RONDA Invest

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mlsal 25. 6. 2020 01:45

Zaznamenal jsem novou možnost investování do úvěrů podnikatelům zajištěných nemovitostí (P2B). Jaký je váš názor?

Nevýhody:
- nemají povolení ČNB
- předčasné vypovězení Participace - 3% ze zůstatku investice, min. 10000 Kč (ceník).
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 25. 6. 2020 07:24

Investoval jsem někdy v březnu do úvěru se splatností 30.6. částečně i kvůli bonusu 500 Kč. Bonus dorazil, úroky zatím taky, tak uvidíme. Další investice neplánuji, ty výnosy mi moc zajímavé nepřipadají.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 5. 7. 2020 07:45

Splatili?

Kolik je vynos%.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod veselejsasek 23. 9. 2020 21:12

vpe píše:Splatili?
Kolik je vynos%.


Jojo splatili a peníze chodily po celou dobu včas jak měly. Výnos mají od 4 do 6 procent.

mlsal píše:Zaznamenal jsem novou možnost investování do úvěrů podnikatelům zajištěných nemovitostí (P2B). Jaký je váš názor?

Nevýhody:
- nemají povolení ČNB
- předčasné vypovězení Participace - 3% ze zůstatku investice, min. 10000 Kč (ceník).


Jen pro info, ten ceník je zastaralej. Teď tam mají výstup za 1,5 procent a min. 500.
veselejsasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DrumSession 23. 9. 2020 21:37

No dej si radši pilulku...
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 24. 9. 2020 21:23

Pilulku taky po očku sleduji, ale bojím se, že napálí cenu...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rad68 7. 11. 2020 09:16

Chtěl bych se zeptat na zkušenost s výplatou (tzn. poslání částky z ronda finance do jiné banky). Normálně se za každý převod mimo CitFin platí 2 Kč (nebo i víc podle typu platby). Dá se to obejít inkasem (které je dle sazebníku zdarma), nebo tím chcou říct, že se neplatí za nastavení inkasa, ale když inkasování proběhne, tak je to zpoplatněnej převod jako každej jinej?
Rad68
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod veselejsasek 8. 11. 2020 22:47

Rad68 píše:Chtěl bych se zeptat na zkušenost s výplatou (tzn. poslání částky z ronda finance do jiné banky). Normálně se za každý převod mimo CitFin platí 2 Kč (nebo i víc podle typu platby). Dá se to obejít inkasem (které je dle sazebníku zdarma), nebo tím chcou říct, že se neplatí za nastavení inkasa, ale když inkasování proběhne, tak je to zpoplatněnej převod jako každej jinej?


Tím je myšleno nastavení inkasa. Výnosy si přeposílám jednou za 3 měsíce, takže mi ty 2 Kč poplatek nevadí.
veselejsasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rad68 8. 1. 2021 08:10

Tento týden se mi připsal první výnos. Předpokládal jsem, že z investice se 3letou splatností mi přijde 1/12 ročního úroku+1/36 jistiny (s tím, že za první měsíc mi to běží zhruba od půlky měsíce, tudíž bych čekal cca půlku uvedené částky).
Přišla mi ale (kromě vstupního bonusu) jenom částka, která zhruba odpovídá úroku, ale bez jistiny. Je to chyba, nebo to běžně funguje tak, že jistina přijde až jako celek za ty 3 roky? (v detailu participace je uvedeno, že úrok i jistina jsou měsíčně, ale kdovíjak je to myšlený)
Rad68
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod veselejsasek 11. 1. 2021 21:16

Participace co mám v portfoliu, tak mi chodí jistina i úroky v pořádku. Spíš se zeptej na splátkový kalendář ke své investici přímo v Rondě. Co se mi splatilo v minulém roce, tak splátka jistiny byla nižší a na konci mi přišel zbytek.
veselejsasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rad68 4. 2. 2021 20:36

Veselejsasek: díky, je to přesně tak. Říkal jsem si, že ještě počkám jestli to nebyla nějaká anomálie prvního (neúplnýho) měsíce a teď když to bylo totéž jsem jim psal a poslali mi asi za půl dne přesnej splátkovej kalendář, že průběžně se z jistiny splácí jen malá část a většina až na konci (ono je to pro mě relativně jedno, protože tam nemám moc, akorát si příště budu muset pečlivěji procházet podmínky).
Rad68
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod veselejsasek 24. 5. 2021 21:19

Tak zatím všechno šlape jak by mělo. Výnosy chodí v domluvených termínech a na dotazy odpovídají celkem rychle. Zatím investuju do 9 projektů, všechno v CZK. Koukal jsem, že tam mají i jednu v EUR, máte do ní někdo zainvestováno?
veselejsasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milanBrno 10. 1. 2022 01:06

Kdyby mel nekdo zajem, tak za doporuceni je odmena 500kc...(min. investice 10tis.)
Stava se to tak zajimavou investici ;)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 5. 4. 2022 12:40

Přemýšlím o investici do Ronda, máte někdo aktuální a živé zkušenosti, máte investováno a běží vše, jak má?
Díky
Naposledy upravil PULPANM dne 5. 4. 2022 13:06, celkově upraveno 1
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 5. 4. 2022 13:00

Ano (na rozdil od Portu jsem s Ronda nadmiru spokojen)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků