Akcie: záp. Evropa, sev. Amerika

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 9. 1. 2022 11:26

Když přinese ETF na S&P 500 budoucích 7 let ztráty, měl by být ETF prodán asi 10% pod maximem, jestli bude investor v plus. Pokud bude investor v mínus, protože koupil ETF nedávno po prvé, bude to nuda, být léta v mínus a bez dividend.
Extrémně předražené akcie měly být prodány v těchto dnech, asi 20% pod maximem: Adobe a Netflix.
Při budoucím poklesu asi 20% pod maximum bude dobré prodat také: Apple, ASML, Microsoft, Nvidia, Tesla.
Stále a navždy je dobré držet levné dividendové blue chip akcie s P/S pod 6, s dividendou nad 3%, ze západní Evropy, USA, Kanady a Japonska. Ale kupovat jen ty akcie s P/S pod 3, s dividendou nad 3%.
.
expected-return-2022-2028.jpg
expected-return-2022-2028.jpg (77.55 ) Zobrazeno 5364 krát

:arrow: Levné dividendové akcie s dividendovým výnosem 3-10%:
:) AT&T (T), Citigroup Corp. (C), Consolidated Edison (ED), Enterprise Products Partners (EPD), Exxon Mobil (XOM),
Kraft Heinz (KHC), Principal Financial (PFG), Walgreens Boots Alliance (WBA)
:) BHP Group , BP PLC , British American Tobacco , HSBC Holdings , Legal & General , National Grid , Rio Tinto , Royal Dutch Shell , Tesco PLC , Vodafone Group
:) Allianz , BASF , BMW , Covestro , Daimler , Deutsche Telekom , HeidelbergCement , Munich Re , Volkswagen
:) Canadian Natural Resources , Enbridge , Manulife Financial Corp. , Suncor Energy , Sun Life Financial Corp.
:) Canon Inc. , Honda Motor Co. , Japan Tobacco Inc. , KDDI Corp. , Mitsubishi Corp. , Mitsubishi UFJ Fin. Gr. , Mitsui & Co. Ltd. , Mizuho Financial Gr. , Sumitomo Mitsui Financial Group Inc. , Takeda Pharmaceutical Co. , Tokio Marine Hold.
:) AXA , BNP Paribas , Danone , Eni , Enel , Iberdrola , Ing Group , Total
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 10. 1. 2022 20:42

Na jaře 2020 jsem pořídil ABBV, cena kousek pod 80 USD, divi 4,72 USD (5,90%). Další čtyři divi již budou 5,64 USD, což činí k případné souč. nákupce 136 USD asi 4,15%. Jenže pokud to vztáhnu ke své nákupce, tak jsem na 7,05% (a růst akcie +70%). A pokud počkám další rok a divi poroste opět o 8,5%, tak můj divi výnos k mé nákupce by mohl dosáhnout na 7,65% atd. Ve výhledu, za 5-7 let, to bude >10%-ní dividendovka (k mé nákupce). Sice chápu, že dle obr. na předchozí str. je ABBV overvalued, ale prodávat se mi moce nechce (nejméně 3roky od nákupu). Neměl by být takový postup OK?
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miche1975 11. 1. 2022 19:03

Zdravím, děkuji za přehledy akcií (hlavně dividendových).
Jsem nováček a baví mě to. Čerpám info kde se dá.
Měl bych zároveň dotaz. Nedaří se mi zjistit, jak to bude s akciemi Royal Shell ... nějak to sloučení nechápu ...
Jako chápu, že kvůli daním se stěhují z NL do VB .... Díky za info :D :love:
Miche1975
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 12. 1. 2022 10:13

Akcie Abbvie je známá a oblíbená jen u začátečníků, kteří se nenamáhali dosud nastudovat
poměr kurz / účetní hodnota P/B. A nebo nevěří knize z roku 1949 = ''Inteligentní Investor''
a reagují jen na minulou performanci akcii a na akciové tipy od jiných začátečníků.
Ale inteligentní investor by asi řekl, že akcie Abbvie s P/B 12 je 8x předražená. Pro mne je 4x předražená.
Já chci od farmácie držet stále a jen pro dividendy: Sanofi, Johnson & Johnson, Pfizer.
Levná je japonská Takeda. Nepřipadá v úvahu israelská Teva.
https://www.morningstar.com/stocks/xnys/abbv/quote
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 14. 1. 2022 00:35

