky master
aaischa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mlrs 26. 9. 2020 17:30

Resite nekdo IPO České zbrojovky nebo to neni tak zhave?
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aaischa 26. 9. 2020 18:13

Jde o nové vzniklou oddelenou cast firmy ne původní zbrojovku, též vysoké zadlužení, není to vůbec jednoduché posoudit
aaischa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 26. 9. 2020 18:14

Spíš je zajímavá pilulka.
suram
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka