Odkládání peněz pro novorozence

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 31. 7. 2020 19:18

Vzal jsem, co bylo rychle po ruce, jen pro demonstraci problému. Pokud to někdo potřebuje k rozhodnutí, snad si to dopočítá.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 31. 7. 2020 19:58

Já vím jak to myslíš. Já tím jen chtěl dát námět na přemýšlení Viz. Ladislavovo dividendové portfolio na věky.
Inev
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 31. 7. 2020 21:42

Nezlobte se na me, ale cokoliv financne planovat je nesmysl. Podminky na trhu a okolnosti se meni natolik, ze cokoli presahuji par let je jen spekulace.

Byt potomkem, tak asi nebudu chtit, aby mne nekdo sporil na duchod. Bude potrebovat bydlet, jezdit, zit. Navic, za sedesat let tam ty penize nejspis ani nebudou.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 31. 7. 2020 21:49

Ale no tak řekněme, že do investice vložím, co já vím (to je úplně jedno) 70% částky, co si myslím, že bude potřeba, a mám pravděpodobnost, co já vím, 60%, že to bude stačit a danou věc zaplatí.

Když se na to vykašlu a nebudu investovat vůbec, mám pravděpodobnost 0%, že to to bude stačit.

A teď je to celé o tom, jakou pravděpodobnost chceš. Je tam nějaký horní limit - přes 80? 95? 99? % se nikdy nedostaneš kvůli neovlivnitelným věcem typu válka, konfiskace, živelná pohroma, která tě zabije, náhodná autonehoda. Ale jak velká pravděpodobnost to musí být, aby to stálo za to? To strašně záleží na tom, co bys s těmi penězi dělal jinak – pokud nemáš na jídlo, ani 99% by nestačilo, pokud máš vysoké příjmy, nemáš moc ve zvyku utrácet, tak kdo ví, třeba i s 40% pravděpodobností je to lepší než ty peníze jen tak rozházet nebo utratit za sex, drogy a … .
fc70
Diskutér

Předchozí stránka