:) Mnoho Youtuberů má tuberu :) Ale když akcionář v důchodu nemá celý den co dělat a žádný z 66 TV programů se mu dopoledne nelíbí, hledá pro zábavu videa o akciích. V letech 2019-2021 vzniklo mnoho mladých odborníků na akcie. Oni koupili akcie poprvé před 2 lety a ty akcie silně rostly. Mnozí z těch nových odborníků publikují videa, nebo dokonce nabízí poradu s akciemi za peníze. Tato videa mají 2x větší hodnotu, když ti noví odborníci píšou Buffett a žádné Buffet. Velice jim ublíží, když prozradí, že mají akcie z Číny nebo z Ruska. Každý chytrý dospělý člověk ale ví, že komunistická akcie je veliký podvod na mládeži a že se nemůže podílet na podniku společně s Putinem. :( Bohužel plno akcionářů se nechá podvádět s moderním výpočtem vnitřní hodnoty akcie, kde vychází někdy, že akcie je o 10% předražená a ona má třeba P/S 15 a P/B 15 a je tedy předražená o 400%. Jak se to jen může stát, že ve výpočtu vyšlo a na některých amerických webstránkách se oznamuje, že akcie je 10% předražená a přitom má P/S 15 a P/B 15? Vysvětlení je jednoduché = nesmíš nevěřit všemu v internetu, protože 50% slov v internetu je lež a podvod. Inteligentní investor by koupil akcie s P/B pod 1,5 a při dnešním P/B 15 by byla akcie Microsoft 10x předražená. Pro mne je 5x předražená. Podle kabaretistů z internetu je Microsoft jen o 10%, neboli 1,1x předražený. :(
Přílohy
Forum-1.jpg
Forum-1.jpg (108.3 ) Zobrazeno 4483 krát
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 17. 1. 2022 11:40

Rozumný investor, s poplatky zbohatlý broker a hladový daytrader.
Přílohy
Joke-17.jpg
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 19. 1. 2022 08:00

msft.png
msft.png (11.51 ) Zobrazeno 4015 krát
Obraz: Microsoft

:( http://nr1a.com/expensive-stocks-3m.htm :(
Ke krachu mají daleko akcie: Apple, Applied Materials, Lam Research, Tesla
Ke krachu se blíží akcie: AMD, ASML, Intuitive Surgical, Microsoft
V krachu jsou a měly být prodány akcie: Adobe, Block, Intuit, Netflix, Nvidia, Paypal, ServiceNow
Extrémně předražené akcie, které nesleduju: Airbnb, Mastercard, Moody's, Snap, Snowflake, Visa.

Mně se přestal líbit Microsoft, protože ten indián vyhnal akcii s buybacks na nesnesitelné 5-násobné předražení
a teď čeká tu I-T-boudu krach na 1/5.

Kanadské banky jsou ty nejlepší bankovní akcie na stálo pro důchod z dividend. Začaly být předražené,
ale krach těm akciím nehrozí, protože mládež celého světa začala stěhovat peníze z techno akcií na bankovní akcie.

Moje portfolio dosáhlo minulý týden nejvyšší hodnotu v historii, jen kvůli růstu bankovních akcií, farmacií
a drogerií a bez přidávání pěněz.


Obraz: britská banka Natwest dělá a bude dělat ještě víc jak 5 let BUYBACKS
Přílohy
Natwest.png
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 23. 1. 2022 10:45

Negativní performance v procentech od historického maxima do 21. ledna 2022 u akcií oblíbených mezi začátečníky.
Bohužel chybí Adobe, AMD, ASML, Intuit, ServiceNow.
Přílohy
negativ-perform-max-21jan.jpg
negativ-perform-max-21jan.jpg (52.42 ) Zobrazeno 3560 krát
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 24. 1. 2022 18:11

Správný spekulant by asi koupil jen akcie s kurzem nad SMA 200, nebo nad SMA 38, jsou na obrázku.
Nebo, když se mu bude zdát na grafu, či na MACD, že je pokles u konce.
Však tento krach předražených akcií může trvat ještě 2-3 roky, protože FED bude zvyšovat úrok.
Nepřikupujte předražené akcie během krachu. Kupte jen levné akcie na konci krachu. S dividendou.
Já bych koupil jen akcie s P/B pod 3, P/S pod 3 a s dividendou nad 3%.
Od toho má Netflix daleko, stále je předražený s P/B 11, P/S 6 a bez dividendy.
Přílohy
netflix.png
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viamala 25. 1. 2022 08:44

