RONDA Invest

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mlsal 25. 6. 2020 01:45

Zaznamenal jsem novou možnost investování do úvěrů podnikatelům zajištěných nemovitostí (P2B). Jaký je váš názor?

Nevýhody:
- nemají povolení ČNB
- předčasné vypovězení Participace - 3% ze zůstatku investice, min. 10000 Kč (ceník).
mlsal
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 25. 6. 2020 07:24

Investoval jsem někdy v březnu do úvěru se splatností 30.6. částečně i kvůli bonusu 500 Kč. Bonus dorazil, úroky zatím taky, tak uvidíme. Další investice neplánuji, ty výnosy mi moc zajímavé nepřipadají.
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 5. 7. 2020 07:45

Splatili?

Kolik je vynos%.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod veselejsasek 23. 9. 2020 21:12

vpe píše:Splatili?
Kolik je vynos%.

Jojo splatili a peníze chodily po celou dobu včas jak měly. Výnos mají od 4 do 6 procent.

mlsal píše:Zaznamenal jsem novou možnost investování do úvěrů podnikatelům zajištěných nemovitostí (P2B). Jaký je váš názor?

Nevýhody:
- nemají povolení ČNB
- předčasné vypovězení Participace - 3% ze zůstatku investice, min. 10000 Kč (ceník).

Jen pro info, ten ceník je zastaralej. Teď tam mají výstup za 1,5 procent a min. 500.
veselejsasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DrumSession 23. 9. 2020 21:37

No dej si radši pilulku...
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 24. 9. 2020 21:23

Pilulku taky po očku sleduji, ale bojím se, že napálí cenu...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rad68 7. 11. 2020 09:16

Chtěl bych se zeptat na zkušenost s výplatou (tzn. poslání částky z ronda finance do jiné banky). Normálně se za každý převod mimo CitFin platí 2 Kč (nebo i víc podle typu platby). Dá se to obejít inkasem (které je dle sazebníku zdarma), nebo tím chcou říct, že se neplatí za nastavení inkasa, ale když inkasování proběhne, tak je to zpoplatněnej převod jako každej jinej?
Rad68
Návštěvník

Odeslat příspěvekod veselejsasek 8. 11. 2020 22:47

Rad68 píše:Chtěl bych se zeptat na zkušenost s výplatou (tzn. poslání částky z ronda finance do jiné banky). Normálně se za každý převod mimo CitFin platí 2 Kč (nebo i víc podle typu platby). Dá se to obejít inkasem (které je dle sazebníku zdarma), nebo tím chcou říct, že se neplatí za nastavení inkasa, ale když inkasování proběhne, tak je to zpoplatněnej převod jako každej jinej?

Tím je myšleno nastavení inkasa. Výnosy si přeposílám jednou za 3 měsíce, takže mi ty 2 Kč poplatek nevadí.
veselejsasek
Kolemjdoucí