Pane Ladislav 1.: Zajímalo by mě jak máte u těch Královských divident akcií většinou původu USA, ošetřen úpadek dolaru a zcela jasný ústup USA z pozice číslo 1. ve světě a případný kolaps dolaru jako rezevní měny ? Už vůbec nezminuji extrémní pravděpodobnost vypuknutí 3.WW, která je mnohem větší než v případě Karibské Kubánské krize 1962. Informace které nám předkládá mainstream jsou značně upravené. "První obětí každé války je pravda"
Viamala
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 25. 1. 2022 09:47

Ois isy.
Bydlím v zemi s euro a dlouhodobě klesá hodnota dolaru stejně jako hodnota euro. Tedy slábnutí dolaru mým americkým dividendám nevadí. A americké dividendy většinou rostou.
Země s rostoucí hodnotou měny musí násilím oslabovat hodnotu jejich měny, aby mohly vyvážet zboží a získávat turisty.
Možná že akciové indexy rostly roku 2021 v některých zemích o 20%, 30% nebo 40% jen proto, že hodnota jejich měny o stejná procenta klesla během roku. Takže pro nezměněnou hodnotu akcií bylo potřeba vzít více dolarů a českých korun, když tyto měny hodnotu ztratily.
Jestli v USA a v Čechách roku 2021 rostly akciové indexy víc než hodnota měny ztratila, během následujících let následuje někde korekce a někde dvouletý krach akcií.
V Čechách, v Německu i v USA vzniklo vloni mnoho expertů na akcie, protože jim jeden rok FAANG akcie hezky rostly. Oni mají dvouletou praxi s akciemi a už publikují desítky videos na Youtube s tisíci diváků.
To je veliká sranda. Oni chtěji předražené akcie během krachu přikupovat (Netflix, Palantir a různý jiný drek).
Ale je lepší u drahých akcií s nákupem počkat, až budou levné a mít P/B pod 2, P/S pod 2 a dividendu nad 3%. To čekání na dividendu nad 3% může u některých firem trvat 2 roky, jinde 20 let.
Tedy je lepší kupovat letos a další rok = během krachu drahých akcií jen akcie levné s P/B pod 2, P/S pod 2 a s dividendou nad 3%. Nejlepší s dividendou nad 5%.

Já mám těchto 28 akcií a americké akcie jsou 1/3 z portfolia.
AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz, Pfizer, Procter & Gamble, Raytheon Technologies, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo,
BHP Group, British American Tobacco, HSBC Holdings, Royal Dutch Shell, Tesco, Allianz, BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, BNP Paribas, Iberdrola, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikocz 25. 1. 2022 10:20

Akcie žádný nevlastním, ale klobou dolů, že se takhle otevřeně podělíte o vaše portfolio.
mikocz
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 26. 1. 2022 10:45

Ti noví experti s praxí dlouhou 2 roky, prozradí jejich akcie na jejich webstránce jen, když se jim za to zaplatí.
Jiní noví experti s praxí dlouhou 2 roky, prozradí jejich akcie v jejich vlastním videu na Youtube,
nebo se jich někdo ve videu vyptává.
A já se tomu divím. Jak se někdo může chlubit s jeho akciemi, když má praxi 2 roky.
Já nikdy video neudělám a asi žádný pražský šustpajtl :-) se mnou video nenatočí.
A měl jsem nějaké hloupé americké akcie už roku 1990 ve spořitelně v Rakousku.
Rozumné akcie kupuju od roku 2005, když jsem 2004 přečetl knihu Buffettology 1. díl.

Krach nebo korekce. Dámské slovenské video 14 minut.
:) https://www.youtube.com/watch?v=rI7-YMswN8U :)
.
Přílohy
krach.jpg
krach.jpg (59.45 ) Zobrazeno 2496 krát
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icemat 26. 1. 2022 17:08

Ladislav 1. píše:...
Já bych koupil jen akcie s P/B pod 3, P/S pod 3 a s dividendou nad 3%.


v USA žádná taková akcie není, aby splňovala všechny tyto tři parametry. Ale v německu jich pár je.
icemat
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků